Šta je novo?

HTC10 vs S7 vs Google pixel

zholinho

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
2,083
Poena
275
Pozdrav, hoću da zamenim moj nexus 5. I dalje super radi (osim sto mu je baterija očajna i power dugme), ali mi sad treba nešto sa boljom kamerom (da malo slikam bebu :d)

Dopisivao sam se kolegom @Mironikom, i nekako smo sveli neku priču na ova tri modela, tj on je predložio htc i pixel, a ja s7.
Ono što mi je bitno:
1. da telefon bude kompaktan, znači da nije velik, tipa do 145mm.
2. da ima dobru kameru
3. što približnije stocku
4. budžet do 400 eura

S7:
Najbolje se uklapa što se tiče stavke 1 i 2, ali što se tiče stocka tu je nula.

Google pixel:
Ima najlošiji odnos veličine ekrana i kompletnog telefona, ostalo je sve ok. Mana je još što za taj budžet mogu da uzmem samo verziju sa 32giga memorije, što mi je možda malo.

HTC10:
Koliko sam skonta, ovaj model ima najlošiju kameru (koja je opet bolja od mog nexusa 5) i malo je veći od ova dva modela.

Pa da li neko ima nekih pametnih saveta, eventualno još neki predlog?

ps Sva 3 modela su iz 2016. godine, pretpostavljam da nije "problem" što su uređaji stari već 2 godine.
 
Poslednja izmena:
Komšija s7 ili pixel...lomi pa šta prevagne. Tu možeš da dodaš i lg g6 i huawei p10 mada lično bih između pomenuta dva birao. S7 kod nas ima garanciju, pixel ne. S7 je telefon koji mi se najduže zadržao u vlasništvu, i dan danas po meni odlična kupovina. Imaš wireless punjenje, aod, solidnu autonomiju.
Pixel nisam imao, ali ono što sam čuo je da ima bolju kameru i stock android koji sigurno brže radi od s7.

Sent from my Mate 10 Pro
 
Pa da, imeđu ta 2 mi je večina stvari na strani s7 (mogućnost proširivanja prostora sa sd karticom, kompaktniji telefon), ali navikao sam na stock, još mi mironiko napljuva samsungov softver u odnosu na stock (nisam nikad imao samsunga). Kamere su kontam nijanse u pitanju, u odnosu na N5 svakako će se videti napredak.
 
Samsung je dosta napredovao sa svojim touchwiz launcherom, sve to lepo i brzo radi, bloat možeš da isključiš package disablerom, imaš i sabs da ti blokira sav ad i bez ruta.
32gb je definitivno malo u današnjoj eri.

Sent from my Mate 10 Pro
 
Svakako bih ga rutovao, možda i stavio neki ROM, kontam da ih ima dosta, svakako sam voleo da i na N5 da eskperimentišem. Koristim Novu launcher već par godina, tako da bih nastavio sa njim :) (nisam znao da je touchwiz launcher :) )
 
Imam S7E već skoro dve godine, Superman ROM I Nova Launcher i, što Proday reče, i meni je ovo jedan od telefona na kojima sam se najduže zadržao :)
 
Vi ćete sad na nove modele, ja malo kasnim, već 3 godine imam N5 :) Lepo mi je radio, a kamera mi nikad nije bila bitna do sada, pa mi je zadovoljavao potrebe.
Eto ako njega uzmem probaću taj ROM što ti koristiš. Voleo bih da čujem ako ima još neko da poseduje ove druge modele, čisto da čujem mišljenje. Pa da rešim to ove nedelje :)
Kakva mu je baterija? (svakako to zavisi od načina korišćenja)
 
Ako uzmeš nov, biće ti odlična baterija. Ako uzimaš polovan, najbolje da bude u garanciji i mlađi od godinu dana, tada možeš još dok si u prvoj godini garancije da reklamiraš bateriju i imaš besplatnu zamenu, pa si opet na konju :)
 
Na koji još novi model mogu da odem? Posle s7 bio s7e pa s8 pa note8 pa mate 10 pro :d S9 trenutno ne isplativ, a mate mi radi super!

Sent from my Mate 10 Pro
 
Ako si za stock android možeš ići na mi a1. Telefon radi odlično još će ti ostati 200 jura. Osim video snimanja sve ostalo radi odlično.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A Nokia 8? Uklapa se u budzet,cist android,noviji i bolji hw od svih navedenih. A verujem da ni kamera ne zaostaje,pogotovo uz gcam,pravi skroz korektne fotografije.
 
za bebu samo nešto sa gcam. njen izbor iso i SS vrednosti je takav da uvek bira veću brzinu zatvarača i viši iso čiji šum posle ispegla kroz hdr+. ostale kamere rade klasiku, niži iso duži ss da se dobije fotka sa manje šuma. u praksi gcam mnogo bolje zamrzne pokrete kod nemirnih subjekata kao što su deca.
 
Ako nije ironija, šta je tu prednost[emoji4] Jasno, tu mi je jedino mana ograničenje na 32gb.
Ah, neko se pali da ima nešto što malo drugih ima. Mada ga posle nekog vremena možeš teže prodati ili uz veći gubitak, jer je i tržište ljudi koji ga žele kupiti osetno manje, pa je to mač sa dve oštrice.
 
A Nokia 8? Uklapa se u budzet,cist android,noviji i bolji hw od svih navedenih. A verujem da ni kamera ne zaostaje,pogotovo uz gcam,pravi skroz korektne fotografije.
Hm, deluje dobar, ali je velik za moj ukus.
za bebu samo nešto sa gcam. njen izbor iso i SS vrednosti je takav da uvek bira veću brzinu zatvarača i viši iso čiji šum posle ispegla kroz hdr+. ostale kamere rade klasiku, niži iso duži ss da se dobije fotka sa manje šuma. u praksi gcam mnogo bolje zamrzne pokrete kod nemirnih subjekata kao što su deca.
Da li gcam podrazumeva samo aplikaciju ili i hardver? Ako je u pitanju samo softver da li mogu na s7 da stavim gcam?
 
Kakav veći gubitak na pixelu? Uzmi koliko je novi pixel 2 xl bio kada se pojavio i koliko je danas; sad tu dodaj samsung galaxy s8 plus, cena kada se pojavio i koliko je danas (pričam o mobilnomsvetu, kupujemprodajem i sl). To su telefoni iste generacije i na samsungu si daleko više izgubio. Tako je bilo i sa prošlom generacijom pixel i s7. Evo i sam se trenutno zanosim idejom da dovučem sebi Pixel 2 Xl iz usa...novi se za 600$ biduju po ebeju, po meni vrhunska kupovina.
Huawei najviše gubi na ceni, mada i to kontam da će uskoro da se promeni.

Sent from my Mate 10 Pro
 
Poslednja izmena:
Kakav veći gubitak na pixelu? Uzmi koliko je novi pixel 2 xl bio kada se pojavio i koliko je danas; sad tu dodaj samsung galaxy s8 plus, cena kada se pojavio i koliko je danas (pričam o mobilnomsvetu, kupujemprodajem i sl). To su telefoni iste generacije i na samsungu bi daleko više izgubio. Tako je bilo i sa prošlom generacijom pixel i s7.

Sent from my Mate 10 Pro
Moguće, u poslednjih x godina imam ili mainstream telefone ili ih predajem dalje u krugu porodice.
Mislim da bi se Samsung Sx prodao bolje i lakše od nekog LG-a, ako ne od Pixela iste klase :)
 
Primetio sam da niko ne spominje HTC 10, svi ste ga otpisali u startu :)
Bio sam skoro resio da uzmem s7, al sad ste me navukli na stranu pixela :)
 
Da se ogradim, ja te ne savetujem za Pixel :D
Zaobišao sam ga u širokom luku kad se pojavio, zaobišao njih ga i sada.
Moj vid protesta trendu bezličnog dizajna (u poređenju sa S7E) [emoji14]
 
Nazad
Vrh Dno