Šta je novo?

UCB-C Docking station

chimpresco

Slavan
Učlanjen(a)
03.07.2004
Poruke
1,319
Poena
360
Da li je neko probao hp, lenovo, dell i slicne type-c dock-ove na mbpro tb?

Koje preporucujete/koristite?

Da li je moguce koristiti npr lenovo usb c punjace uz mbpro tb?

:wave:
 
Da li je neko probao hp, lenovo, dell i slicne type-c dock-ove na mbpro tb?

Koje preporucujete/koristite?

Da li je moguce koristiti npr lenovo usb c punjace uz mbpro tb?

:wave:

3ff01d5a8d1abeac143dfcb03971e9ad.jpg
ja uzeo HP usb type-C dock... na netu sam nasao da ne radi na macbooku, medjutim kod mene radi i mreza, i punjenje i usb 3.0... nisam probao hdmi ili analogni port za displej...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Super, jos ako bi mogao u nekom trenutku da probas i dp za monitor... :)
Ako radi izlaz za monitor onda ima smisla, obzirom da nije jeftin.
 
Probao. Hdmi nista, analogni prepozna, pojavi se slika na sekund pa nestane. U medjuvremenu mac zaglupi na 15 sekundi pa proradi...

Eto na zalost ovaj se moze koristiti samo kao mrezni i usb3.0 adapter :)

Na drugom hp laptopu radi normalno, nije problem da adaptera...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao. Hdmi nista, analogni prepozna, pojavi se slika na sekund pa nestane. U medjuvremenu mac zaglupi na 15 sekundi pa proradi...

Eto na zalost ovaj se moze koristiti samo kao mrezni i usb3.0 adapter :)

Na drugom hp laptopu radi normalno, nije problem da adaptera...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala za info, skup je za tu namenu.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja nikako da naručim neki usb-c dock za mb pro 2017. U testovima mnogo njih daje loše rezultate, tipa usb radi po 2.0 standardu, ili ne puštaju napon za punjenje kroz usb-c. Pa treba sve to isčitati i odabrati.

Za sada imam usb-c na usb, usb-c - čitač sd kartice i club3d usb-c to hdmi (4k 60Hz i 4:4:4 chroma).

Hoću da hub ima lan port, čitač sd kartice, bar dva standardna usb-a i ulaz za usb-c punjač koji prolseđuje dalje. Ne zanima me hdmi, koji na tim habovima za sada nije 4k 60hz, za to sam uzeo već ovo što sam napisao.
 
nije direktan odgovor al' drugaru treba prvenstveno storage za rad sa videom te je nabasao na Lacie eksterni disk https://www.lacie.com/gb/en/products/big/2big/ . ima u gigatronu i za nabavku je presudilo to što može da duplira funkciju kako docking station. fali RJ45 al sa nekim jeftinim adapterom i to bi moglo da se odradi
 
Ako nekog zanima, hp-ov usb-c na hdmi (1WC36AA) adapter radi. Nisam jos probao na 4k.
Jeftina zamena za originalni punjac, Lenovo usb-c 65W, na prvi pogled puni istom brzinom kao i originalni, al mu je kabl daleko duzi...
 
Nazad
Vrh Dno