Šta je novo?

OnePlus 6

OnePlus Quality Control EXPOSED
Respect za ovo ali baš!

Što se mene tiče, pored slabije baterije su najveći nedostaci mono sound i no wireless charge; realno da ima ovo ugrozio bi bukvalno sve android flagshipe iz prošle pa čak i ove godine.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Klip sponsored by OnePlus .
Ja u ove priče nikada neću verovati dok ih ne vidim i ne prozivim uživo :)
 
Ma nema sta da lazu, "cerka" su BBK Electronics, imaju valjda izmedju 15 i 20 hiljada radnika, treci u svetu po proizvedenim telefonima, ozbiljna kompanija. Te price sto pustaju javno u fazonu: "mi smo samo start-up kompanija" su smesne i ne piju vise vodu.

*
Koji li je panel u pitanju, i koliko li ima nits-a?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Znam ja to sve , ali te priče kao da su oni nešto uber kull i rade drugačije od drugih prosto ne prolazi. I dalje su kao i sve najjače kompanije , pilicare i lažu gde stignu.

Isti je panel kao na 5t
 
Staklena leđa, ali nema bežično punjenje :)
Obrva :(
Nije ni vodootporan, microSD nema, audio ...

Realno ništa posebno, ubaciće nešto od ovog gore u 6T i prodavati gerila priču :)


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izgubio malo na zanimljivosti oneplus od kada je krenuo android one program kod drugih proizvođača...
 
Upravo... Sjajna prica od strane Gugla.
Inace danas sam se lepo izlupetao za A2, ne znam da li u ovoj ili nekoj drugoj temi. :D
Naime, A2 jos uvek ne postoji, model koji su Bugari nazvali A2 je ustvari 6X, vodili su se logikom 5X i A1. :)
 
Staklena leđa, ali nema bežično punjenje :)
Obrva :(
Nije ni vodootporan, microSD nema, audio ...

Realno ništa posebno, ubaciće nešto od ovog gore u 6T i prodavati gerila priču :)


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Ma za 520€ ne mora da ima stereo wireless, sd i ip68 :)

Meni najviše smeta SD što nema ...ko da kopira...

Samo da ovi naši majmuni na oglasima ne lupe 700+ za 550 bi ga zgrabio čisto kameru da izdrndam.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod nas ce sigurno biti 650+, ne vidim zasto bi neko uzimao ovo pored npr S9
 
Uvek ima entuziasta ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Iznenadjujuce je lepse spakovan od vecine flagship uredjaja iz ove godine , naravno mislim na one koje imaju notch , lepo ga je bas Marques predstavio...

Mislim da vise ne moze da se zove flagship killer ako pogledamo da je sada maltene obavezno da flagship ima makar neku IP sertifikaciju i recimo wireless charge....sto kaze neko ne vidim poentu staklenih ledja onda....mogli su da stave alu i da se hvale time...
 
Meni se dizajnerski (donekle) i svidja, jedan od retkih fonova sa izrezom, gde kad se on (nazovi) iskljuci, odnosno ekran oko izreza, to deluje sasvim ok. Bezel nije prevelik, slicno kao i kod P20 (Pro). Ovo kazem jer bih i kada bi uzeo fon sa izrezom, odmah tu opciju iskoristio.
Sto se tice zvanja flagship killer, pa i on je flagship :d Za 550 jura, onako, ok deal na prvu, sigurno bih ga uzeo pre Sljamsunga, ako bih bas morao da biram izmedju ta dva.

Realno jedini flagship killer moze da bude Mi7, ako i oni ne zveknu neku nenormalnu cenu. Dakle nekih 400$ ako bude launch cena za startni model (verovatno sa 6GB rama, realno ne treba vise). Mada jasno svi ti "flagship killeri" su uvek imali neke kompromise, recimo za Mi6 je to bilo nista, s`obzirom da je bio u startu, skoro pa duplo jeftiniji od S8 razlika je bila tipa 300$...Tu mislim da su neke stvari na Oneplus6, sto su izostavili, nedopustivi za klasu fona od 550$. Iako ima svojih prednosti.
Krace receno, nekako mi je utisak, da su svi fonovi u visoj klasi manje-vise reciklasa, da ne kazem isti. Fora je sto i cenovno od vecine proizvodjaca, flagovi su tu negde :d Izuzetak je Mi Mix 2S, meni licno najlepsi fon u toj visoj klasi, donekle i Mate 10 Pro, koji bi mi bio drugi i poslednji izbor, moze se naci tipa 10-15 dana star za 450e sa garancijom, sto je stvarno super deal.
 
Poslednja izmena:
Koliko je S9? Ja mislim da je skuplji? Ovome OP6 cena brzo ide dole, mozda tek po izlasku ima da kosta oko 600€.

Sent from my C105-8 using Tapatalk

Ima Galaxy S9 sa 12 meseci garancije trenutno za 560-570e, obicno je tu oko 600e. Ima da se nadje i sa 24 za taj novac od operatera, samo koliko vidim oni iz telenora imaju sim lock.

Bez garancije ili sa radnom od 7-15 dana, imaju za 550e, to naravno za izbegavanje.
Sve u svemu, otisle su cene, i itekako i dalje idu dole.
 
Poslednja izmena:
Avengers edition , boli glava kako dobro izgleda !!!

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
U Kini je ~440e. Direktan konkurent mi 2s :)
Zanimljiva stvar. Ne znam da li taj kineski podržava lte20
 
Podržava, od OP5(T) im svi telefoni imaju iste bandove.
 
Ima Galaxy S9 sa 12 meseci garancije trenutno za 560-570e, obicno je tu oko 600e. Ima da se nadje i sa 24 za taj novac od operatera, samo koliko vidim oni iz telenora imaju sim lock.

Bez garancije ili sa radnom od 7-15 dana, imaju za 550e, to naravno za izbegavanje.
Sve u svemu, otisle su cene, i itekako i dalje idu dole.
Aha, ja sam zbog ekrana uporedjivao sa plus verzijom, moja greska misam napomenuo. Ok ako im je cena ista onda treba dobro razmisliti, naravno treba sacekati recenzije i iskustva korisnika, ako je razlika u ceni oko 100€ ja bih iskreno bez razmisljanja uzeo OP, meni je suludo davati tolike pare za mobilne telefone, nebitno imao ili nemao novca...

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
Potroših par minuta u fotošopu.. Kako lepše izgleda bez zareza *mjau**mjau**mjau*. Možda sledeće godine [emoji30]
591a86edbd48eb25432ac1a90b42e515.jpg
e2bacadeec5b2895857411dbf96a3227.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Evo budućnosti :)

[YOUTUBE]P8pHPKIc3qU[/YOUTUBE]

https://youtu.be/P8pHPKIc3qU

Senzor za otisak prsta u displeju i minimalne ivice :)

gsmarena_008.jpg


gsmarena_005.jpg


Sve ove trenutne obrve su samo ružne prolazne iNovacije koje neki iz nekog razloga opravdavaju :)

A najbolje u celoj priči je da su Vivo i OnePlus brendovi iste kompanije pa bi bilo bolje ovim fejk gerila kinezima da batale prodaju muda za bubrege i ovu notch priču :)
Ovo trenutno na op6 je samo kopiranje i ništa više ...

BBK Electronics Corporation is a Chinese multinational firm specializing in electronics such as television sets, MP3 players, digital cameras and cell phones. It markets smartphones under the OPPO, OnePlus, and Vivo brands, and Blu-ray players, headphones and headphone amplifiers under the OPPO Digital division. BBK Electronics' headquarters and production base are located in Chang'an, Dongguan. The latest member of the BBK Electronics group is "imoo".

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kolko ne kontam što kopiraju jedni druge sa tim izrazom gore, tolko ne kapiram što ljudima to toliko smeta? Pogotovu sad kad vecina njih ima softversko rešenje za uklanjanje istog.
 
Zato što i sa softverskim rešenjem sat stoji gore levo u obrvi i sve ostalo preko puta!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Sw rešenje nije idealno za dosta apk. To jest baguje.
Trebalo bi to sve da bude ispravljeno sa pixel 3 I android P, ali..
Kud apple uvede obrve :(
 
Pa ako se koristi samo za notifikacije valjda ne utiče na druge app? Prosto su tu uvek samo notifikacije, sat, signal?
 
Kad Apple izbaci obrvu izbacice i ostali :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa ako se koristi samo za notifikacije valjda ne utiče na druge app? Prosto su tu uvek samo notifikacije, sat, signal?
Ali onda kad ideš u neku full screen aplikaciju ili igricu imaš obrvu preko nečega što bi trebao inače da vidiš..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Cekamo sledeci Apple potez :)

S9+ via TT
 
Nazad
Vrh Dno