Šta je novo?

ASUS STRIX GTX 960 ili GTX 1050 Ti

whysomadbro

Poštovan
Učlanjen(a)
25.03.2018
Poruke
10
Poena
55
Koje bi bilo pametnije uzeti? Razlika je skoro 50€,a 2-4 fps tokom igranja. Jedini "dobar" dio uzimavsi gtx 1050 Ti je radi novijeg interfejsa i 2gb vise VRAM-a. 960 je slabo koristena bez pisane gerancije za 140€,a 1050 Ti ce me izaci nekih 180-190€.
 
Da sam chuo nesto bolje nego "skill". Prevrce nam se Karadzic...
Nevis te lepo savetuje, a posto se tebi ladi "skill" nisi ni trebao da nas pitas.
Kupi 960 pa kad ti vrisne nemoj da kukas...
Meni moj 7950 ima coil whine ali i dalje ima normalne temperature i sve prolazi normalno. Da li vredi 50e? Ne. Situacija je takva ako ne mozes da cekas radi sta ti volja ako nisi rad da poslusas savete.....



Da li to vredi katarakte, rsi-a krive kicme i svega sto to donosi? Ako ces da budes kao "Kuro Takhasomi" samo izvoli


Jedno je dati savijet,drugo je pametovati u vezi majnovanja. Ja pitam opcenito koja je graficka bolja,a kakvo oni MISLJENJE imaju za majnovanje i ostalo nije toliko bitno kao sto sam vec naveo.. Za skill je tako kako jeste,svakako sta cu raditi do ljeta bez graficke ako sam kuci 5 od 7 dana. (edit: Ovo sa review je MSI verzija koja je nekih 220-240€ na trzistu :()

@rammadis Vidio sam. Ali kazem ti,ova 960 je jeftinija i od 1050 ali ne daje mi veliki upgrade. Razlika izmedju fps moje graficke i 960 je preko 20-30 u zahtjevnijim igricama. A 1050 oko 10-ak. Drugar mi ima isti setup samo ima 1050 palit stormX ili tako nesto i u igricama primjera rise of tomb raider je samo par frame-ova razlike (bilo par frame-ova posto sad graficka ne vrijedi djavolu). Imaju samo neke RX serije i R9 270x primjera.. Nazalost sve cijene odskocile od dana kada sam ja stavio post ali nisam imao novac odma da kupim svakako,da sam znao da ce biti ovako ne bi stavio naziv teme ovakav posto sad nemam sanse da uzmem 1050 Ti niti sam imao nego ljudi nisu "update" cijene i stanje na lageru.. Ako zelis i imas volje imas olx.ba website i na njemu mozes viditi graficke,ovo je neka nasa verzija kupujemprodajem.
 
U principu, nije bilo potrebe ni za otvaranjem teme :)

Ni ove, a ni one za napajanje, posto koliko vidim u obe je uradjeno suprotno savetima.
 
Odgovarace ona tebi,otvorio si temu samo da dobijes potvrdu za totalno pogresnu odluku,ili ne mozes da odbijes drugara kome je ocigledno stalo vise do tvog novca nego prijateljstva ;)

Mogu ja da odbijem drugara ali ja ne mogu imati novac za 1050 ti koji je poskupio za 60-70€. Ovo mi je najbolja solucija koju sam mogao naci,trazio sam 4 dana po trzistu nisam nista slicno nasao sto bi mi odgovaralo,jednostavno.

A za vas gore,zove se "prijedlog" i "misljenje" sa razlogom. Jednostavno sam zelio viditi misljenje drugih i viditi ima li neki dodatni prijedlog,ne mora znaciti da cu poslusati,pogotovo ako nisam u mogucnosti. Imam ja svoje misljenje ali trazio misljenje drugih,dobio,odlucio i to je to. Ne znam zasto je to vama problem..
 
Uzeo si ni 10% jacu kartu koja je rudarila za veci novac nego sto bi platio novu, o cemu mi pricamo? :D
 
Uzeo sam 20%! jacu graficku sa garancijom na godinu dana uz to da prvih mjesec ne moram ni platiti ako mi NE ODGOVARA,plus ista ta "nova" graficka bi me izasla 20€ (1050 obicna) a Ti verzija skoro 100€.
 
Na 1050. Imam preko preko 20 do 30 frame-ova vise u igricama primjera far cry 4,wildlands (malo ispod),final fantasy XV i sl. na high (ultra) preset. Drugar mi ima isti procesor, malo bolji HDD i gtx 1050 MSI x gaming (tako nesto se zove verzija)
 
Na 1050. Imam preko preko 20 do 30 frame-ova vise u igricama primjera far cry 4,wildlands (malo ispod),final fantasy XV i sl. na high (ultra) preset. Drugar mi ima isti procesor, malo bolji HDD i gtx 1050 MSI x gaming (tako nesto se zove verzija)
Testovi su pokazali nesto drugo, kazi drugu da instalira Windows ponovo, da vidis ubrzanja. I to Windows 10.
 
Nema teoretske sanse da 960 ima 20-30fps vise od 960.
 
Poslednja izmena:
To mozda jedino u zoni sumraka.



Uglavnom se poklapa sa ostalim review-ima.


:trust::p


Ovo je obicna 960,meni nije. I ne znam sta uoste pricas kad na tom video-u u igricama ima preko 10-20 fps razlike napsrem 960 i 1050??? (edit: Naravno ni jedna igrica od mojih navednih nije u video-u) Jesi uopste usao da pregledas? :D I u svakoj igrici na testu je 1080p kako vidim,ja ne igram na 1080p kao sto ne igra ni moj drugar tako da... Dzaba price,graficka sluzi pa cu viditi koliko ^_^
(edit 2: https://www.youtube.com/watch?v=Cc1FX3fu_lc ovo je Ti verzija cak :)) laku noc)

@ivanbass1 Sta si ti upravo rekao..

@nevisstarshine Ima windows 10 kao sto i ja imam (optimizovan naravno),pa ako cemo do novog windowsa ja bi trebao biti prvi koji ga uradi. Dying Light zajedno igrali oko 15-20 fps razlike ima bez ikakvih problema. FC4 takodjer.
 
Poslednja izmena:
Nije dobar klip jer se testira GTX 960 4GB.
Pogresih u pisanju, hteo sam da napisem 960 u odnosu na 1050 :)
 
Ne postoji obicni i neobicni 960, performanse svih 960 su iste/slicne(ako imaju istu kolicinu memorije), razlika je u buci i kolicini vram-a.

Ako neka ima visi def. klok to se nadoknadi OC-jem, ali u vecini slucajeva je bespotrebno.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji obicni i neobicni 960, performanse svih 960 su iste/slicne(ako imaju istu kolicinu memorije), razlika je u buci i kolicini vram-a.

Ako neka ima visi def. klok to se nadoknadi OC-jem, ali u vecini slucajeva je bespotrebno.
Vidis da je odlican poznalac hardvera,tako da nema potrebe vise da otvara teme u podforumu "sta da kupim".
 
Poslednja izmena:
Ne postoji obicni i neobicni 960, performanse svih 960 su iste/slicne(ako imaju istu kolicinu memorije), razlika je u buci i kolicini vram-a.

Ako neka ima visi def. klok to se nadoknadi OC-jem, ali u vecini slucajeva je bespotrebno.

Slicne da,iste ne.
@rammadis dobro druze,ispamao si i ti temu i nastavljas raditi isto iako je tema trebala biti lockana prije par dana,kao sto rekoh uzeo bi 1050 Ti medjutim cijena je porasla za preko 50€ i ja tolike pare nisam imao da odvojim i tjt,960 ce poslutizi do jeseni,eventualno kraja godine i ide na prodaju ili mining.
edit: Tema je otvorena iz razloga da dobijem misljenje ili mozda PRIJEDLOG za neku drugu graficku pored 1050 Ti i 960. Mozda neki preferiraju ili licno imaju neku amd graficku koja bi bolje odgovarala. To je isto ko da mi kazes prijavio si se za posao,odbiju te iz razloga sto nisi dovoljno dobar,a ti se ljutis jer mislis da si vise nego dovoljan za posao. LP
 
Poslednja izmena:
Razlika moze biti 5% u najgorem slucaju, uglavnom je i manje, na nivou statisticke greske, tako da izmedju dva ista modela GPU-a se bira iskljucivo po hladjenju. Dakle u svakom slucaju nebitne razlike.

Kod tih modela koji malo trose i kostaju 100-150e, ne bih ni 20e doplatio za "bolji" model istog GPU-a, osim ako je jedna neki low-profile model, a druga ima masivan kuler, onda bih razmislio :D
 
Poslednja izmena:
čovek se polomi bre da vam dokaže da zna bolje od svih vas zajedno, a vi nikako da mu priznate.

aman ljudi !
 
Ti si brale izgleda uzeo 960 ,jos pre otvaranja ove teme ,pa si dosao da ti kolege aminuju kupovinu ,ali nemere .Kad ne valja ne valja.

Prije nego sto sam otvorio temu cijena je bila 20 do 30€ razlike. 2,3 dana kasnije cijena je uveliko porasla.

@ivanbass1 Ali opet ispade bolja graficka,ne znam sta nije jasno. 20€ i 50€ nije isto :) Pa i jeste to slucaj.. sto se tice kulera..

@lepi kokan a isti ti nastavljaju spamati temu.

I da dodam,cijena 1050 Ti kada sam otvorio temu je bila 170€ dok je sad preko 220-230€ dok je strix bila 140€. Skoro 100 eura razlike,da je cijena ostala uzeo bi 1050 Ti,posto je drasticno porasla odlucio se za drugu,ne znam zasto to smeta vama,lol.
 
Poslednja izmena:
ma brate sve si u pravu. samo da te još krunišemo.
 
Slobodno izvoli.
 
Nazad
Vrh Dno