Šta je novo?

Kupovina TV-@ ( LG49Uj6307)

pedja9

Cenjen
Učlanjen(a)
19.12.2010
Poruke
343
Poena
180
Zanima me vase strucno misljenje ovog modela i iskustva. Iskreno ovo mi je max cena koju bih dao za Tv (na popustu 70.000din) a moje skromno razumevanje o TV mi govori da je ovaj dobar plus sam video sliku uživo.
4k je,ima 10bit, ima HDR10 i jos neke bitnije stvari za koje i ja znam da su bitne
 
Na KP od mađarona da se uzme je oko 500eu. To mu dođe oko 60k dinara i za taj novac je jedan od best buy modela.
 
Samo domaća garancija, kakvi Mađari. Plus ide 5 godina garancije na ovaj model...

Jednom sam uzeo TV preko Mađara i nikad više. Morao sam 3 meseca da ga jurim da mi reši reklamaciju (toliko je TV bio kod njega). Na kraju je jedino pomoglo davanje negativne na KP-u, i to na kvarno (sa novog profila).

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Ja ima drugačije iskustvo. Da ne bih pisao sve iz početka, evo copy paste iz nekog mog posta od pre par godina.

Ja sam pre dve godine uzeo plazmu 51" 3D Samsung. 780eu (neki diskaunt, model iz 2010, na rasprodaji - taj isti kod nas bio tada 117000 rsd).

Zimus mi se pojavilo par horizontalnih linija (jedna za drugom u roku od par dana). Kontaktirao svog mađara, ustanovio da mi garancija važi još mesec dana i da šaljem odmah. Ja uzmem TV, zapakujem u original ambalažu) i pošaljem Aksom. Sutradan me zove Mađar da mi kaže da mu je TV stigao, ali da je razbijen ekran (hvala bogu u Aksu su mi tražili da potpišem da šaljem sve na svoju odgovornost) i da prave zapisnik u tom trenutku. Ja počnem da psujem i da se nerviram, a lik mi kaže da se smirim i da će on nešto da sredi (jer od naplate od Aksa nema ništa).

Posle mesec i malo jače, zove me lik da mi kaže da su mu priznali 550 eu za TV i da mogu do te cene da izaberem koji god hoću model. Ja ga pitam na koju foru. A on mi kaže da su u servisu firme gde je kupio TV napravili zapisnik da su oni spucali TV i pošto im osiguranje pokriva 70% vrednosti, to je taj iznos. Ja mu kažem da kad već uzimam ponovo TV hoću da doplatim za neki bolji model. I uzmem TV iz potpisa (47", LED, 3D, SMART) uz doplatu od 250eu. Posle par dana dobijem novi TV ali mi lik spakuje daljinac i cvike (8 kom) od Samsunga koje sam uspeo da utopim za 120eu tako da mi je doplata iznela 130 eu. A dobio sam TV 4 godine mlađi (generacijski), sa novom garancijom od 2 godine i generalno bolji nego ta plazma iz 2010.-te.

E sad, koja bi me firma, lik ili servis ovde ispoštovao kao on. U srbiji čisto sumnjam.
 
Super iskustvo.... A ja moje nekorišćene nove 3d cvikere poslao nazad prilikom reklamacije. Ovaj dbl od prodavca nije vratio ništa živo od opreme, samo klot televizor.
 
lg garancija vazi kod nas... sve ostalo mora da se salje nazad tako da rizik jeste ali kupac sam bira nizu cenu ili garanciju
 
Znači za LG neće imati cimanja i da ga uzme preko. Odnese u ovlašćeni servis i gotova priča. Ja sam zbog toga i pazario za celu kuću LG televizore. U dnevnoj ta 47ica, u spavaćoj i dečijoj sobi LG 42". Srećom, ni za jedan nisam morao da se cimam sa garancijom. Zadnji kupljen 2015.
 
Poslednja izmena:
Za LG može kod nas popravka, osim ako mora da se menja panel. U Mađarsku mora da se vrati i ako se popravka ne isplati, pa treba da se vrate pare ili izda novi TV.
 
Za LG može kod nas popravka, osim ako mora da se menja panel. U Mađarsku mora da se vrati i ako se popravka ne isplati, pa treba da se vrate pare ili izda novi TV.
Meni su rekli nasi madjari da od skoro nasi servisi pokrivaju i ekran kod lg televizora.Dakle kompletan servis se pokriva kod nas kad je lg u pitanju.Ranije je vazila prica da se sve servisira kod nas osim ekrana,a evo od skoro vazi garancija i na panel.
Mada ovo treba proveriti u nasim ovlascenim servisima za lg televizore.
 
Nazad
Vrh Dno