Šta je novo?

Stari TOSHIBA televizor na digitalizaciju

.:MiXy:.

Poštovan
Učlanjen(a)
14.09.2017
Poruke
55
Poena
59
Pozdrav,imam stari CRT TOSHIBA televizor bez scart-a,av cinc a za hdmi jer moram uopste da pricam :D.Imam horizons dvb-t2 risiver sa ugradjenim rf modulatorom ali ne mogu da nadjem nigde ni kanale ni uredjaj na tv-u.Tv podrzava od 0 do 29 kanala sve sam istrazio ali nigde signala.Moram da napomenem da sam na risiver povezao antenu koja je gore a na rf out koaksijalni kabel koji ide u tv antenski prikljucak.
 
Probaj neki stari VHS rekorder da povežeš na tv. Sa njega pusti test signal koji ćeš naći na tv-u. Kad ga nađeš, možeš povezati dvb-t2 na video rekorder pa sa njega puštati kanale, ili probati odmah na tom kanalu pustiti dvb-t2 bez video rekordera.
 
Imao sam nekad CRT Tashibu i kolko se secam TV je imao dva ili 3 podrucja za kanale, pronadji kako se prebacuje sa jednog na drugo podrucje pre nego sto pokrenes search kanala moralo bi da radi.
 
Molim vas nemojte da se ljutite ali vas uopste nisam razumeo
 
Imaš VHF i UHF opsege. Za VHF su kanali 5 do 12, a za UHF 21 do 69. RF modulatori obično emituju na 36. kanalu ili u okolini toga, a možda ima i podešavanje u nekom meniju risivera. Dakle, proveri u kom opsegu si pretraživao. Ne zaboravi da uključiš risiver kada pretražuješ :)
 
Fazon je u tome sto taj toshiba tv nema meni sve sto se tice trazenja programa je asm iliti Antena Search Mode
 
Fazon je u tome sto taj toshiba tv nema meni sve sto se tice trazenja programa je asm iliti Antena Search Mode

Auto search mode bi trebalo da pronađe Horizons dvb-t2 risiver (koji po defaultu emituje UHF signal na 38. kanalu)

Toshiba nema 0-29 kanala nego 0-29 programa (za memorisanje 30 izabranih kanala analogne televizije a njih više nema - jedini analogni signal sada emituje Horizons). Znači daljinskim od TV-a izabereš npr. 0 program i ručno kratko pritisneš odgovarajuće dugme za pretraživanje kanala na televizoru ispod Toshiba logo-a (nema menu mode) i kreće traženje kanala. Kada se pojavi GUI Horizonsa ponovni kratkim pritiskom na dugme se memorise 0 program na kome box emituje.

Horizons daljinskim podesis box (automatsko traženje kanala i ostalo) i sačuvaš podešavanja.

Svaki sledeći put kada uključiš televizor TV program gledaš na 0 programu Toshibe a programe biraš isključivo na box-u.
 
Poslednja izmena:
Hmmm...Jos uvek nista.Da li trebam nesto da podesim u box-u tipa da smanjim rezoluciju ili nesto slicno?
 
Jos uvek nista.

Prvo pogledaj ovaj klip.

[YOUTUBE]pxFu9mjNK3c[/YOUTUBE]

Animirani prikaz pretraživanja na televizoru tj. progress bar (kao na 1:43 na klipu, samo manje estetski raskošan) prođe kroz ceo opseg kanala ne pronašavši ništa, a Horizons S je koaksijalcem povezan na njega i uključen?

Čudno. Ako je tako, poveži taj Horizons S na isti način s nekim drugim televizorom i vidi da li ga taj pronalazi. Možda je crkao RF modulator.

Da li trebam nesto da podesim u box-u tipa da smanjim rezoluciju ili nesto slicno?

Mislim da bi trebalo da "out of the box" modulator radi tj. da ne postoji opcija da se on isključi ili onemogući nekim čačkanjem po menijima jer koja bi bila svrha da kupiš uređaj a onda da moraš da ga povezuješ na televizor koji nećeš da ga koristiš samo da bi ga doveo u stanje da možeš da ga koristiš na starom televizoru. Kažem "mislim" jer sam tražio uputstvo po netu i nisam ga našao.

U svakom slučaju, možeš da ga povežeš na neki noviji televizor (ili eventualno monitor) dvostruko - i činčevima/skartom/HDMI-jem i koaksijalcem - i proveriš po menijima da li promenama nekih opcija uspevaš da aktiviraš modulator.
 
Poslednja izmena:
Ako se pravilno pristupa traženju frekvencije (kanala) na kojoj box emituje i na Toshibi nema signala:

- Neispravan box
- Neispravan koaksijalni kabl koji povezuje box i TV
- Neispravan antenski ulaz na televizoru (radnik u TV servisu mi jednom davno reče da su Toshibe sklone tom kvaru).

Krenuti redom.
 
Probaj neki stari VHS rekorder da povežeš na tv. Sa njega pusti test signal koji ćeš naći na tv-u. Kad ga nađeš, možeš povezati dvb-t2 na video rekorder pa sa njega puštati kanale, ili probati odmah na tom kanalu pustiti dvb-t2 bez video rekordera.

VHS rekorder imam ali kako bi to tacno mogao da izvedem i na kom kanalu kasnije da trazim
 
Obično je 36. kanal ili okolina. Uključiš traženje na TVu i nađeš.
 
Nazad
Vrh Dno