Šta je novo?

ASUS STRIX GTX 960 ili GTX 1050 Ti

whysomadbro

Poštovan
Učlanjen(a)
25.03.2018
Poruke
10
Poena
55
Koje bi bilo pametnije uzeti? Razlika je skoro 50€,a 2-4 fps tokom igranja. Jedini "dobar" dio uzimavsi gtx 1050 Ti je radi novijeg interfejsa i 2gb vise VRAM-a. 960 je slabo koristena bez pisane gerancije za 140€,a 1050 Ti ce me izaci nekih 180-190€.
 
Decko kupovao 4x 960 (on trenutno koristi 2x SLI u svom racunaru,prodao 1 i 1 ostala) iz Njemacke znam ga licno drugar mi iz osnovne skole,rekao da licno dodjem kod njega da testiram graficku ako je potrebno. Asus Strix je verzija i ima vise fps-a u vecini igrica ali 2GB vise VRAM moze da posluzi u "buducnosti" za neke novije igrice,sta znam kako ce se 960 ponasati. Budzet mi je malo uzak,a bitan jer nisam iz Srbije,a cijene gtx 1050 Ti variraju svaki dan,dati preko 200€+ bez postarine u nekim radnjama je stvarno previse za mene..
 
Ako ti je do ustede, uzmi "obicnu" GTX 1050.
 
Obicna 1050 je skoro kao moja trenutna koja umire. Nije mi do ustede para ali necu imati dati preko nekih 170-180€,a treba mi do kraja sedmice. Inace sam zelio cekati do ljeta i uzeti 1060 za istu cijenu.
 
4x 960? kako prolazi rudarska manija budi oprezan,ne preporucujem polovno.


Kao sto rekoh,licno znam momka,uploadovao mi je i benchmark jer ja imam previse obaveza da idem kod njega kuci. Daje licnu garanciju mjesec dana,ako mi bilo sta ne odgovara mogu vratiti graficku,tacnije ne moram mu platiti dok ne budem siguran da cu kupiti graficku. A da,kupio 4x 960,kako,sta ne znam,znam samo da mi je dao racune za sve 4 u njemackoj kupljeno prije nekog vremena. Rekao je da je graficka ukupno koristena oko 7-8 mjeseci i da nema nikakvih problema. Gledao sam benchmark Unigine Heaven Bench. Ultra,4xAA 1080p max fps 162.5,min 23.5 ja misklim i average 38.2 sa score-om od 936 ali slabiji je procesor od mog. Max temp bila oko 52°C sto je odlicno. Inace polovno nisam ni zelio da uzmem ali privlacna mi cijena i "garantovanje" od osobe.
 
Poslednja izmena:
Kako, sta, ne znas, naravno da znas, karte su iz rudnika. Max. 100e po komadu.

Toliko su iz rudnika da DirectX ucitava kao original kao i gpu-z i Speccy i benchmark? Fake nisu 100%,jedini problem mi je to sto ne dobijam pisanu garanciju od kompanije u kojoj su kupljenje jer ako bude kvar u sljedece 2g morat cu iz dzepa davati. Iako mi dodje isti ku*ac za 1050Ti jer su bukvalno od kad sam ja otvorio temu do sada povecali cijenu za 20-ak evrica :)
 
Poslednja izmena:
Niko ne kaze da su fake, nego da su dobrano radile prethodnih 2 godine ;)

Kao sto rekoh,mogu uzeti graficku i testirati je mjesec dana i ako ne odgovara da vratim,ne moram platiti do tad. Da je radila odlicno 2 godine i da sad ima isti takav benchmark i dobre temperature zasto da ne? Nije koristena za majnovanje 100% zato sto je bila u racunaru klinca do nedavno i zamjenjena sa RX 470 ako se ne varam.
 
Kao sto rekoh,mogu uzeti graficku i testirati je mjesec dana i ako ne odgovara da vratim,ne moram platiti do tad. Da je radila odlicno 2 godine i da sad ima isti takav benchmark i dobre temperature zasto da ne? Nije koristena za majnovanje 100% zato sto je bila u racunaru klinca do nedavno i zamjenjena sa RX 470 ako se ne varam.

Ma sta kazes, zamenjene su jos jedinim rudarskim hitom? Ma neee. Je l` ti to pokusavas da ubedis sebe ili nas? Niko normalan nije kupovao 4x 960 kada je mogao 2x 970, pogotovo napolju, gde su te karte i kostale koliko je trebalo da kostaju. Tako da sve vise od 100e za 960 je pljacka a je je ne bih nikada uzeo, tri godine star model, dve godine rudario.
 
Ma sta kazes, zamenjene su jos jedinim rudarskim hitom? Ma neee. Je l` ti to pokusavas da ubedis sebe ili nas? Niko normalan nije kupovao 4x 960 kada je mogao 2x 970, pogotovo napolju, gde su te karte i kostale koliko je trebalo da kostaju. Tako da sve vise od 100e za 960 je pljacka a je je ne bih nikada uzeo, tri godine star model, dve godine rudario.

Trazio sam misljenje na kupovinu izmedju 2 karte,a umjesto toga dobio raspravu,simple. Nisam pitao za misljenje dal je majnovana ili ne,nego opcenito na koju je vrijednije baciti pare ako je hitno. Niko normalan nije kupovao 4x 960? Osim ako ne posjedujes radnju iz koje prodajes komponente hiljadama ljudi? Primjer sajt olx.ba na kojem ima preko 1000 prodanih komponenata bez ijednog problema.
Kao sto rekoh,misljenje u vezi majnovanja i ostalo me ne zanima ako graficka odlicno radi i nema problema sa temperaturom. Naveo sam vec gore benchmark iste i dok ovo pisem cijena 1050 Ti verzije raste uveliko kod nas i iskreno mislim da placanje preko 50€ vise za 5 fps-a ne vrijedi ali zelim da vidim/cujem misljenje drugih koji mozda imaju bolju ideju.
 
Trazio sam misljenje na kupovinu izmedju 2 karte,a umjesto toga dobio raspravu,simple. Nisam pitao za misljenje dal je majnovana ili ne,nego opcenito na koju je vrijednije baciti pare ako je hitno. Niko normalan nije kupovao 4x 960? Osim ako ne posjedujes radnju iz koje prodajes komponente hiljadama ljudi? Primjer sajt olx.ba na kojem ima preko 1000 prodanih komponenata bez ijednog problema.
Kao sto rekoh,misljenje u vezi majnovanja i ostalo me ne zanima ako graficka odlicno radi i nema problema sa temperaturom. Naveo sam vec gore benchmark iste i dok ovo pisem cijena 1050 Ti verzije raste uveliko kod nas i iskreno mislim da placanje preko 50€ vise za 5 fps-a ne vrijedi ali zelim da vidim/cujem misljenje drugih koji mozda imaju bolju ideju.

Najbolja ideja ti je da sacekas 3-6 meseci da izadje nova generacija, da se rudari smire i cene koliko-toliko vrate u normalu. 960 ili 1050-Ti, 2018. godine, za 100e+ je, jednostavno, los posao. A problematiku rudarskih kartica prati na ovom forumu, malo-malo pa osvane novi topik sa problemima.
 
Najbolja ideja ti je da sacekas 3-6 meseci da izadje nova generacija, da se rudari smire i cene koliko-toliko vrate u normalu. 960 ili 1050-Ti, 2018. godine, za 100e+ je, jednostavno, los posao. A problematiku rudarskih kartica prati na ovom forumu, malo-malo pa osvane novi topik sa problemima.

Upravo sam naveo da je hitna kupovina,trenutna graficka mi vec baca valove preko racunara i "gasi" se kad ima prilike. Morao sam underclock da bi mogao koristiti racunar,a da ne koristim integrisanu. Ja sam zelio cekati do ljeta i kupiti fino 1060 za nekih 170 evrica i bio bi zadovoljan ali nazalost ne mogu cekati toliko dugo,zato i trazim misljenje :/. Pratim nesto malo,isao sam kroz pod forume da vidim sta ljudi imaju da kaze pa odlucio objaviti ovu temu.
edit: Svakako necu igrati igrice u 1080p/2k/4k. Pubg igram na 1280x800 i za to ce mi biti potrebno (primjer dajem)
 
Poslednja izmena:
Upravo sam naveo da je hitna kupovina,trenutna graficka mi vec baca valove preko racunara i "gasi" se kad ima prilike. Morao sam underclock da bi mogao koristiti racunar,a da ne koristim integrisanu. Ja sam zelio cekati do ljeta i kupiti fino 1060 za nekih 170 evrica i bio bi zadovoljan ali nazalost ne mogu cekati toliko dugo,zato i trazim misljenje :/. Pratim nesto malo,isao sam kroz pod forume da vidim sta ljudi imaju da kaze pa odlucio objaviti ovu temu.

Zasto ne bi koristio integrisanu do tada? Da bi igrao video igre? Onda plati 120e za tri godine star, dve godine rudario, 960 i uzivaj, sta da ti kazem. Mozda se pokvari za tri meseca, mozda za tri godine. Daleko vece sanse ovo prvo.
 
Momak ocigledno daje ruku u vatru za jarana koji mu garantuje za kartu a pri tom ga dere...karta je ne iz rudnika nego iz grotla pakla... Ali on sto rece neko on vec zna sta je resio da uzme ne znam zasto razvlavi temu kad na svaku opasku i predlog oce oci da iskopa u korist jarana i njegove grafe... Pa onda je uzmi bre i ne smaraj!

Ako oces prihvatis objektivno misljenje onda 1050ti 4gb!
 
Gtx 1050 nova [emoji4]
 
Ps sto kaze novo je novo i pisana garancija! Novija generacija, manja potrosnja, vise vrama... Sta jos oce...
 
Možda je on taj drug koji prodaje? ;)
 
Zasto ne bi koristio integrisanu do tada? Da bi igrao video igre? Onda plati 120e za tri godine star, dve godine rudario, 960 i uzivaj, sta da ti kazem. Mozda se pokvari za tri meseca, mozda za tri godine. Daleko vece sanse ovo prvo.

Zato sto ako ne igras nesto duze od mjesec dana (edit i sedmicu dana cak,pogotovo igrice tipa PUBG,CS:GO) ode skill i potroseno vrijeme na igranje (zahrdjas,a cekati do LJETA i udarati glavom u zid do ljeta mi ne pada napamet). Opet dajete misljenje i pricate za mine-ovanje. Da izdrzi godinu dana meni vise nego dovoljno.

@cobraman Nije se meni jaran javio da proda nego sam ja u njegovoj radnji nasao graficku. 1050 Ti za 200 i vise eura ne vrijedi i sigurno je necu uzimati ako ne nadjem ispod 200€,gledam da li ima neki prijedlog za drugu graficku,a za GTX 1050 ni ne zelim da pricam jer bi mi to izasao kao downgrade trenutne graficke.

@ivanbass1 1050 mi ispadne kao downgrade,ne vrijedi brale :/

@cobraman to jeste,jedino sto vidim jeste korisnije uzeti novu graficku ali ja nemam pare TRENUTNO za usranu gtx 1050 Ti koja je u radnjama sa garancijom MINIMUM preko 200€. Ja mogu za 200€ uzeti 1060,a ne 1050 Ti ali nemam tolike pare. Potrosnja apsolutno nije bitna,a vise VRAM-a je drugi razlog pored garancije sto se dvoumim.

@lepi kokan ??

Edit: svaku gtx 1050 Ti koju sam nasao ispod 200€ je polovna.
 
Poslednja izmena:
Hahah, "skill"... Ti nisi cuo onu "forma je trenutna, klasa je vecna"? Za te pare (a verovatno uopste nije povoljna, tj. kako sam shvatio trazi ti 150e) ima i boljih oglasa od te provereno rudarske karte.
 
Vec sam 2 puta prestajao igrati i kad sam se vracao zivce pokidam radi toga sto ocajno igram poredivsi se sa ranije. Meni trenutno treba samo graficka koja moze podrzati navedene igrice do jeseni mozda i tad cu je koristiti za mine-ovanje ili je baciti. Nema boljih ponuda kod nas na marketu (nisam iz Srbije kao sto sam vec naveo) zato i jeste problem.. Svaku graficku koju sam vidio je uveliko ispod cijene i polovno i koristeno. Ova 960 mi je bila jedina koju sam mogao da nadjem,naravno cijenio bi ako mi iko moze pomoci da nadjem nesto ali da kupim trenutno 1050 Ti nemam,a hica mi do kraja ove sedmice. Vidio sam neke RX 460-470-560 ali te graficke ne mogu ni primirisati 1050 Ti i 960,a vise se placaju :(.. jos su polovne. Ja znam da graficka nije mine-ovana jer decko ima rig RX kartica,a i da jeste mine-ovana ima predobar benchmark i nema problema sa temperaturom. Necu je OC niti forsirati svakako,igram igrice u 720p ali ako vec uzimam graficku ispod 150€ makar da moze igrice vida pubg-a da drzi iznad 60 stalno sto RX 460-560 ne mogu.
 
Ti bas ne razumes problematiku ali OK, mi smo ti rekli, ti sam odluci... Ako vec nisi neki igrac vec moras stalno da "vezbas", go ahead.

Onda ni jedan "profesionalni" igrac ne zna da igra posto "vjezbaju" 8sati dnevno 7 dana u sedmici :) lijep pozdrav.

@Bya-Bya-sama 970 polovna je kao i 1050 ti nova,nema.

@rammadis Mozda se i odlucim za 1050 ali ne znam koju da trazim,mislio sam na asus strix verziju ali je malo skuplja nego ocekivano. Koristio/koristim Gigabyte HD 7850 OC 1gb Windforce koja je nazalost otisla u ku*ac nakon nekih 5 godina koristenja,svakako sam imao namjeru zamjeniti u toku ljeta kao sto sam vec rekao. (Samo da kazem da i 1050Ti i 960 je razlika 2-4 fps gore kao sto je izmedju 960 i 1050 10-15dole)
 
Hahah, "skill"... Ti nisi cuo onu "forma je trenutna, klasa je vecna"? Za te pare (a verovatno uopste nije povoljna, tj. kako sam shvatio trazi ti 150e) ima i boljih oglasa od te provereno rudarske karte.

Da sam chuo nesto bolje nego "skill". Prevrce nam se Karadzic...
Nevis te lepo savetuje, a posto se tebi ladi "skill" nisi ni trebao da nas pitas.
Kupi 960 pa kad ti vrisne nemoj da kukas...
Meni moj 7950 ima coil whine ali i dalje ima normalne temperature i sve prolazi normalno. Da li vredi 50e? Ne. Situacija je takva ako ne mozes da cekas radi sta ti volja ako nisi rad da poslusas savete.....

Onda ni jedan "profesionalni" igrac ne zna da igra posto "vjezbaju" 8sati dnevno 7 dana u sedmici :) lijep pozdrav.

@Bya-Bya-sama 970 polovna je kao i 1050 ti nova,nema.

@rammadis Mozda se i odlucim za 1050 ali ne znam koju da trazim,mislio sam na asus strix verziju ali je malo skuplja nego ocekivano. Koristio/koristim Gigabyte HD 7850 OC 1gb Windforce koja je nazalost otisla u ku*ac nakon nekih 5 godina koristenja,svakako sam imao namjeru zamjeniti u toku ljeta kao sto sam vec rekao. (Samo da kazem da i 1050Ti i 960 je razlika 2-4 fps gore kao sto je izmedju 960 i 1050 10-15dole)

Da li to vredi katarakte, rsi-a krive kicme i svega sto to donosi? Ako ces da budes kao "Kuro Takhasomi" samo izvoli
 
Poslednja izmena:
Onda ni jedan "profesionalni" igrac ne zna da igra posto "vjezbaju" 8sati dnevno 7 dana u sedmici :) lijep pozdrav.

@Bya-Bya-sama 970 polovna je kao i 1050 ti nova,nema.

@rammadis Mozda se i odlucim za 1050 ali ne znam koju da trazim,mislio sam na asus strix verziju ali je malo skuplja nego ocekivano. Koristio/koristim Gigabyte HD 7850 OC 1gb Windforce koja je nazalost otisla u ku*ac nakon nekih 5 godina koristenja,svakako sam imao namjeru zamjeniti u toku ljeta kao sto sam vec rekao. (Samo da kazem da i 1050Ti i 960 je razlika 2-4 fps gore kao sto je izmedju 960 i 1050 10-15dole)
Pogledaj review koji sam ti linkovao,razlika izmedju 1050 i 960 je mala i iznosi par frejmova,u ponekim novijim naslovima je (izgleda) 1050 cak brza,isto je 1050 poprilicno brza od 7850 1gb.
Koji modeli imaju na stanju i po kojoj ceni? Ne trebaju ti skupe izvedbe jer 1050 malo trosi i time manje greje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno