Šta je novo?

OnePlus 6

Svidja mi se ovaj fon mada ranije nikad nisam ozbiljno gledao Oneplus telefone.
Sta je konkretno Dash charge?
 
Brzo punjenje ukratko :)

Sent from my Xiaomi Poco F1 using Tapatalk
 
Hvala. Njihovi modeli su sve bolji i bolji,bas me cudi da ih niko ne distribuira u Srbiji?
 
To najvise zavisi od njih samih, ima u EU, i mislim da gadja sve zemlje EU (mozda je ne, ali hrv sigurno ima)

Sent from my Xiaomi Poco F1 using Tapatalk
 
Hvala. Njihovi modeli su sve bolji i bolji,bas me cudi da ih niko ne distribuira u Srbiji?
Samo u nekim zemljama ih ima u ponudi,preko operatera. U Španiji sam ulazio u gomilu nekih prodavnica,gledao neke igračkice,pitao za dodatke i u većini su me pitali šta je to 1+? :)

U Srbiji kad kreneš da objašnjavaš da imaš 1+,da je to kineski telefon,većina njih me pita,jel to najnoviji model xiaomi? :)
 
Sad mi nije zao sto nisam sacekao na 6T :) Posto po svemu ostalom sam jos malo pa krenuo da se kajem sto nisam sacekao 2 meseca.

Ja kad sam video tu vest da nece imati 3.5mm, odmah sam se bacio na potragu za S9+. :d Upravo pisem sa njega. A CEO Oneplusa je govorio da nece slediti Apple i ostale, da ce ostati 3.5mm. Neka se nose sto se mene tice.
 
Ja sam na beti i bt radi normalno i u kolima i na bt zvučniku
 
shabani
Ima neko problem sa bt ? vidim da se javljaju ljudi na njihovom forumu... Ne moze da se vrsi razgovor preko BT posle update-a poslednjeg, ni sluske ni u kolima :mad:
to izgleda ugasili zbog ukidanja izlaza 3.5 :wall:
Meni radi normalno u kolima. Ni jednom se nije prekinula veza.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Nećeš ništa štedeti bateriju tako sa punjenjem od 20-30% do 80%, znači ne koristiš 100% baterije, nego 50-60%. Accubatery je ništa. Nemoj se zaludjivati sa aplikacijom.
Mislim na long term cuvanje baterije, manje se ciklusa "trosi" ovakvim punjenjem, to sam citao na xy istrazivanja. Ne menjam cesto telefon, ako ce ovo da pomogne da baterija bude 6 meseci duze u top formi, vredi probati. Ne koristim telefon toliko u toku dana da mi treba vise od 40-50% baterije, tako da mi je svejedno dal je na 80 ili 100%.
 
Razumem. Platio si 500-600e uredjaj i napravio te je robom. Ako voliš da robujes onda je to prava stvar.
 
Robovanje iz mog ugla gledanja je kada si toliko zavisan od neke stvari da ne mozes nista da radis sem toga. Licno taj problem, u slobodno vreme, imam sa automobilima. U pogledu mobilnih telefona, smatram veceg roba onog ko provede ceo dan na telefonu, pa mora stalno da puni na 100%, da slucajno ne ostane bez baterije na kraju dana.
Opet i to smatram da je ok, ako neko to voli, nista lose u tome. Ne bunim se sto sam rob svojim kolima, volim to :)

Nisam neko ko provodi 5-6h dnevno na mobilnom telefonu. Od navedenih 40%, mozda mi pola vremena ode na posao, ali ne razvijam aplikacije za android pa da mi vecina dana ode na testiranje i tome slicno, onda bi me bolelo uvo za bateriju i bio bi stalno na punjacu. To znaci da mozda 20% vremena provedem na razonodu. Shodno tome mi se koriscenje telefona nista nije promenilo u odnosu na prethodni tj praznjenje na 60% i skidanje sa punjaca kad dodje na 100%. Ne znam kakve veze cena uredjaja ima sa bilo cim u ovom kontekstu.

Kako god, hvala na savetu i opasci. :)

Samo me zanimalo dal takav nacin punjenja utice na indikaciju velicine baterije, ako je AccuBattery nepouzdana app, to je to.
 
Baterije su propisane na nekih 300-500 punjenja i da im tada opadne kapacitet za zamenu. To ti je nekih godinu dana +/- u zavisnosti da li ga punis svaki dan ili ne.

Accu radi računanje na osnovu punjenja, a ne da dobija stvarne podatke koliko baterija ima preostalih miliamper časova.

Tako da nije precizna.
 
Isteklo je vreme za edit.
Nešto sam pročitao u Oxygen update - ru, da zadnje dve verzije TWRP - a prave problem pa sam prvo instalisao Bluspark TWRP od pre par dana pa onda Pie pa Magisk 17.2
2fb37dc19701e6a953c02b68a38561cd.jpg
 
Isteklo je vreme za edit.
Nešto sam pročitao u Oxygen update - ru, da zadnje dve verzije TWRP - a prave problem pa sam prvo instalisao Bluspark TWRP od pre par dana pa onda Pie pa Magisk 17.2
2fb37dc19701e6a953c02b68a38561cd.jpg
Trenutno sam na OB3 , a probao bi ovaj stable Android 9.
Ne gine mi factory reset , to je jasno.
Zanima me nešto oko backupa, ako ga uradim u OP switchu - gde ga čuva ,tj da li se briše u slučaju reseta?
 
@Gizmoid

Jeli kako ti radi 17.2 magisk? 6.0 magisk manager?

Jel ti se dešava da otkuca Root dozvolu par puta kad udjes u tipa titanium ili neku drugu aplikaciju koja zahteva Root?

Ili da npr zakuca da da dozvolu novoj aplikaciji, kao da je izašao iz rama, pa mora magisk da se pokrene, pa aplikacija da bi izašao pop up za dozvolu?
 
Radi kao Doxa. Jeste 6.0.0(147) - 17.2. Nisam primetio ništa slično... radio sam backup sa Titaniumom, update AdAway, Greenify...
Izašla je u početku par puta toast messages za Greenify i to je to.
Prolazi i SafetyNet check...
 
Poslednja izmena:
Zna li neko ima li gde da se zameni displej?

Verovatno sam prvi u Srbiji uspeo da ga slomim :D
 
Kolega razbio display na OP3 kad je bio tek izišao. Uglavnom išao je preko stranice njihove za servis, i oko 90-100€ ga je sve s poštarinom izišlo, orginalni display, ne misli se.
Uopće nije bezobrazna cjena, ja bi išao tako, nek je na OP6 10-20€ i veća opet se isplati. Kontaktiraj podršku njihovu.
 
Radi kao Doxa. Jeste 6.0.0(147) - 17.2. Nisam primetio ništa slično... radio sam backup sa Titaniumom, update AdAway, Greenify...
Izašla je u početku par puta toast messages za Greenify i to je to.
Prolazi i SafetyNet check...
Sad je i meni okej, nego hteo sam da vidim jel do sistema ili magiska.

Fala :)
 
Da li ce drasticno pasti cena sestici kad izadje 6T ili se ne ocekuje neko posebno pojeftinjenje?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne očekujte se. Do sada se to nikada nije desilo pa verujem da neće ni sada. Oni stari model odmah povuku iz prodaje kada izađe novi

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Stize i u Srbiji, samo cena ce sigurno biti preterana.
a507d5c7277a81a9a5337b7fe5aa28ea.jpg


Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno