Šta je novo?

MOLIM pomoc oko OC i7 8700k

ryuk91

Poznat
Učlanjen(a)
31.03.2018
Poruke
17
Poena
44
ljudi treba mi pomoc oko OC mog i7 8700k imam mobo gigabytovu z370hd3p air Noctua nhd15 i gpu rx480.....zanima me kada mi je sve na auto boost clock ide do 4.7ghz i auto su voltaze i sve kad ostavim na auto temp su dobre pod stress testom kad manuelno OC na 4.7 temperature su prevelike onda krenem da dizem voltazu koja je po deff 1.300v stavim tipa do 1.4v sve sam probao od 1.300v+ i nikako stabilan da mi bude cak i na 4.7 sto bi trebao da bude maciji kasalj a cilj mi je da OC na 4.8ghz MAKAR...sve sam klipove odgledao sve menjao ili su temp prevelike ili mi stabilty nije ok kad koristim prime95 neki od workera mi pise da su prestali da rade i neke fatal errore dobijam al to po nekom workeru ... i ako dizem voltazu cak i do 1.4 ne mogu da guram stress test jer temp idu preko 90c i odmah stopiram torture .....sve sam isprobavao onaj llc pa sam disablovao sve Cstate za power saving i gledao razne klipove ne razumem kako kad mi je na auto sve u biosu i auto ench turbo ef mi je na auto da bustuje sve corove na 4.7ghz tada su mi temp OK znaci 64-65c ali zelim konstantnih 4.7 ili 4.8GHZ ali cim pocnem da diram voltazu manualno sve se promeni i nikako da nadjem stabilno zanima me da li sam nesto propustio u settings i ako neko moze da pomogne vec nekoliko dana ne mogu da uspem restartovao sam PC jedno 500x i dobijao blue screen ...ako neko moze da pomogne bio bih zahvalan :)
 
ok uspeo sam na 4.7 sa 1.2v da ga drzim temp u gamingu oko 70c max to je mnogo ali opet sta da radim...mogu da smanjim jos voltazu ali onda mi i nije nesto bas stabilan probao sam i sa 1.160 i malo jace gubi na stability posle 10min testa xm morace se delidovati ovo cudo izgleda ? :)
 
70c pod opterecenjem je ok temperatura, uzivaj. OC preko 4.7 je nepotreban apsolutno.
 
Poslednja izmena:
Nenade ne otvaraj Pandorinu kutiju :)

Ali moram skrenuti paznju da temperature od 70c u igrama su svakako visoke.
Pre svega treba postaviti bezbedan standard do kojih temperatura stresirati CPU a to bi bilo upravo
do nekih 70-75c maksimalno a to mislim da bude peak.

Ako igre koje najmanje opterecuju u odnosu na ozbiljne programe ili bilo sta sto iziskuje vece opterecenje onda bi te temperature u tim istim
programima isle na 90c pa i na 100c kao sto se vidi u gotovo svakom testu pogotovu kada je rec o magicnoj cifri od 5 Ghz.

Ko zeli veci OC od 4.7 Ghz a da ne muci CPU temperaturama delid je neminovan nazalost.
Obzirom koliko je to prosta radnja i bezbedna a koliko se dobija, ne razumem zasto bi neko bezao od toga.
Sve se resi vrlo brzo, jednostavno a korisnik je na velikom dobitku. Zapravo resio je fabricki problem i ima kompletniji proizvod.
 
Zasto bi bio nepotreban :)
Zasto bi bio potreban, kada ima RX 480? Cak i da ima jacu graficku, neki ozbiljniji OC ima smisla samo ako se koristi 144+Hz ekran(i 4.7GHz je ozbiljniji OC :) ). Realan dobitak nikakav, 4.7 vs 5GHz, u 99% slucajeva. To sto je 5 lepa, okrugla i mocna brojka, to je druga prica :)

Slazem se za delid, bas dobra stvar, cak i ako se ne juri neki veci OC.
 
Poslednja izmena:
imam ja 144hz ekran a mislim da rx480 od 8gb necu dugo drzati jos i ona ce na prodaju uskoru samo malcice da padnu cene ili da iznenade sa nekom jacom od 1080ti xD
 
Zasto bi bio potreban, kada ima RX 480? Cak i da ima jacu graficku, neki ozbiljniji OC ima smisla samo ako se koristi 144+Hz ekran(i 4.7GHz je ozbiljniji OC :) ). Realan dobitak nikakav, 4.7 vs 5GHz, u 99% slucajeva. To sto je 5 lepa, okrugla i mocna brojka, to je druga prica :)

Slazem se za delid, bas dobra stvar, cak i ako se ne juri neki veci OC.

Vidis da znam sta covek ima ,hoce :D,a to da nema razlike ..svi bi mi ostali na def ne bi jrili 5+ :D,naravno uz delid
 
cpu je delidovan stavljen na 5ghz sa voltazom od 1.270 radi bez premca llc je na turbo,ALI VID voltaze mi idu do 1.5000v....i temp u prime95 su oko 83-4c posle jedno sat vremena stressa zna li neko u cemu je problem :) cstateovi su disablovani svi kada ih enablujem temp za sek dodju do 95c...,ench turbo isto disablovan...any help? jos je cudnije sto mi je u iddle ide do 45c i to sam smanjio na 4.9ghz sa 1.220v delidovan cpu nesto mi tu smrdi? i sad sam morao da vratim sve na DEFFAULT u biosu i temp su mi 62c u gamingu....-___- ubicu se...10 dana se *mjau**mjau**mjau**mjau*m oko kompa dade silne pare za dz :D
 
Poslednja izmena:
evo rezultata sa delidovanim procesorom ...napomena prime95 sam drzao jedno 8-10 min sto znaci da bi temp bile za 3-5c da sam drzao duze ....malo su vece temperature slozicete se?nesto ovde nije kako treba :(
Prime95:
Untitled.png
Cinebench:
cine.jpg
Cpuz:
cpuz.png
 
Probaj Prime95 v29.4 Large FFTs duze od 30 minuta i temperature ce ti biti jos vise.

Ne znam zasto insistiras na prime95 koji nerealno przi coffee lake procesore. Izvrti Asus Realbench 8h ili jos bolje x264 sa 16 threadova infinity loop i ostavi preko noci. Ako to prodje, mozes da racunas da ti je cpu stabilan.
 
Nenade ne otvaraj Pandorinu kutiju :)

Ali moram skrenuti paznju da temperature od 70c u igrama su svakako visoke.
Pre svega treba postaviti bezbedan standard do kojih temperatura stresirati CPU a to bi bilo upravo
do nekih 70-75c maksimalno a to mislim da bude peak.

Ako igre koje najmanje opterecuju u odnosu na ozbiljne programe ili bilo sta sto iziskuje vece opterecenje onda bi te temperature u tim istim
programima isle na 90c pa i na 100c kao sto se vidi u gotovo svakom testu pogotovu kada je rec o magicnoj cifri od 5 Ghz.

Ko zeli veci OC od 4.7 Ghz a da ne muci CPU temperaturama delid je neminovan nazalost.
Obzirom koliko je to prosta radnja i bezbedna a koliko se dobija, ne razumem zasto bi neko bezao od toga.
Sve se resi vrlo brzo, jednostavno a korisnik je na velikom dobitku. Zapravo resio je fabricki problem i ima kompletniji proizvod.

Samo stavi napon na 1.475 ili najvise 1.5 volti i videces kako ce da ide. Od mene i Bila Gejtsa :)
I ne treba nikakav prime test, ako radi kako treba to je to.:wave:
Bill Gejts je moj rodjak i zove se Filip Brozovic.

Jel su biosi zakljucani, ako su zakljucani dobro je :), nije nikakav trik fora je mali napon u biosu da daje vise gigaherca kod mene daje oko 5.5ghz uzivajte i caos :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno