Šta je novo?

OnePlus 6

Ne znam kakve veze ima kako je OP6 uvezen, njima za garanciju šalješ u neko EU skladište, jednako iz Srbije i Slovačke (npr.).
Ne mislim zbog garancije, već zbog cene, ako već gledaš OP6 na KP, porediš sa sličnim ponudama i za druge telefone.
 
Jeste ja sam gledao ovde i zato kazem da op6 po nasim cenama ovde nije uopste dobra kupovina,za te pare kupujes s9 plus
 
Capture.PNG

480e za 8/128GB kad se prevedu juani u evrice. Ovo nije na popustu, nije specijalni dil nego regularna cena u Kini. U Hong Kongu je skuplji iz nekog razloga ali to nije ni bitno. Za ove pare ovaj telefon vredi svaku paru.
 
Na to carina i pdv ako se naručuje kod nas. Pa ispadne 600e+.
 
Naravno,i to minimum.600 carina sa pdvom je oko 40% tako da bi to bili i skuplje
 
Carina i pdv je tačno 32% na vrednost koju carina proceni. Može da bude 150 EUR, a može i manje.

Ove kombinacije u Kini su ako može neko da kupi tamo direktno, i tada nema ni troškova carine, ako se naručuje sa Alija i sl. to je skuplje u startu 15-20%.
 
Dolaze mi rođaci iz Hjustona u Julu. Koliko može da me košta ovaj telefon ako ga oni tamo kupe sa svim taksama?
 
Pa cena tamo + porez tamo. Ako su dobri rođaci, možda te ništa ni ne košta ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
U EU cena na sajtu je sve što plaćaš, nema dodatnih poreza.
Tako bi trebalo da je i u USA.
Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
U EU cena na sajtu je sve što plaćaš, nema dodatnih poreza.
Tako bi trebalo da je i u USA.
Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
U usa ima porez...mislim da samo u jednom stejtu nema, svi ostali su 8-20% zavisno kako u kojoj državi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Drug ide u septembru u LA.
Kontam tamo da mi uzme.
Koliko sam shvatio, nema prodavnica da ga fizički kupi, nego mora online da se poruči.
Pa mi nije jasno, šta još, pored osnovne cene treba da se plati?
 
Pored osnovne cene moras jos da platis i taksu koja se razlikujs od stejta do stejta,uglavnom je tu negde oko 10%.
Znaci ako narucujes nesto sto kosta 600$,kostace te ~660$.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Što bi dalje značilo da je cena 500€.
I dalje mi je to ok
 
U Shenzhenu ipak jeftiniji :d Dosta nasih ce sad na leto nazad kuci na odmor pa ako imate nekoga ovamo da vam ponese proci cete jos jeftinije.

Na konto teme I kamere telefona. Mislim da softver ovog telefona generalno nije kompletiran jos uvek a pogotovu kamere sto se da primetiti kroz nocne fotke I povremene probleme sa autofokusom ali to se sve da lako ispraviti. Bitno je da je senzor jako dobar i DR je bas primetno bolji nego kod dosta drugih flagship telefona koji kostaju prilicno vise.

Zvucnik je mozda najvece razocaranje ali sta je tu je. Kvalitetnije komponente = visa cena. Meni licno jedino sto nekako bode oci da ovo bude stvarno kompletan telefon je ekran u smislu rezolucije. Mogli su da se otvore za 1440p panel i dignu cenu za jos koji evro gore. Opet bi bio best buy. Ako kazemo da jedan iPX vredi 1000e onda OP6 vredi bar 700e. Naravno, proizvodnja i jednog i drugog kosta brat bratu 200e maksimalno i to da kupis i pice i hranu za tebe i kineza koji ce to sve da sastavi na Huaqiangbei. Ako se XZ2 Premium ne pojavi vrlo vrlo uskoro ovo je najozbiljniji kandidat za moj sledeci telefon. Ne verujem da cu moci da sacekam note 9.
 
Ispravka: IMX519
 
Poslednja izmena:
Stigao telefon. Prvi utisci su brz rad, i odličan dizajn i ekran. Sa dimenzijama skoro istim kao Mi A1 je uklopljen veliki ekran. Notch ne smeta uopšte, ekran je toliko dugačak da ga i ne konstatujem.

Pohvala za OP što je uz telefon stigla i futrola, i zaštitna folija. Futrola odlično pokriva ćoškove, a folija će da posluži dok ne stigne Nillkin staklo.
78dcc61f5a72ce495d562f78e77d2b15.jpg
46a6b22ad51d3d7aacbd297119c91118.jpg
6b5dd293da12fbed3a815497bf5f00d5.jpg
444654ec9a80844ad0992f7013c000ad.jpg
8bba3ed36c5a152f1c7e14fab58c6389.jpg
 
Poslednja izmena:
Stvarno vrh izgleda Mi 6.
 
@mitar1982
Čestitam na kupovini.
Ajde čisto pusti utisak posle nekoliko dana korišćenja kakav ti je utisak ostavio zvučnik na uređaju. Mene jedino taj nedostatak stereo zvučnika trenutno odvraća od kupovine.
 
Stigao telefon. Prvi utisci su brz rad, i odličan dizajn i ekran. Sa dimenzijama skoro istim kao Mi A1 je uklopljen veliki ekran. Notch ne smeta uopšte, ekran je toliko dugačak da ga i ne konstatujem.

Pohvala za OP što je uz telefon stigla i futrola, i zaštitna folija. Futrola odlično pokriva ćoškove, a folija će da posluži dok ne stigne Nillkin staklo.

Da li je mirror black ili midnight black?
 
Mirror black, 6/64 GB verzija.

@Dimco
Hvala, uporediću sa Nexusom, mada meni to nije naročito bitno, imam Anker bluetooth zvučnik za slušanje muzike.
 
Poslednja izmena:
Mirror black, 6/64 GB verzija.

@Dimco
Hvala, uporediću sa Nexusom, mada meni to nije naročito bitno, imam Anker bluetooth zvučnik za slušanje muzike.

Ma nije mi muzika bitna, za muziku su tu sluške, nego više speakerfon i kvalitet zvuka pri gledanju youtuba npr. Sa kojim Nexus-om planiraš da uporediš zvučnik?
 
Sa 6P, drugi nemam. Njega hvališe na sva zvona zbog zvučnika.
 
Na 6P su bili odlični zvučnici kad se uređaj pojavio, ali znam da su posle imali dosta problema sa otkazivanjem zvučnika (tj. dosta su kukali po net-u).
Aj kad stigneš okači tvoj utisak, baš me interesuje.
 
Mogu ja da vam uporedim 6p sa pixel 2 i mogu reci da bih dao prednost 6p u tom segmentu, mada su odlicni i na p2.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Moj je stigao u Beć u petak,sutra stiže uBosnu,a nadam se sledeće nedelje kod mene :)

Obićiće svet.
 
@Valdevit
Koliko si ga platio na sajtu a koliko mislis da ce te konacno kostati sa carinom i porezima?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
koliko sam ga platio na sajtu,toliko će i da ispadne.

Ovo ostalo je prijateljska veza i pošiljka,odnosno prebacivanje preko granice :)
 
Nazad
Vrh Dno