Šta je novo?

Podešeavanje OpenWRT-a u kućnoj mreži

Mecha_Bulat

Poštovan
Učlanjen(a)
01.04.2018
Poruke
1
Poena
51
Pozdrav dobri ljudi,

Naišao sam na mali zastoj u projektu pa sam hteo da se konsultujem sa najvećom zajednicom tech stručnjaka na ovim prostorima! ;)

Sa jednim mrežnim kablom treba da povežem 2 uređaja. Odnosno, adsl ruter iz jedne sobe sa HTPC i d3i u drugoj prostoriji. Za tu namenu bih ubacio i pireli a226g ruter da ima ulogu sviča. Međutim, nedavno sam flešovao u pireli OpenWRT sistem jer sa oem firmware-om nije mogao da mi radi kao Universal AP (klasičan extender za wifi). Odradio je taj posao (prilično prosto) i sad treba da služi kao svič u novom projektu. Za navedeni problem sam pripremio malu skicu. A moje pitanje glasi:

Da li mogu da podesim OpenWRT da dobije automatski ip od rutera i da na isti način dodeli adrese na 2 uređaja (2 DHCP servera u istom subnetu neće raditi ali možda postoji mogućnost u openwrt-u) ILI, moram da podesim statičke ip adrese u 2 subneta, što nije problem za HTPC (openelec) koliko je za d3i. Bitno mi je samo da ova dva uređaja izađu na net nezavisno a da pritom imam mogućnost WAKE ON LAN opcije na HTPC.

Suština je da iskoristim opremu koju već imam. Znači nikakvi dodatni troškovi mi vrše posao. Imam i 2 WLAN kartice (tp-link 350 i 551) ali bih izbegao njihovu upotrebu zbog stabilnosti veze (stream na TVu je uglavnom u FullHD) i bezpotrebnog zračenja :p

Skica u prilogu!

Svaki predlog dobrodošao!
 

Prilozi

  • DSC_0103.jpg
    DSC_0103.jpg
    1,008.9 KB · Pregleda: 64
Nazad
Vrh Dno