Šta je novo?

Konfiguracija za 55k

Pavlony

Cenjen
Učlanjen(a)
06.12.2013
Poruke
605
Poena
170
Pozdrav!
Potreban mi je predlog za konfiguraciju (sa monitorom) sa budžetom do 55k dinara. Računar će se uglavnom koristiti za World of Tanks i web surfovanje na 1080p rezoluciji. Zamolio bih Vas, iskusne, da mi predložite komponente i monitor za navedeni budžet. U opticaju su delovi iz radnji, bez polovnih i novih sa kp.
Hvala unapred
 
Samo da znaš, da računar koji sa monitorom košta 55k, neće biti bolji od onog koji već poseduješ, pogotovo u grafičkom delu.


AOC M2470SWH - a-mva, najbolji perf/cena odnos

ryzen 2200g
biostar B350ET2 Ver. 6.x
Chieftec APB-500B8
Kingston HyperX Fury 2x 4gb 2666

kućište , hard i periferije su tvoja briga.
 
Kuciste MS Winston/Cyclops V ili slicno, hard disk WD Blue.

Za 46.000 ima racunar sa 2400G u Emmi prodavnici, samo je verovatno napajanje ubica, a ram single channel..
 
Poslednja izmena:
Morao sam da napravim izmene što se tiče napajanja, monitora i RAM-a. Te komponente i monitor nemaju na stanju. Da li biste menjali nešto u ovoj konfiguraciji a da je to dostupno u radnji?
 

Prilozi

  • Konfiguracija.JPG
    Konfiguracija.JPG
    40.9 KB · Pregleda: 116
Iskreno. Ustedi malo na ram i kucistu i pazari normalan monitor u drugoj radnji. Oci nemaju cenu.
https://www.emmi.rs/ram-memorije-memorija-dimm-ddr4-4gb-2400mhz-crucial-cl17.11.html?productId=64965 ram
http://www.eponuda.com/monitori/aoc-m2470swh-led-monitor-monitor-cena-407396 gore pomenuti monitor (neki pisu da je ips, ali na zvanicnom sajtu stoji da je va), ima jos modela, tu je najbolje DukeofSerbia pitati za savet, mozda nesto bolje zna
p.s. koliko vidim monitor nema dvi. Trebace dvi-hdmi prelaz.
ovaj je isto va i sa dvi : http://www.eponuda.com/monitori/aoc...80fullhd-4ms-dvi-zvucnici-monitor-cena-415968
 
Poslednja izmena:
Baš ga je duke of serbia i preporučio. Panel je a-mva, piše jasno na sajtu.
 
Izbor monitora je pao na AOC M2470SWDA2. Imam dilemu još oko RAM-a i napajanja? Da li da uzmem 2400 MHz i da poznanik prođe jeftinije ili da uzmem 3000MHz? Koliko je velika razlika u igrama? Napajanje koje je lepi kokan predložio nema 4+4 PIN za napajanje naponske sekcije matične, koja je alternativa?
 
Znam da sam naporan, ali poznanik kaže da će zadržati stari hdd i kućište od prošlog računara. To je ~8k koji bi mogli da se prebace na jače komponente. Da li bi ovakva konfiguracija imala bolje performanse u World of Tanks?
 

Prilozi

  • Konfa 2.JPG
    Konfa 2.JPG
    36.1 KB · Pregleda: 77
@Pavlony, ne znam kako sad stvari stoje sa wot sto se tice zahtevnosti cpu i gpu, ali znam da je ssd postao musthave (tako da tih 8k ce upravo da odu na ssd, pogotovo ako ostavlja stari hdd). Ali ta konfiguracija ti ne valja, jer si uzeo ddr3 ram umesto ddr4.
 
Poslednja izmena:
Nema mesta ovde za ssd. Hvala što si mi to napomenuo, nisam uopšte razmišljao o tome a ni proveravao. Problem je što nema 1151 matičnih za ddr3 u radnji :(

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
AOC M2470SWDA2 monitora nema na stanju u radnjama, koja je alternativa ali da ima DVI konektor? Pri porudžbini matične, zamolio sam ih da flešuju BIOS, ali danas mi je stigao mail da traže avans za matičnu kako bi mogli da je pošalju u servis...
 
izabrao si najgore što si mogao, upravo kao i svi koji ovde pitaju pa se nećkaju.

sad se snalazi sam.
 
Nisam napisao šta sam poručio. Poručeno je sve što si ti preporučio, izuzev monitora. Onaj monitor iz tvog posta bih pokušao da izbegnem zbog hdmia i adaptera, mada, možda taj poručim. Nisam izabrao najgore moguće već sam pokušao da sklopim konfiguracija koja bi imala bolje performanse u WoT za malo više para. Naravno da neću naručiti odmah komponente koje je neko preporučio, bez da razmislim svojom glavom. Koja bi bila alternativa za monitor sa dvi konektorom?

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
adapter sa hdmi-dvi je pasivan. digatal na digital. ne znam šta bi tu moglo da ti smeta.
preporučeni monitor je najbolji u sub-200e kategoriji.

a za izjavu, izvini, ukapirao sam da si išao na 1151 kombinaciju.
 
Poslednja izmena:
Ne smeta meni, smeta onom za koga se sklapa računar :)
Moja je greška što nisam napisao koje komponente su poručene. Mislim da ću naručiti taj monitor. Da li može predlog koji adapter i kabl da kupim?

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
najjeVtiniji.
 
Nazad
Vrh Dno