Šta je novo?

OnePlus 6

Zavisi. Nekad ima bug-ova ali uglavnom je ok. Obično su update-i na dve nedelje.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Stigao i meni jutros, utisci zasad sjajni. Jedno pitanje - koju aplikaciju koristite za promenu boja led notifikacija za pojedinačne aplikacije i da li postoje samo tri boje (crvena, zelena, plava) ili ima i drugih? Njih sam dosad video za bateriju i notifikacije, ostale nisam još, pa da pitam pre nego što instaliram neku aplikaciju za promenu, jer neću to ni da radim ako nema drugih boja.
 
Light Manager

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Radi on to automatski u zavisnosti od notifikacije. Npr yahoo mail i viber budu ljubicasti, ostalo isto shodno boji notifikacije. Sem poruka i propustenih poziva, to je boje trenutne teme.
 
Za beta OxygenOS ideš na njihov sajt/support/software update. Izabereš model telefona, beta build. Download-uješ na PC ili telefon, fajl prebaci u internu memoriju i instaliraj iz recovery. Svi podatci će ti biti izbrisani, pre toga uradi beckup.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Mogu da kažem za 6T - nikakvi podaci nisu izbrisani pri prelasku na open betu.

PS Piše se "podaci" i "backup", AFAIK

Hvala jos jednom! [emoji4]
Kakvi su utisci sto se tice bete, da li je slucaj kao kod Saomija, gde je beta bolja od stable verzije?
Koliko cesto idu apdejti, na nedeljnom nivou ili redje?

bolja je beta, IMHO :)
 
Mnogo lako se grebe ovo Oneplus tempered glass. Nekako sam uspeo da ga namestim, ima malo prašine ispod *mjau**mjau**mjau* nemoguće skinuti.
Možda pola mm je bilo previše dole i to je bio problem.

Sent from my ONEPLUS 6 using Tapatalk
 
Predjoh sa stable na betu. Bukvalno mi nije jasno zasto ranije ovaj potez nisam napravio. Jedina ozbiljnija zamerka koju sam imao ovde je itekako ispravljena, a to je osvetljenje ekrana.
Mogu slobodno reci da je na stable verziji osvetljenje uzasno, na beti je razlika ocigledna, nebo i zemlja.
Veliki plus je sto se nista sa moba ne brise pri prelasku sa stable na beta, samo u obrnutom slucaju. Bravo za OP. [emoji4]
 
Kako ide tranzicija za nas koji smo rutovani?
Nema bojazni od nekog cigliranja?
Ja sam osvetljenje resio sa magisk modulom, ako je to jedino sto je bolje onda bih ipak sacekao.
 
Tek sam malopre presao, osvetljenje je prva stavka koju sam primetio jer mi je stvarno dosta smetalo, nije mi jasno kako su ga tako unistili na stable verziji.
Verovatno nema veze ako je mob rutovan, mada neka ti to neko potvrdi za svaki slucaj. Skines sa zvanicnog sajta betu, teska je oko 1.55GB, prebacis na internu, odes u podesavanja, system, system updates i na kraju local upgrade, odaberes fajl koji si skinuo i to je to. [emoji4]
Ovako na prvu loptu mi deluje kao da je sve jos utegnutije, fluidnije/brze, ako je to uopste moguce. Mozda je i placebo efekat u pitanju ali samim tim sto apdejti stizu redovnije, sto se nista ne brise sa moba prelaskom sa stable na betu i sto je osvetljenje srednjeno, meni sasvim dovoljni razlozi za prelazak. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Da li može brže od ovoga što nudi one plus trenutno? [emoji3] Ipak je placebo :)

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Realno, tesko da moze brze. Kada su mi sredili osvetljenje sada sam prezadovoljan, pa mi to odusevljenje prelazi i na druge segmente moba, i onda mi se cini kao da je sve poboljsano. [emoji23]
 
Šta je generalno bolje kod osvetljenja? Misliš na to što na stable verziji svetlo odjednom krene da se smanjuje nesrazmerno? Pitam iz razloga sto se kod mene ponekad smanjuje osvetljenje iz cista mira...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Osvetljenje je dosta jace. Ni na jednom mobu do sada mi osvetljenje nije islo preko pola u vecini vremena, a ovde je to bio slucaj, konstantno sam drzao otprilike na nekih 70-80%. Sada je ispod polovine a maltene isto svetli. Videcemo na direktnom suncu koliko se situacija popravila pa javljam, ali ovako na prvu loptu razlika je primetna.
 
Poslednja izmena:
AFAIK, od Pie imamo intelligent brightness - sistem pamti vrijednosti na koje ručno podešavaš osvjetljenje ekrana zavisno od spoljnjeg svijetla, i onda vremenom radi isto to automatski.

BTW, i ja sam na open beta, al na 6T, za sad nikakvih problema. Ko ima magisk, nek isprati uputstvo za instalaciju na xda, da ne brikuje telefon
 
Da li je neko imao prilike da usporedo testira kamere sa gcamom na xiaomi mi 8 i oneplus 6 ?
 
Da li AOD još uvek neko koristi? Ja sam ga i na Samsungu gasio zbog baterije


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema klasican AOD vec ambient display, slicna stvar i dosta korisna.
 
Oneplus 6 sa oznakom a6000, model za kinesko trziste, da li radi 4g kod nas i da li ima nekih razlika u odnosu na eu model?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Ako se dobro sećam, rade sve frekvencije koje se koriste u Srbiji, nema maltene nikakve razlike. Hteo sam svojevremeno da uzmem kinesku verziju preko Joybuy, ali sam na kraju uzeo 'evropski' 6T. Ne znam da li i dalje postoje Oxygen/Hydrogen ili je sad sve isto.

Imaš ovde detalje za podržane mreže.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/OnePlus_6
 
Oneplus 6 sa oznakom a6000, model za kinesko trziste, da li radi 4g kod nas i da li ima nekih razlika u odnosu na eu model?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Po GSM Areni i verzija za kinesko trziste ima Band 20, tako da sto se toga tice nema problema.
Ali moja preporuka je EU verzija, A6003, English box. Mislim da postoji razlika u softveru. Moja preporuka je ici na EU verziju.
 
Hvala, na kp ima jeftinije taj 6003 model i mogao bih uz korektnu doplatu da ga zamenim za p20 ali sam video da je asia model pa da se raspitam

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Ja bih isao na A6003, ti A6000 su jeftiniji, bas iz tog razloga sto su za trziste Azije.
 
Izvini ja napisah pogresno ali ti si se dobro nadovezao, azijska verzija a6000 je jeftinija, i kapiram sta hoces da kazes...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Ja imam tu kinesku verziju. Sve radi odlično , ako neko zna u čemu je razlika neka napiše da ne zaobilaze ljudi taj model ako nema potrebe. Na njemu je oxygen OS koji redovno dobija apdejtove, oficijelni je rom.
 
Nema neke band-ove koji trebaju amerima. Nama odgovaraju svi OP modeli(azijski i evropski).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
I ja imam kinesku, sve fercera bez problema. Na Redditu nađoh ovo:

A6000 is a model made mostly for China and India. It may come with HOS or OOS. It can easily be changed to OOS either way. It has LTE bands: 1/2/3/4/5/7/8/12/17/18/19/20/25/26/28/29/66
A6003 is a model made for most of the world, including the US. It will come preinstalled with OOS. It has LTE bands: 1/2/3/4/5/7/8/12/17/18/19/20/25/26/28/29/30/32/66/71

Now, go find out which LTE bands your cellular provider uses...
Tmo use 2,4,5,12,66, and 71 (71 is relatively new).
ATT uses 2,4,5,12,14,17,29,30,66.

A6000 will work on both Tmo and ATT, but perhaps not as well as A6003. The difference may or may not be negligible. That's a discussion for the respective cell provider forums and your location.



Elem, koji case preporučujete? Zasad koristim silikonski koji je stigao uz telefon, ali bih uzeo neki drugi, lepši. Ima lepih na Aliju, ali ne znam koji da uzmem, pa pitam ovde, da ne bih čekao mesec i kusur dana bezveze. Ovako nešto me zanima, samo bez glupavih natpisa kakav ovaj ima:

https://www.aliexpress.com/item/One...Armor-Shockproof-PC-Silicone/32909730763.html
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno