Šta je novo?

OnePlus 6

Ne znam ko je ovde odradio onu sliku gde je sklonio notch i telefon mnoooogoo lepse izgleda, opet i pored toga mislim da je od svih flagshipa sa notch-om iz ove godine nekako najlepse spakovan, ne izbija toliko :)

Ovo sto Vivo radi sa kamerom koja iskace ne verujem da ce proci i nadam se da nece zaziveti iskreno, ne deluje jednostavno prirodno da tako kazem, a ni skladno + zamisli uzmes da slikas selfi primera radi i sklizne ti telefon iz ruke jer pozadina je hvala bogu od lepih materijala i samo ostanes bez kamere :D
Sto se tice vremena predstavljanja uboli su ga kinezi bas kad treba, za to im svaka cast...

@fkloznica , mislim da oni taj midnightblack malo drugacije posmatraju kao sto svaki put ceramic white izbace malo kasnije ili kao sto jabuka izbaci crvenu verziju...

@Dimco, cestitam , javi kad stigne :)
 
@Čkalja
Mislim da si na pogrešnu adresu uputio čestitku, ja jesam raspoložen da kupim ali još uvek tražim način da to izvedem u Srbiji
 
Moguce da sam prevideo negde, ali videh da je neko narucio vec preko drugara u Becu, mislio sam da si ti :)
 
Hvala u svakom slučaju.Ja sam naručio :D
 
Pročitao sam i pregledao poslednjih dan-dva brdo opisa, i telefon definitivno deluje sjajno za ovu cenu. Konačno su počeli da ga uvoze zvanično u Norveškoj, i to po veoma kokuretnoj ceni, tako da nisam imao veliku dilemu oko kupovine. Jedva čekam da uporedim kameru sa king Nexusom.

Gomila Youtube opisa u spoleru, pa nek' preskoči kome nije interesantno.









 
Ja sam danas imao krizu identiteta, malo je falilo da kupim s9+ (po baš povoljnoj ceni), pokušao sam da ubedim sam sebe da mogu da podnesem Samungov bloatware na uštrub dobrog hardware-a (camera, stereo zvučnici, boljii AMOLED nego OP6), te da mogu da dam ženi S9+ ako se baš razočaram. Vratio sam se tek u normalu kad sam izguglao "S9+ pre-installed bloat apps" i tako uspešno ponovo ogadio sebi Samsung uređaje. Neverovatno je da Samsung pored svojih bloat aplikacija gura i brdo preinstaliranih Microsoft aplikacija, Facebook...

Elem, pošto sam se vratio u normalu čekam da vidim kako ću da se organizujem za OP6.
Vidim da je već 2 dana 8GB RAM + 256GB Storage verzija rasprodata na OP prodavnici. Izgleda da se nisu nadali da će da prodaju veću količinu najskuplje OP6 varijante.
 
Poslednja izmena:
U ovoj temi je bilo najvise zalbi na notch aka obrvu/zub/itd. pa cu postaviti upravo ovde :)

In 2020 or even earlier, Samsung and Sony are ready to adjust the transparent OLED and CMOS under the screen is not technically a problem.
In 2025, we will see an ID design beyond our imagination. The development of science and technology is faster than we think.


Dd7RiE6VMAA4v_f.jpg


Mada onaj Vivo Apex vec deluje kao da je iz iz buducnosti samo sto nema senzore ispod/u sastavu displeja.
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas imao krizu identiteta, malo je falilo da kupim s9+ (po baš povoljnoj ceni), pokušao sam da ubedim sam sebe da mogu da podnesem Samungov bloatware na uštrub dobrog hardware-a (camera, stereo zvučnici, boljii AMOLED nego OP6), te da mogu da dam ženi S9+ ako se baš razočaram. Vratio sam se tek u normalu kad sam izguglao "S9+ pre-installed bloat apps" i tako uspešno ponovo ogadio sebi Samsung uređaje. Neverovatno je da Samsung pored svojih bloat aplikacija gura i brdo preinstaliranih Microsoft aplikacija, Facebook...

Elem, pošto sam se vratio u normalu čekam da vidim kako ću da se organizujem za OP6.
Vidim da je već 2 dana 8GB RAM + 256GB Storage verzija rasprodata na OP prodavnici. Izgleda da se nisu nadali da će da prodaju veću količinu najskuplje OP6 varijante.
Sav taj bloat mozes da disable-ujes tako da ti ako uzmes 9plus nece smetati ni malo
 
@dule2303

Znam da može većina bloat-a da se disable-je na Samsungu (ne može sve), ali pored toga tu je i problem sa kašnjenjem android updejta (još uvek su na 8.0 za S9+ i S9) i dosta drugih sitnih stvari koje mogu da živciraj. Imali su do skoro problem sa dropovanjme i mjutovanjem poziva (mislim da je rešeno nekim updejtom nedavno) što je neoprostivo da ti ne radi osnovna funkcija na telefonu od 850+ EUR-a.
 
Slazem se sa tobom u potpunosti sto we tice poziva,ja ga nisam imao ali su se mnogi zalili
 
Jeste videli bre kakvu kameru ima OP6? :eyebrows: Moram priznati da me ovaj telefon najvise impresionirao od svih koji su do sad izasli u 2018 a pogotovu od modela sa SD845. Stabilizacija i zadnje i prednje kamere je brutalno dobra.
 
Jesmo, slike noću srednje žalosne

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Gde da vidimo? Iduće nedelje valja stiže, pa ću da uporedim kako se drži sa Nexusom.
 
Poslednja izmena:
https://www.youtube.com/watch?v=OsC-rQyICLw
Po meni izgleda pristojno skroz, cak i vise od toga. Sto se tice nocnih fotki, to se da srediti softverom ako su voljni i ako umeju da srede, i da ne srede, opet je to dobro za cenu koju placamo.
 
Pa.ovde je od 570 do 730e u zavisnosti od rama i memorije,za te pare uzmes s9 plus i ostane kusura
 
Mislim za najjaci model a ovaj 6/128 kosta isto kao s9 plus sto uopste nije dobra kupovina,na kp su s9 plus novi sada oko 670e novi naravno
 
Vidi se po aktivnosti na temi da OP i nije neka naročito isplativa varijanta u Srbiji. Meni Samsung telefoni nisu interesantni, eventualna alternativa mi je bio samo Pixel 2 XL. Kad se OP6 pojavio u mojoj 'omiljenoj' prodavnici gde sam imao nekih 200-ak EUR-a popusta, nisam imao veliku dilemu. 770 EUR za Pixel vs 320 EUR za OP6, jasno je bilo za koji model ću se odlučiti.
 
Ma ni pod razno Samsung ne bih uzeo, pre bih onaj polu osakaceni iphone X. Moj op3 radi bolje/fluidnije od s9+, a to mi je #1 stavka kad uzimam telefon, posle ide sve ostalo. Da dam 700+ eur za tel, a on da mi stucne u WhatsApp-u/Facebook-u, pa ne znam, sramota bi me bilo. Jeste zanimljiv ovaj Treble, njega bih na Samsung odma' ubacio, al' je rano jos za to po meni.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Vidi se po aktivnosti na temi da OP i nije neka naročito isplativa varijanta u Srbiji. Meni Samsung telefoni nisu interesantni, eventualna alternativa mi je bio samo Pixel 2 XL. Kad se OP6 pojavio u mojoj 'omiljenoj' prodavnici gde sam imao nekih 200-ak EUR-a popusta, nisam imao veliku dilemu. 770 EUR za Pixel vs 320 EUR za OP6, jasno je bilo za koji model ću se odlučiti.
Koji god model da je bio naspram njega, za 320e OP6 nema konkurenciju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Daj uzmi i meni jedan za te pare :)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Kao da napišeš da ćeš S9 platiti 300€, a ostalo će ti dati mama pa je prema tome S9 najbolji fon za 300€.

Ne možeš porediti telefone po tome šta si uspeo jedan nabaviti po nerealno niskoj ceni.

Šta sve ljudi pišu...
 
Ima ih koji jednostavno vole da se pohvale dobrim dilom, što ovo u svakom slučaju jeste ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@zauzet nadimak
Ako na mene misliš, ja sam samo obrazložio ono što je meni bilo dostupno i pod kojim uslovima.
Kao što neko u Srbiji gleda ponudu na kp i poredi OP uvezen na crno sa drugim sličnim ponudama.
 
Ma sve OK, odlično si prošao s tom kombinacijom.

Samo nije relevantna za usporedbu, po toj ceni OP6, kao ni S9 ili Pixel2 nemaju konkurenciju.

Ne znam kakve veze ima kako je OP6 uvezen, njima za garanciju šalješ u neko EU skladište, jednako iz Srbije i Slovačke (npr.).
 
Poslednja izmena:
Mislim da je toliko u Kini zato i pitam otkud ona cena gore od 320e :)
Edit: tak sam sada video post, zaboravite ovo :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno