Šta je novo?

Kina i Google Maps?

Lappy

Slavan
Učlanjen(a)
13.04.2005
Poruke
1,379
Poena
360
Ne znam u kojoj temi da pitam ovo, pa ako smeta ovde brišite :smash:

Idemo u Maju turistički u Kinu, Peking, Šangaj, taj deo.. I čitam nejasne informacije o tome da google mape totalno ne mogu da se koriste tamo, tj da su blokirane kod internet provajdera dok negde piše kao može ali neće da radi navigacija..

Pretostavljam da ima neko ko živi i radi u Kini ili je bar bio. U Hong Kongu npr nema taj problem.

Toliko sam se navikao na mape, ne vidim šansu da u Šangaju sa 24 miliona stanovnika bilo šta radimo bez mape, izgubićemo se instant :S:
 
Ne samo mape. Ne radi nijedan google servis, youtube, maps, zatim fb, instagram itd.
Ali instaliras neki VPN i mozes da koristis.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Samo VPN
I možeš da koristiš samo njihove čat servise. Npr WeChat, najrašireniji. Postoji za Android i PC.
Zanimljivo da mi ga je sa kompa uklonio AVP kao težak malwer. Garant i oni iz kine špijuniraju interno.
 
Znao sam tj čuo kao i svi za chat servise feksbuk i to, ali me mape iznenadile, šta to ugrožava ikoga :)
Mislio sam da uzmem neki lokalni 4g net ili da učitam mape u hotelu na wifi, ali moraću da se potrudim više izgleda.

Pretpostavljam da nije problem da napravim offline mapu za tu regiju dok sam van kine. Manje je bitna navigacija, osnovno je da znam gde smo na mapi
 
Ne znam baš koliko su tačne te mape u Kini, pošto je Guglu postupno zabranjen ulazak..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Skinuo sada celu tu regiju za maps me navigaciju, čini mi se kao dobro rešenje. Maps me (ide tačka izmedju ali napraviće link onda, a nema linka), smo koristili u Indiji na primer, pored google mapa da imamo alternativu ako sam bez interneta i veoma je detaljno bilo, čak i za neka mala nebitna naselja gde nikada nisu videli belce.

Deinstalirao sam bio i totalno zaboravio za to.

A za gmai, viber itd što mi je neophodno zbog posla moram nešto da smislim svakako opet.
 
Ma samo neki VPN koristi i nema brige. TunnelBear npr ima besplatno 500MB, ako tvituješ onda imaš 1GB.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Obrati pažnju da ne možeš koristiti google maps u offline režimu za pešačenje. Radi samo kao auto navigacija, neprijatno me iznenadio ovaj feature u Pragu.
 
Obrati pažnju da ne možeš koristiti google maps u offline režimu za pešačenje. Radi samo kao auto navigacija, neprijatno me iznenadio ovaj feature u Pragu.



E, to sam primetio da kako gde se ponaša. Neke gradove uopšte mi neće da dozvoli da napravim offline, negde hoće ali nema navigaicije, ili to što kažeš, samo za auto, a negde sve.

Na primer u Bangkoku koji je isto ogroman, radi offline navigacija za peške, plus gradski prevoz. I to je super, kreneš negde nemaš pojma ni gde je, samo pratiš uputstva, kao idi tamo uzmi autobus broj 15, pa posle 10 stanica izađi, pa na brod, itd.. super je korisno.
 
Treba probati i sygic on je imao najbolje opcije za pešačenje, takodje i moovit koji je jako dobar za javni prevoz, ali on radi samo online

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I ja bih preporučio Sygic, pošto može da se koristi i besplatno bez glasovne navigacije.
 
Čitao sam malo više (što sam možda trebao pre nego sam otvorio temu, ali nema veze, ostaće za nekog sledećeg sa istim pitanjem :) )

Evo preporuka za VPN-ove koji najbolje rade u kini, sveže ažurirano, uzeću taj što je najbolje ocenjen, 12 dolara za mesec dana koliko i ostajemo, tako da bih sa tim rešio sve probleme. Imam i tunnel bear, on je free, ali za 12 dolara nije bitno..

What’s the Best VPN for China (that REALLY works)? [April 2018]

http://startuplivingchina.com/best-vpn-for-china/
 
Je li ko bio u posljednje vrijeme, kakva je situacija?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno