Šta je novo?

Pitanje u vezi mesecnog obima stampe, informativno

nesic1

Čuven
Učlanjen(a)
07.08.2008
Poruke
7,210
Poena
570
Zanima me cisto informativno,

Recimo na
MFP Laser A4 HP M26a
Radni ciklus (mesečni, A4)Up to 5,000 pages,
1 toner kaseta 1.000 strana

Da li to znaci da na 5000 istampanih listova mora da se menja onaj drum/imaging unit ili kako se vec zove,,,,

To je na hp m130a,
Imaging unit 12.000 strana, dok je toner oko 1000-2000 strana,

Ovde oko 9.000-10.000 din kosta taj imaging unit ili kako se vec zove, kad se na to doda cena tonera i da se pretpostavi da moze da se refiluje opet je ovom zamenom jeftina eksploatacija bacena u zaborav, ili sam ja to pogresno razumeo i ovo moje misljenje nije tacno??

Dok na lexmarku u istom cenovnom rangu taj drum traje 50.000-60.000 strana i kosta oko 5.000 din???

Na primer ja kada gledam da kupim stampac potrazim po internetu informacije koliko traje fuzer, imaging unit, i cenu tonera zamenskih ili refila, vecina to ne radi, da li su ovim da mora zamena imaging unit-a na 5000 ili 10.000 strana odradili da bi upecali manje iskusne, kao kada sam se ja upecao kupujuci jeftin kopir inkjet ali kada je dosla zamena boje shvatim da to kosta vise nego ceo mfc?

Trenutno se vagam da ili ne na neki ovakav model sa mreznim pristupom, pa mi nisu jasne gorepomenute stavke

Hvala

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na poslu imam m1530 mfp i jos tri druga laserska stampaca.

Ovaj kod mene je odstampao preko 100.000 strana i jedino sto menjamo su toner kasete.

Pogledaj prvo za koje stampace ima kineskih kopija tonera i ne lupaj mnogo glavu. Ja koristim najjeftinije od 800 do 1200 din i stampaju po 3000-5000 strana tehnickih crteza.

Retko kad zapadne los bubanj pa mrljavi.

Sent from my Moto G4 using Tapatalk
 
hvala za info, sad sam malo cackao i uzecu najverovatnije kyoceru fs1025mfp, ispadne jeftinija od hp-a i ima jeftine zamenske tonere
 
Imam u firmi HP MFP M26a, vrlo brzo se istrosio, ne verujem da je stampao vise od par stotina stranica.
Ketridz je CF279A, da li se moze refillovati? kakva je praksa, kupuje se toner ili nosim da mi refilluju, do sada nisam koristio laser,
samo Canon inkjet koje sam dopunjujem mastilom.
 
Imam u firmi HP MFP M26a, vrlo brzo se istrosio, ne verujem da je stampao vise od par stotina stranica.

Toneri koji dolaze uz štampač (makar kod HP-a) su tzv. introductory toneri, koji imaju daleko manji kapacitet od regularnog - čak i da ti neko dopuni taj, fizički nema mesta za više - opet ćeš odštampati samo par stotina stranica s istim.

Za prvi put kupi normalan toner, nema smisla zezati se s tim koji je došao uz štampač.
 
Da li ovaj stampac prihvata zamenske tonere? iskustva?
Da li ima razlike u kvalitetu Oring ili Noname?
 
Poslednja izmena:
Zanima me cisto informativno,

Recimo na
MFP Laser A4 HP M26a
Radni ciklus (mesečni, A4)Up to 5,000 pages,
1 toner kaseta 1.000 strana

Da li to znaci da na 5000 istampanih listova mora da se menja onaj drum/imaging unit ili kako se vec zove,,,,

To je na hp m130a,
Imaging unit 12.000 strana, dok je toner oko 1000-2000 strana,

Ovde oko 9.000-10.000 din kosta taj imaging unit ili kako se vec zove, kad se na to doda cena tonera i da se pretpostavi da moze da se refiluje opet je ovom zamenom jeftina eksploatacija bacena u zaborav, ili sam ja to pogresno razumeo i ovo moje misljenje nije tacno??

Dok na lexmarku u istom cenovnom rangu taj drum traje 50.000-60.000 strana i kosta oko 5.000 din???

Na primer ja kada gledam da kupim stampac potrazim po internetu informacije koliko traje fuzer, imaging unit, i cenu tonera zamenskih ili refila, vecina to ne radi, da li su ovim da mora zamena imaging unit-a na 5000 ili 10.000 strana odradili da bi upecali manje iskusne, kao kada sam se ja upecao kupujuci jeftin kopir inkjet ali kada je dosla zamena boje shvatim da to kosta vise nego ceo mfc?

Trenutno se vagam da ili ne na neki ovakav model sa mreznim pristupom, pa mi nisu jasne gorepomenute stavke

Hvala

Sent from my P8000 using Tapatalk

Radni ciklus ti označava kolika je mesečna preporučena maksimalna štampa, u tvoj slučaju, preporučeno je maksimalno 5.000 strana mesečno štampati. Računaj da je to maksimum, i ako stvarno treba da se štampa 5.000 strana mesečno, bolje je uzeti štampač koji ima maksimalnu preporučenu mesečnu štampu, recimo, 10.000 stranica.

Imaging unit, ili fotokonduktor može da se prazni i po potrebi se menjaju određeni delovi (mada kod nekih štampača to nije preporučljivo), i može da se desi i da prebaci svoj maksimalni kapacitet. Lexmark imaging unit koji si spomenuo jeste stvarno jeftin i štampa dosta strana, ali su original Lexmark toneri prilično skupi. Recimo, u slučaju Lexmark MS410, toner od 10.000 strana je skuplji od štampača.

Kod nas ti se najviše isplate HP ili Canon (često imaju međusobno kompatibilne tonere), i da gledaš neki model koji nema imaging unit odvojen od tonera, nego kada menjaš toner, menjaš i imaging unit, jer idu zajedno u paketu. HP 127fn je jedan takav, na primer.

HP i Canon imaju kvalitetne zamenske tonere. Recimo na poslu stalno koristim zamenske tonere za HP1606 i M127fn, i uvek imaju dobar kapacitet, ni jednom se nije desilo da odštampa manje od deklarisanog kapaciteta, niti sam imao problema sa curenjem praha iz tonera. Oba su odštampala više od 60.000 strana bez ijedne intervencije, čak ni gumice za povlačenje nisu menjane, a verujem da će lako izgurati i 100.000.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno