Šta je novo?

Excel - pracenje vrednosti

Difermo

Cenjen
Učlanjen(a)
13.05.2014
Poruke
1,943
Poena
110
Moja oprema  
Mobilni telefon
Iphone 12 pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ukoliko imam 2 sheet-a i u oba postoje tabele.. Stim sto u prvom sheetu, neke vrednosti u tabeli se uzimaju iz tabele u sheet2

Problem nastaje kada dodje do filtriranja (recimo z-a) i u tabeli 2 u toj cell vise nije ista vrednost.. pa tako tabela 1 povlaci tu novu vrednost, a ne staru koja je sad na drugome mestu.. Ili recimo ako zelim da sortiram tabelu 1 (sheet1), pa kako da to sortiranje prati odredjenu vrednost koju zelim?
Ako je to moguce :D:D
 
resenje dao kolega uz index + match funkcije..
problem solved :)
 
Da ne otvaram novu temu, pitanje jedno iz excela..
Naime, imam kolonu od nekoliko hiljada vrijednosti visine vode, npr izgleda ovako:
11
25
33
12
0
0
0
14
14
15
0
0
0

Znači, ovi brojevi predstavljaju visinu vode za svaki dan. Kako sada da sračunam koliko je ukupno dana kada je visina vode bila veća od 0? Pretpostavljam da je neka fora sa if, ali baš sam loš sa excelom.[/QUOTE]
 
Preko countif funkcije. Kad ukucas =countif, kao range uzmes tu kolonu sa podacima, a kao criteria napises "›0"

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Opet imam pitanje vezano za excel :)

Naime, u jednoj ćeliji želim formulu koja računa (B1*D1+C1) + (B2*D2+C2) + i tako dalje do B9... Ali, ukoliko je vrijednost u koloni D nula (npr D2 je nula), želim da mi i vrijednost C2 računa kao 0. Kako to da uradim?

Screenshot_1.jpg
 
Kod:
{=SUM(B1:B9*D1:D9+IF(D1:D9=0;0;C1:C9))}

Kada ukucaš formulu priltisneš CTRL+SHIFT+Enter da dobiješ Array formulu: {formula}
 
Hvala na odgovoru. Zaboravih naglasiti, tu formulu moram "razvući" na cijeli red, da bih dobio vrijednosti za kolone E, F, ... Dakle, kolone B i C ostaju, a umjesto D će ići E, F itd...Nadam se da razumiješ šta sam htjeo reći :) Pretpostavljam da negdje trebam ubaciti $ ?
 
Onda valjda ovo:
Kod:
{=SUM($B$1:$B$9*D1:D9+IF(D1:D9=0;0;$C$1:$C$9))}

Znači selektuješ B1 : B9, C1 : C9 i pritisneš F4 za $, pa će D1 : D9 kada prevučeš zameniti sa E, F...
 
Nazad
Vrh Dno