Šta je novo?

OnePlus 6

Da li je neko pratio na instagramu profil od Oneplus? Imali su neku prodajnu akciju, sad pretpostavljam da je to zbog prvog dana prodaje, ali bogami fini redovi su bili ispred "prodavnica".
Iskreno, dopada mi se telefon, sve je na mestu, e sad jedino da li će izbaciti "T" koja će biti poboljšana za npr. wireless punjenje (zbog staklenih ledja) ili tako nešto slično za 30-50e skuplje.. malo im je dzukacki potez to, no ajde.
Zna li se koji je amoled ovaj?

Takodje, nagradna igra sa AA
https://wn.nr/KZXD4F

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@Šumadinac
Razmišljao sam o "običnoj" Pixel 2-ci ali mali mi ekran.
Što se "obrve" tiče totalno sam indiferentan niti mi se sviđa niti mi smeta.

@Nikola1994
Meni lično bežično punjenje ništa ne znači. U upotrebi najčešće puniš preko kabla, retko ko ima živaca i vremena da čeka da napuni bežično kad je u gužvi, a i retkost je da imaš nekoliko bežičnih punjača da pokriješ sve lokacije gde bi moglo da ti zatreba da dopuniš bateriju.
Ja bih voleo da su ubacili stereo zvučnike i IR blaster (pusti snovi).
Mislim da su namenski ostavili bežično punjenje i stereo zvučnike za 6T. Napravili su dobar pomak na 6-ci i prodaće brdo telefona, a sa ova dva unapređenja će zapušiti usta kritičarima i opet prodati dosta komada 6T. Planski oni to rade, ne sumnjam da imaju isplanirano sledeće 4 generacije telefona šta će da zakinu a šta da ubace.
Zamisli naprave savršen telefon za dosta manje para od konkurencije, kako i kada da ti prodaju sledeći telefon? Za 4-5 godina kad ovaj prvi crkne?
 
Ima smisla, po meni krajem 2019. ili početkom 2020. će izbaciti nešto nalik Vivo Apex-u. Kvalitetni su im telefoni, ja evo posle skoro 2g na OP3, dan danas radi kao sat, baterija i dalje 6h prosek.
0e52610218291c815a24088cea47c1ab.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
@Imotep95
Upravo to. Ja skoro 4 godine koristim 1+1 i dalje radi odlično, baterija je zadnjih pola godine malo popustila ali i dalje sa mojim režimom korišćenja izvlači dan ipo kad zaboravim da napunim prethodno veče.
Iskreno nemam razloga ni da menjam telefon, osim što mi je malo dosadio i što bih voleo da se vratim na AMOLED jer čitam brdo teksta na smart telefonu.
 
Dobro, to se zna već par dana :)
Sledeće godine to će da kopiraju apple i Samsung i onda ponovo hajp na max :)
 
Poslednja izmena:
Pre 5 dana bila priča na kineskom sajtu da je proizvodnja uveliko u toku. Mislim na "masovnu " proizvodnju
Sada je pitanje samo ko će pre da ga izbaina tržište , oni ili Lenovo svoj z5.
 
Poslednja izmena:
Zato sam i stavio navodnike.. a i da naprave pola miliona primeraka za par meseci biće odlična priča.

Edit:
Tek sad vidim koji si post citirao :)
 
Poslednja izmena:
Treba praviti razliku između demonstracije tehnologije (uređaja proizvedenog u par stotina ili hiljada primeraka) i masovne proizvodnje u milionima primeraka...
Baš tako - treba :)

vivo Apex goes from concept to mass-produced smartphone on June 12

60VmFqGy_o.gif


Bilo bi lepo da ubace nešto od ovoga na 6T :)


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nakon 10 godina na iphoneu,rešio sam da presečm i uzmem sebi 1+6 :)

Pratim ih od samog početka,al nisam se usudio da uzmem njihov telefon do sad.

Naručio sam već prvog dana,tako da ćemo videti kad će stići.

Nadam se da me neće razočarati :)
 
Nakon 10 godina na iphoneu,rešio sam da presečm i uzmem sebi 1+6 :)

Pratim ih od samog početka,al nisam se usudio da uzmem njihov telefon do sad.

Naručio sam već prvog dana,tako da ćemo videti kad će stići.

Nadam se da me neće razočarati :)

Kako si poručio, koji model i koliko te izašao?
 
Drugar iz Beča,8gb+128,Midnight Black+Nylon maska,oko 595e.

Imao je studentski popust,al mu istekao 3 dana pre toga,inače bih imao i nekih 5-10% popusta :)

Već drugi put uzimam preko njega 1+.

Pisalo je da stiže najkasnije do 04.Juna
 
Poslednja izmena:
Drugar iz Beča,8gb+128,Midnight Black+Nylon maska,oko 595e.

Imao je studentski popust,al mu istekao 3 dana pre toga,inače bih imao i nekih 5-10% popusta :)

Već drugi put uzimam preko njega 1+.

Imaš identičan ukus kao ja što se tiče futrole i boje. Ja bih možda čak uzeo i 256GB verziju jer obično koristim isti telefon u periodu od oko 4 godine a i samo 50 EUR-a je skuplji.
Ništa, ako rešiš da prodaš a ja se ne snađem u međuvremenu računaj da imaš kupca. :D
 
Čudan i dosta pilicarski potez oneplus da midnight black model ne može da se kupi u 6/64 varijanti.
Kinezi ko Kinezi
 
Imaš identičan ukus kao ja što se tiče futrole i boje. Ja bih možda čak uzeo i 256GB verziju jer obično koristim isti telefon u periodu od oko 4 godine a i samo 50 EUR-a je skuplji.
Ništa, ako rešiš da prodaš a ja se ne snađem u međuvremenu računaj da imaš kupca. :D

I ja sam povećao period zamene telefona,na nekih dve godine. Pre sam menjao na 6 meseci,pa na godinu dana i sad 1.5,2 :D

Realno,ne treba mi ni ovih 128,jer nisam znao ni 16 da popunim.Sad imam 32 i veruj mi,više od pola mi je prazno.

Uzeo sam isključivo zbog memorije i zato što mi se ona druga boja uopšte ne sviđa,mada,kad stavim masku,to se neće ni videti :D
 
Ja već duže vreme (zadnja dva uređaja) smartphone koristim oko 4 godine. Galaxy S2 sam koristio oko 4 godine (od prvog dana je na njemu bio Lightning rom a posle su se menjali drugi). Trenutno koristim 1+1 3/64GB (Lineage OS) koji se takođe bliži četvrtoj godini korišćenja. Ranije sam često menjao ne samo telefone već i drugu tehniku (uglavnom PC komponente), ali zadnjih 5-6 godina se trudim da kad kupujem planiram dugoročno korišćenje da bih olakšao sebi upotrebu i da ne bi gubio vreme i novac na novu opremu. Zato npr. i dalje koristim Sandy I7 2600K u glavnoj desktop mašini, svake godine pomislim da će nova generacija CPU da mi da dovoljno razloga za upgrade i svaki put me razočaraju.

Što se tiče 1+6, rezonujem da je je 50 EUR-a jeftino ulaganja za skok sa 128 GB na 256 GB. Verovatno mi neće trebati ta količina u upotrebi, ali je suviše mala razlika u ceni da bi se propustilo. Palo mi je na pamet da bih sve što držim na backup-u na cloudu mogao da imam i na telefonu.
 
Poslednja izmena:
Realno,ovaj tel ne vredi više od 500e.Ja sam hteo da uzmem onaj od 520,al reko,ajde,uzeću taj od 8gb,jer ko zna koliko ću ga nositi i kakvi će sve updatovi da izađu.Pored toga,navikao sam na fluidnost i to mi je najbitnije.

