Šta je novo?

Problem sa "eksternim" HDD-om

coldman

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2008
Poruke
302
Poena
330
Iz svog starog ASUS-a N56 sam izvadio Hitachi 750 GB 7200rpm i ubacio ga u novopazareni LC-Power rack. U pakovanju je dosao kabal sa jedne strane 3.0 USB-A sa druge USB 3.0 micro B. Notebook je "osvezen" SSD-om. Pri povezivanju sa notebook-om(notebook ima 4xUSB 3.0) upale se obe lampice na rack-u ali se nista ne dogadja(naravno HDD kada se prikaci i taj prvi krug koji zavrti trosi tada najvise struje, posle je maltene idle stanje). Isprobao sam i sa update-om driver-a u Device Manager-u i slicnim. Sa istim tim kablicem se na desktop na 2.0 port povezuje bez problema. Zakljucio sam da nema dovoljno snage da pusti kroz kabl(iako je to USB 3.0 koji bi morao da ima dovoljno). Resenja su mi da kupim kabal koji sa jedne strane ima 2xUSB A 3.0 a sa druge USB 3.0 micro B, sto i jesam uradio i APSOLUTNO se ista stvar desila, a druga stvar je da kupim USB hub sa eksternim napajanjem.

Da li neko ima ideju kako da ovo cudo proradi? Nemam priliku da ga testiram na svojim laptopovima posto nisu kod mene ali cim radi na desktopu da se zakljuciti sta je. Hub mi nije problem da kupim ali iskreno, sta ako ni sa njim ne radi, sta onda? Trazim sva alternativna resenja.
 
^ ne znam da li ce ti pomoci i da li si to vec uradio, radi se driver-u kao sto to postoji kod Asusa, vrv. i kod ostalih,
asuse.PNG
driver koji pojacava struju na USB portu za punjenje telefona..., probaj to, mozda ti da jacu struju na portu i hdd proradi.
 
Dobra ideja, ali vec je bio instaliran ;)
 
Kod pojedinih HDD-ova potrebno je koristiti dva usb porta zbog struje.
 
Cisto da kazem da sam sredio situaciju, ne nekim savetom sa interneta ili kupovinom HUB-a i/ili kabla, vec necim inovativnim. Posto je zainteresovanost za pomoc bila nerealno velika predpostavljam da cu resenje da ostavim za sebe pa ako neko bude bio u mojoj ili pak slicnoj situaciji nek' se sam snalazi a ne da eventualno resenje pronadje negde, jer ne bi bila fora, zar ne?
 
Khmmm... @coldman Ja bi te takvog "dobronamernog" najradije izbrisao sa foruma... "sreca" pa nisam moderator.
Slobodno idi i patentiraj inovaciju, obogati se preko noci kad ti otkupe patent, otputuj u Ameriku i nemoj da se vracas, provedi ostatak zivota u sreci i veselju a nas ostavi da se "patimo" u zivotu.
 
Khmmm... @coldman Ja bi te takvog "dobronamernog" najradije izbrisao sa foruma... "sreca" pa nisam moderator.
Slobodno idi i patentiraj inovaciju, obogati se preko noci kad ti otkupe patent, otputuj u Ameriku i nemoj da se vracas, provedi ostatak zivota u sreci i veselju a nas ostavi da se "patimo" u zivotu.
I neka kupi sebi neku medalju, zaslužio je.
 
Nazad
Vrh Dno