Šta je novo?

Procesor, ploča i ram memorija za obradu videa, animaciju i crtanje u ilustratoru

sasakv

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2011
Poruke
763
Poena
180
Došlo je vreme da i ja promenim svoju konfiguraciju (doduše, trenutno imam sredstva samo za deo), pa mi treba savet. Pogledah malo i (Intel 8400, 8500, 8600, 8600K, 8700, AMD ryzen 1600, 1600x, 1700, 1800x... ) zbunih se mnogo! sve deluje nekako slično, a opet, toliko različito (ne mislim AMD ryzen 1600 i intel 8700, to znam i sam da ima velike razlike, znate već, ne znam šta sa čim više da poredim od ovih (bar za mene) sličnih 1600-8400 1600x-8500/8600...).
Ali da olakšam vama, ako ne mogu sebi.
Budžet 55-60.000dinara
Namena: obrada videa (još ne znam u kojem programu) i rad u adobe illustratoru, photoshopu (ne obrada fotografije, nego crtanje likova za crtaće), adobe character animatoru (ili crazytalk animatoru).
Šta sve treba da kupim: Procesor, ploču i ram memoriju
Igrice ne igram, dakle, ne interesuje me nikakva gejming konfiguracija, a neću ni da ga klokujem, već sve ostaje kako je kupljeno (da imam znanje da klokujem, verovatno bih imao znanje i šta da kupim )
Poželjno je da troši što manje struje jer će dosta dugo da radi.
Trenutno zadržavam kućište i grafičku (ati hd 6850), kao i hard diskove. Pošto su kuleri stari, poželjno je da kuler bude na samom procesoru, odnosno da ne moram da kupujem dodatni.
Kasnije, ako se ovo stanje sa grafikama malo sredi, kupiću novu grafiku i ssd, za sada budžet ne dozvoljava.
Ako je bitno, monitor je 32inčni i podržava 2k rezoluciju
Savet mi naravno treba i za ploču i za memoriju, ne samo za procesor.
Hvala svima.
 
Nazad
Vrh Dno