Koristim uglavnom stock aplikacije+neki vrhunski reminder.Ima li nešto dobro na tu temu,sem any do?Treba mi sync sa mac os.5 godina već koristim reminder kog više nema za android,a zove se "Clear".Platiću,koliko god,al bez remindera ne mogu da živim :D
 
Realno ni jedan telefon ne vredi pare za koje se prodaje. :D
Ja bih voleo da postoji smartphone sa S9+ hardware-om (u SD845 varijanti), da ima otključan bootloader i near stock android (kao što je oneplus-ov Oxygen) sa brzim updejtovima, i IR blaster da ima... al neće da može... zato kad rešim da menjam gledam da zadovoljim što više kriterijuma koji su meni bitni pa koliko košta da košta.
Što se tiče remindera ne mogu da ti pomognem.
 
Realno,ovaj tel ne vredi više od 500e.Ja sam hteo da uzmem onaj od 520,al reko,ajde,uzeću taj od 8gb,jer ko zna koliko ću ga nositi i kakvi će sve updatovi da izađu.Pored toga,navikao sam na fluidnost i to mi je najbitnije.

Koristim uglavnom stock aplikacije+neki vrhunski reminder.Ima li nešto dobro na tu temu,sem any do?Treba mi sync sa mac os.5 godina već koristim reminder kog više nema za android,a zove se "Clear".Platiću,koliko god,al bez remindera ne mogu da živim :D
Možda Google Keep? :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Gledao,ne sviđa mi se uopšte kako izgleda :(

Našao sam neki "Reminder",al nema desktop sync :(
 
Vivo Apex - Snapdragon 845 i 8GB RAM-a

Vivo has revealed that it is holding a launch event in Shanghai, China on 12th June where it will launch the Vivo Apex smartphone. Now, it seems that the company has decided to rebrand the smartphone and thus, the Vivo Apex could launch as Vivo Nex.

Recently, the device was spotted being used by a passenger on a subway, revealing that the phone will come with a 3.5mm headphone jack, which is placed on the top side. We already know that the phone features a 5.99-inch OLED display with COF technology. Further, the ambient and proximity sensors are embedded under the display.


crop.php


Kad bi ubacili i android one program to bi bilo, sa ovim dizajnom, ludilo :)
Što da ne kad već mogu ostali kinezi - Xiaomi, Nokia i njihov OnePlus!

A i vreme izlaska telefona + mesto održavanja svetskog prvenstva u fudbalu je idealno za Kineze i ovaj telefon :)

[YOUTUBE]_kMFLDHV8Ck[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iako nisam bio baš prezadovoljan sa OP2, ozbiljno sam se zagrejao da kupim 6-icu. Pixel 2 mi je preskup, i OnePlus mi u ovom momentu deluje kao "bang-for-buck" opcija, naravno ako nema nekih ozbiljnijih problema kao pojedini prethodnici. Kakva je situacija sa gcam i generalno sa kamerom, nisam uspeo da nađem neke korisne informacije oko portovanja i da li radi HDR+? Nexus me svakodnevno oduševljava fotografijama, pa ne bih voleo da ispadne ćorak po tom pitanju. Nisam pratio ni situaciju sa novim Oxygen verzijama, OP2 je prošao očajno sa apdejtima, i imao je raznorazne probleme sa senzorima, nadam se da su se popravili sa tim.
 
Nisam siguran da GCam trenutno ima za Snapdragon 845 ?

@valdevit, samo hrabro. I ovo je kraj iPhone, ako se ne vratiš na iP posle OP :D

Jedva čekam da čujem prva iskustva, baš me zanima Dirac HD sound.
 
^^ ne znam, ali i da ne radi trenutno, biće svakako

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
@Ivan I. Videćemo. Već godinama sam želeo da probam Note ili 1+.

Nisam ni otišao,samo sam proširio kolekciju,pošto na poslu imam sve Apple uređaje,tako da sam u kontaktu sa njima svakodnevno :)

Apple mi prodaje isti uređaj već 5 godina.Dosta je bilo šišanja.
 
Nazad
Vrh Dno