Šta je novo?

OnePlus 6

Ево овако
b838eee8bb93191c6a49274820075b35.jpg
 
Нови дан,нови баг.

Вибер ми вибрира на сваких секунд у току разговора.

Није ми јасно како неко може да користи овај Багдроид толико дуго. Ја сам већ попиздео
 
Нови дан,нови баг.

Вибер ми вибрира на сваких секунд у току разговора.

Није ми јасно како неко може да користи овај Багдроид толико дуго. Ја сам већ попиздео
Još uvek nisi prodao telefon?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Prodaš i ne mučiš se

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Хвала хакери. Од велике помоћи сте
 
Ili uzmeš jabuku, kod nje nema greške

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Нови дан,нови баг.

Вибер ми вибрира на сваких секунд у току разговора.

Није ми јасно како неко може да користи овај Багдроид толико дуго. Ја сам већ попиздео

Predložio bih ti da vratiš na fabrička podešavanja i ponovo sve podesiš i instaliraš, ne vraćaj nikakav backup. Ako se ponovo glupira na oglas.
 
Predložio bih ti da vratiš na fabrička podešavanja i ponovo sve podesiš i instaliraš, ne vraćaj nikakav backup. Ako se ponovo glupira na oglas.
Видим да је пре пар година то био проблем и да је решен од тад. Пропао сам сва подешавања,реко можда има нека цака,ал реинстал му не гине очигледно.

Код жене на 5т све нормално
 
Пробао сам и панораму управо. Не личи ни на шта.
 
Panorama je potpuno neupotrebljiva.

https://flic.kr/s/aHsmmDXCuf

Evo galerije Oneplus 6 vs Nexus 6P. Gledaću da osvežim sa uporednim fotografijama u različitim uslovima. Ja za sad osim panorame nisam nezadovoljan kamerom. Pravi lowligt, doduše još nisam isprobao. Bez posebnih podešavanja, sve auto, kamera na N6P je sa forsiranim HDR+.

@Ivan I.
Očekujem komentare. :)

edit: GCam za OP6 ću probati čim se pojavi iole upotrebljiva verzija.
 
Poslednja izmena:
OP6 vs N6P.jpg

Evo i ponoćnog poređenja, ja ne vidim da Nexus pravi bolje fotke. Ne računajući panorame, sve ostalo savim ok. Video sjajan. Fotke deteta odlične, sa lepim i živim bojama kad je vedro. Malo preeksponirane za moj ukus, ali to se da srediti ako ima potrebe.
 
bolji je OP6 ako je uopste 6p za poredjenje obzirom kad je izasao... Bolji dinamicki opseg i bolje barata sa senkama, tj 6p mnogo zatvara senke i zato su slike tamnije pa se suma uglavnom lepo ni ne vidi. Najveca razlika je kod flasice piva gde je stocic na kojem stoji flasa na 6p plavkasta, a na op6 bela kakva pretpostavljam i da jeste uzivo. Takodje je i ostriji, sum slabo prisutan na oba.
 
Limenke stoje na ogradi od terase, svetlo bež/krem boje.
Inače, ja sam bio jako zadovoljan sa Nexus kamerom, zbog toga sam poredio sa njim. Uz to, nemam nešto bolje na raspolagannu trenutno. Ne pratim situaciju sa mobilnim kamerama, ne znam koliko je sve napredovalo poslednjih godinu-dve., bio sam ubeđen da je Nexus zbog HDR+ algoritma još uvek aktuelan, ali očigledno da i drugi unapređuju svoje kamere.

Hvala na korisnom komentaru. :)
5fe9afbd5d1e72a30dd14c84c48269ff.jpg
 
Hvala za poređenje. Meni bolje deluje 6P, bolje hvata zelenilo, drveće se bolje vidi u daljini. Drži se odlično 6P sa HDR+. Prednja kamera mogu da se kladim u 6P. Inače je dobra i na OP, popravljaju se, ali HDR+ je HDR+.
Da li si probao GCam?
 
Nisam, nema nikakvih dešavanja sa GCam prethodne dve nedelje. Arnova8G2 sa XDA je dobio telefon, pa se nadam da će biti nekih aktivnosti. Čim bude, kačim fotke.

Ja sam za sad prezadovoljan sa OP6, kuc-kuc, uključujući i kameru. Osim pomenute panorame, kamera je sasvim ok, to je deo za koji sam bio najviše skeptičan prilikom kupovine, ali očigledno da je i HDR+ kvalitet, posle skoro 3 godine konačno postao dostižan i za druge. Nisam koristio Pixele, pa ne znam koliko su se oni pomerili u odnosu na 6P.
 
Ne znam, ali one uporedne slike što si kačio nisu nešto vidljivo bolje (ako su uopšte i bolje) u odnosu na 5X ili 6P :)

Kada u jednačinu ubacimo da su 5X i 6P telefoni stari 3 godine i da ovaj prvi košta 100€, a drugi 190€ sve je jasno :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jes, samo što su posle 3 godine 80% leševi a 20% sa onim pečovanim boot.img-om.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ako crkne (moj 6p, a ni Mitrov nije npr) ti kupiš opet i tako više puta do cene oneplus 6 :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
6p koliko sam shvatio cak sa sw strane ima nesto bolju kameru od 5x, a to potvrdjuju minimalne razlike u podesavanjima modovane gcam.
6p vs pixel 2, nije 6p za bacanje. Sta vise, ono jako malo sto sam stigao da testiram uporedno kamere, odabrao bih pre 6p (ne mogu odgovorno da tvrdim da je i bolja). Govorim o zadnjim kamerama.
Ubacih gcam modovanu na pixel i sa najdetaljnijim podesavanjima, kamera je neverovatna. Mada kao da mi je sve bolja i stock kamera, ne znam razlog.
Ono u cemu se najvise kamere razlikuju jeste snimanje.
Ne znam, ali one uporedne slike što si kačio nisu nešto vidljivo bolje (ako su uopšte i bolje) u odnosu na 5X ili 6P :)

Kada u jednačinu ubacimo da su 5X i 6P telefoni stari 3 godine i da ovaj prvi košta 100€, a drugi 190€ sve je jasno :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
 
To samo pokazuje koliko je OP6 dobar izbor. Pixel 2 košta praktično duplo više, i uz to je prošlogodišnji model sa lošijim SoC. Nexus 6P je bio stvarno sjajan all-rounder, ali vreme ga je pregazilo. SD810, malo memorije, loša baterija, i kraj softverske podrške. Plašio sam se da ću na OP6 dobiti lošiju kameru, ali i tu nisam praktično ništa izgubio (izgubio top panoramu, dobio top video). Oxygen radi bez greške ovaj put, potpuna suprotnost OP2 iskustvu, seća se i Zulu sigurno softverskih problema, i očajne podrške. Daleko od toga da je Nexus preko noći postao neupotrebljiv, ili spor, ali OP6 sa SD845 zaista radi sjajno.
 
Mislim da sam pixel platio manje nego sto bih op6 :D
Op2 je meni bio zapravo odlican uredjaj :)
Sjajno je sto je op6 dostigao top modele sto se tice kamere, a kad bude bilo gcam onda ce tek biti sjajan.
Kakva je baterija?

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
 
@ Mitar

Probaj panoramu uz Gugl kamera aplikacije, cesto snima primetno bolje panorame od odredjenih losih fabrickih aplikacija.

Na osnovu semplova jasno je da je OP6 kamera odlicna i samo malo losija od 6P (ne uvek). Verovatno nema konzistentnost foto. kvaliteta koju nudi hdr+ kod Nexusa/Pixela ali nema govora da je kamera mana tog telefona (osim fabricke panorama app).

Inace, to sto su Nexusi 3 godine stari ne znaci nista, jednostavno imaju najbolje softversko iskoriscenje 1/2.3'' senzora (kroz hdr+, naravno) a mnogi flaghip modeli u 2018. i dalje nemaju toliki senzor primarne kamere a uz sve to nemaju ni hdr+, da se ne pominje to sto postoje modeli kao G7 sa primetno manjim senzorom glavne kamere (1/3.09'', bez hdr+). Cak ni famozni P20 Pro ne snima bolje fotografije od Nexusa 6P a ima mocniji kamera hardver (posebno veci senzor 1/1.7 i OIS). Slicno vazi i za L950/XL, Lumie koje su po foto. kvalitetu skoro pa izjednacene sa Nexusima a takodje su iz 2015. godine.

Sve dok se ne pojave modeli koji istovremeno koriste 2 senzora uz zaseban procesor i hdr+ nece biti primetnog poboljsanja foto kvaliteta u odnosu na 6P/5x i Pixele sto i generalno uopste nije lako sa senzorima ispod 1''.
Verovatno ce se u 2019. pojaviti veci broj uredjaja koji imaju takav nacin funkcionisanja kamere ali opet nece imati hdr+, u prevodu tek ce Pixeli sa takvim kamera hardverom moci da naprave vecu razliku u odnosu na Nexuse iz 2015. Sad samo ostaje pitanje kada ce Gugl hteti da kupi takav kamera hw od sony-a, da li ove ili sledece godine (realnije je sledece).
 
Poslednja izmena:
Kakva je baterija?
Neki trenutni odokativni utisak je da je 50% bolja, stvarno je drastična razlika. Nažalost nemam screenshot potrošnje od kad sam zamenio bateriju na Nexusu, poslednji koji imam je baš pred zamenu.

@hsv.stoned
Modovan GCam nažalost mora da se čeka, ne znam da li postoji još neka upotrebljiva aplikacija.
 
Proveri da li postoji neka ''obicna'' verzija Gugl kamere, makar i starija, a da moze da se instalira na OP6. Ne mislim tu na modovanu verziju sa hdr+ vec samo da radi obican panorama mod iz te aplikacije.
Probaj pa javi, meni je takav mod veoma uspesno zamenio kilavu fabricku panoramu, bolje spaja, postoji vise razlicitih nacina snimanja a na kraju je i rezolucija drasticno visa, do 50-60MP a fabricka mizernih 5MP.
 
Verzija 4.4 sa apkmirror radi. Videćemo rezultate kad izađe sunce opet. :)
 
Nazad
Vrh Dno