Šta je novo?

OnePlus 6

Svi mi preporučuju tu gugl kamera,a ja sam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* i ne mogu daje nađem u prodavnici.

Retko kad slikam,kamera skoro da mi je nebitna,a kad slikam,uglavnom je to panorama.Nažalost,na default aplikaciji je neupotrebljiva :(

Evo,ja ne ispuštam tel iz ruku,gps mi je na battery save,sve ostalo koristim stalno,najviše gestikulacije i baterija mi traje 1.5 dan. Punjenje od 0 do 100, 1 sat i 35 minuta tačno.
 
Eno Indijci na comunity-u kukaju na sve živo...
Generalno, od nekih stvari koje meni smetaju, bi izdvojio:

1. Taj neki painting efekat u low lightu. Blurom se obrađuju ivice. Kad se upali blic, toga nema, sve je oštro.

2. Zvučnik - *mjau**mjau**mjau*, sa nekim random equalizerom sa playstora se može doterati zvuk, al ovaj default je stvarno siromašan. Zvučnik je glasan, tu nema greške, al neki tonovi se uopšte ne čuju...

3. Caller menu - kad se već kopira google, mogli bi se malo ugledati i našminkati ga

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Probaj i videces da je panorama mod mnogo bolji od nekih fabrickih koji rade lose. Postoji vise nacina rada-snimanja panorama pa isprobaj sve, naravno potrebna je i preciznost pri pomeranju telefona/spajanju, desavaju se i greske ali je u svakom slucaju moguce snimiti odlicne panorame visoke rezolucije.

Novi LG G7 ThinQ ima mali senzor?

Pa da, 1/3.09'' x2, kao i V30 s tim sto mnogi navode da V30 cesto snima bolje low-light fotografije, G7 ima neki kao super bright mod koji se automatski aktivira pa kvalitet fotografija moze da bude veoma los ili cak ocajan (zbog malog senzora previse napucava ISO a onda NR napravi brljotine). Kada se ne aktivira taj super bright kvalitet u LL je kao kod G6/V30. Inace se ok pokazao, bolji je od G6 jer ima svetliji displej (skoro 1000 cd/m2), dosta bolji cipset, sabre dac+amp, malo bolji zvucnik.. jedino sto LG jos od G4 nece da ugradi veci senzor primarne kamere, od tada postepeno smanjuju i vec godinu i po su na velicini senzora koja se odavno koristi za prednje kamere.
 
Poslednja izmena:
Video sam G7 ThinQ i svideo mi se, odlično leži u ruci i ima onaj osećaj da je viša klasa, čvrst i izdržljiv, displej, pa sam si napisao 1000 nita kad zasija, ostali pored su izgledali smeštno. Pogledao sam izložben model, nisam se mnogo igrao, a ne možeš tako testirati kameru. Uglavnom mi se svideo telefon, ali to sa kamerom, pf. Mislio sam da će LG od modela G4 biti opasan igrač na polju kamere, a oni idu u minus.

Čekamo da vidimo panoramu 1+6.
 
Koja ti je verzija gcam,jel Arnova?
Mozda da probas gstark verziju.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ovo je GStark valjda - MGC, nije Arnova. Ubacio čisto za probu.
 
Nexus daje najlepsi kontrast i detalje.
 
Ne bih se složio, HDR ispegla šum, ali nema više detalja, boje su prirodnije na OP6, kontrast nisam analizirao. Boje su dosta različite, ostatak razlika je uglavnom u sitnim detaljima, sličan kvalitet, zavisi dosta od konkretne scene, teško je reći da je ovaj ili onaj bolji.
 
Mora se priznati da je OP ovaj put napravio veoma ozbiljan uredjaj. Kao da su namerno ostavili "los" zvucnik I tako par nekih gluposti da bi opravdali naredni model u kojem ce to da isprave. Sad ce da primenjuju logiku jabuke I napredak ce da bude mrvica po mrvica a cena ce lagano da ide gore. Steta sto nece da naprave I neki manji telefon sa ovako ozbiljnim hardverom. Ali da su (za njihove pojmove) razvalili sa kamerom - jesu. Ako ovako nastave bice u top 3 camera-phone vrlo, vrlo brzo.
 
Ne znam zašto,al meni se više sviđa panorama od 1+ :)
 
I meni isto. Na Nexusu mi je malo podeksponirana.
 
Detalji su dosta bolji na 6P. Nije to sređena GCam za 1+6.
 
Негде сам прочитао да спремају озбиљан апдејт за камеру.
 
Ako se dobro sećam, tako su i kod 5T ispravili kameru, softverski, mada je 5T osvežena i ispravljena verzija nesrećnoog 5. Mada je i ovo dobro iskreno, očekivao sam slabije rezultate.
 
Ovde panorama na 6P deluje podeksponirana jer je sunce zaslo dole kod kuca, za razliku od pano na OP6 gde sunca jos ima. Zato fotografije nisu u potpunosti iste.

Inace, kratko sam poredio 5T sa mojim 5X bas pre neki dan, fotke na nexusu bar za klasu bolje.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne računajući taj mali deo gde se sunce probilo kroz oblake uslovi na ostatku su bili isti, pogledaj nebo, more, brdo preko puta, sivu kuću, plavu kuću. Sve maltene isto, oko 2 minuta je vremenska razlika.
Ovde nema govora o za klasu boljim ili lošijim fotografijama, OP6 ima sasvim korektnu kameru. Panorame konkretno su rađene u GCam aplikaciji koja nije ni blizu upotrebljive, pa treba i to uzeti u obzir. Ja bih voleo kada bi umesto lažnog bokeha u portret modu OP-programeri bacili fokus na panorame, ali mrka kapa, selfiji su u trendu.
 
Bas sam to hteo da kazem, a i ti si potvrdio, vidi se po oblacima da nije razlika velika u vremenu. Kako je rekao beyondtime ispada kao par sati da je razlika :d
 
Svejedno je ulje na platnu op panorama i nema sta da traži pored nexusove :)
 
Jel vi ljudi stvarno gledate na panoramu kad kupujete telefon? [emoji23]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ja možda imam 2 panorame za 7 godina smartphone telefona..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Meni su panorame itekako bitne, ja mogu da fotkam panorame svaki put kad izađem na balkon. Svakako mi nije svejedno da li dobijem nešto poput ovog ispod:

IMG_20180608_212719.jpg

IMG_20180608_212615.jpg

ili nešto ovako

https://www.flickr.com/photos/132732905@N08/albums/72157666508773187

Da ne pominjem neke druge posebne situacije kad se mogu fotkati stvarno fenomenalni pejzaži.
 
Poslednja izmena:
*mjau**mjau**mjau* svako drugačije koristi fon.. Tako da.. Ne hvatajte se za slamku, ako vam ne odgovara produžite, nekome sigurno odgovara..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja za 2 godine korišćenja nexus 6p telefona imam možda 2 panorame :)
 
Pa to je greska, posebno kada neka kamera snima odlicne panorame. Pogledaj na flickr-u ''turisticke'' panorame sa raznih telefona (cini mi se da je i yooyo postavio par galerija) i videces sta propustas, naravno ako se kamera telefona koristi za takve potrebe, svakako neces paliti panorama mod za pijane snapshotove iz kluba, kafane itd. :)

Ja derem kameru telefona u svakom smislu, od stock kamere preko panorama do slo-mo, 4k snimanja i 1080p sa 60fps. Ali u poslednje vreme sve redje koristim stock kameru jer se skoro uvek neko ponese DSLR pa kamera telefona gubi smisao za sve osim za razne modove video snimanja, za panorame i poneku low-light fotku.
 
Nazad
Vrh Dno