Šta je novo?

Restart/shutdown rade na dugme, nece iz Windowsa 10

shin-bojan

Čuven
Učlanjen(a)
14.10.2004
Poruke
8,476
Poena
605
Od pre nekoliko dana ne mogu da odradim restart ili shutdown iz Windowsa 10.
Kada probam da odradim bilo koju od akcija, monitor se ugasi, ali komp nastavi da radi. Kada na dugme probam da odradim restart ili shutdown, sve radi bez problema.
Konfiguracija je sledeca - 8700k (nije OC), asrock z370 taichi, 1080ti, ddr4, cooler master v850 napajanje, 2 ssd-a + 2 hdd-a.
Posto sam skoro ubacio dodatni hard disk i update-vao Intel Management Engine prvo mi je palo na pamet da je to izazvalo probleme.

Probao sam da odradim shutdown iz Live Linuxa i to je proslo bez problema.
Da bih iskljucio probleme sa Windowsom, odradio sam danas reinstall, iskljucio fast boot, sleep, hibernate ali problem i dalje postoji.
Odradio sam clear cmos-a i update bios-a na poslednju verziju. Probao sam i da iskljucim ethernet i C6 sleep u biosu (nekim ljudima je navodno resilo problem). Fast boot u biosu je ugasen.

U cemu bi mogao da bude problem? Osim ovoga nikakvih problema nema. Terao sam razne benchmarke, igrao se po nekoliko sati, bez ikakvih problema.
 
Jesi probao da izvadis 1080ti i butujes sa integruse?
 
Izgleda da je problem ipak do napona na ploci.
Od kada sam iz default moda promenio na offset, problem se vise ne javlja. Video sam na netu da su jos neki problem resili na taj nacin.
 
IME sigurno nije problem, jer posle reinstalacije windowsa nije bio instaliran, a ni u listi servisa.

Par dodatnih informacija:
- bez obzira da li probao restart ili shutdown, monitor se ugasi, masina i dalje radi i posle 3-4 minuta se sama restartuje
- danas mi se prvi put desilo da se tokom normalnog rada ugase monitor, tastatura (led) i zvucnici...komp je nastavio da radi i sam se ugasio posle nekoliko minuta

Pretpostavljam da me ili zeza napajanje ili ploca riknjava.
 
Ako probam da odradim restart ili shutdown iz safe mode-a, dobijam driver power state failure.
Masina moze da ode u sleep i hibernaciju i ako probam da je probudim, tastatura pocne da svetli, ali graficka ne daje sliku.
 
Rastavio sam juče sve i ponovo povezao.
Od tada sve radi normalno.
Šta je bio problem, nije mi jasno.
 
Nazad
Vrh Dno