Šta je novo?

Alexander Weiss C903 utisci,misljenja?

Stefan006

Poštovan
Učlanjen(a)
11.11.2014
Poruke
50
Poena
59
Zdravo, da li neko ima iskustva sa ovim kuciste posto na fotografijama izgleda prlicno solidno, ali ne mogu da nadjem na netu nista o istom.
 
ih, 3 mesta za izduvne ventilatore, gde je bilo pre 20 dana kad uzimah dark shadow... :mad:
 
@Marko
To kućište ima u ponudi u Emiju i Win Win-u već mesec-dva, a tri nedelje zaredom je na akciji za 5 crvendaća. Tako da nisi gledao dovoljno dobro.
S druge strane, ako je verovati Alibabi, lim od 0,5mm mi deluje kao flis papir. Zato bih ga i pored dobrog izgleda i funkcionalnosti zaobišao.
Od pristupačnih kućišta sa panelima od kaljenog stakla, za sada mi najozbiljnije i najkompletnije deluje Rejdmaksova Sigma. Prednji i gornji deo me baš ne oduševljavaju, ali ostalo je urađeno na najvišem nivou.
http://www.raidmax.com/chassis_sigma-i.html
 
Susreo sam se sa doticnim, kao sto mu i ime nagovestava, nije vredno ni tih akcijskih 5K. Tanak i los lim, zavrsna obrada ispod nivoa, sistem za fiksiranje grafickih kartica je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*an i ne radi. Iskreno za zaobici i sirokom luku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moram da kazem da sam se prijatno iznenadio sa ovim kucistem. Lim uopste ne deluje lose, sve je cvrsto, stoji na mestu, nista ne skripi i ne puca pod pritiskom. Sad nisam radio test opterecenja lima ali to je ono sto sam primetio prilikom montaze komponenti. Ima filter gore na mestu za dva izduvna venta i dole ispod napajanja. Nema fan controler pa sam morao prednje ventove prikaciti na molex, malo su glasni kad rade na 100% pa sam preopravio njihove molexe da rade na 7v umesto 12v i sad je malo bolje. Izduvni vent kontrolise maticna, isto preko voltaze jer su ventovi 3 pin. Staklo deluje ok, navodno kaljeno staklo.

Jedino sto mi se ne svidja je sto su prednji ventovi preblizu stakla pa imam utisak da bi bolje hladili kad bi bili pomereni 2 cm unazad, ali za sad nemam nikakvih problema sa hladjenjem.

Za sistem za fiksiranje kartica ne mogu mnogo da kazem jer nemam graficku, ali uz kuciste dolaze sarafi za fiksiranje kartica kojima se lako pristupa, i nisu oni obicni sitni sarafi nego malo deblji pa je lakse manipulisati sa njima.

Sve u svemu mislim da da je kuciste i vise nego zadovoljavajuce za budget konfiguracije. Odlucio sam se za njega jer dolazi sa 4 venta i sa strane nije plastika nego staklo. Porucicu 3pin/4pin splitter pa ce i prednji ventovi jednog dana ici na maticnu. Bilo bi bolje da su ventovi 4 pin da se bolje kontrolise brzina ali za ovu cenu je i ovo sasvim zadovoljavajuce.
 
Na koji nacin prepraviti molexe od ventova da rade 7v ?
Pozdrav
 
Uzmes crvenu (5v) zicu i stavis je na mesto gde je bila crna (ground) odmah pored zute (12v).
153806335c57828607f1648a7f9450f373d2f4bd.png
Znaci:
Molex konektor koji ide u ventilator bude sledeceg rasporeda: Zuta-Crvena-Prazno-Prazno
Molex konektor koji ide u napajanje bude sledeceg rasporeda: Zuta-Prazno-Prazno-Crvena

Na taj nacin dobijes 12v-5v=7v


Najbolje je da nadjes neki stari ventilator sa muskim i zenkim molex konektorima i napravis adapter na 7v. Ostale zice povadis i ostavis samo ove dve. Mozes iglicom da izvadis zice iz molex konekora da ne bi seko nista. Vodi racuna da nista drugo ne prikljucis na ovaj adapter posle.
 
Aha,zanimljivo,ja naleteo na ovu sliku pa se bas cudio kako je namonitrao s prednje strane.

Screenshot_1.png
 
Mozda neki nosac napravljen ili prepravljen
 
Malo dizem temu iz mrtvih.
Uzeo sam ovo kuciste i ne mogu da skontam gde se povezuje rgb fan control.
Sam dzek ima 2 pina, na njemu pise fan i povezan je za rgb taster na kucistu. Gde on ide? Na mojoj maticnoj asus rog strix b450f, ne postoji takav dzek na ploci
 
Nazad
Vrh Dno