Šta je novo?

Dell inspirion 5570 , koji gpu???

Banko

Cenjen
Učlanjen(a)
13.01.2009
Poruke
6
Poena
151
Pre neki dan sam uzeo Dell inspirion 5570 ( NOT11980 )
specifikacije: Intel Quad Core i5 8250U, 8GB ram, memorija 1TB HDD +128GB SSD (M.2), grafika Radeon 530.

Na njemu je bio predinstaliran Ubuntu 16, i tek danas sam uzeo da ubacim windows 10 i kada sam instalirao, windows 10 je sam ubacio drajvere za skoro sve i tacno ali mi je za GPU pisalo AMD radeon r7 460.
Izbrisem sve video drajvere sa nekim AMD uninstall utility, skienm program sa AMD da sam detektuje grafiku i skine drajvere , i on opet isto skine i inistlira za 460.
Odem u bios i pod system info pise ovako: AMD Radeon R7 Samo to, nema ni 460 ni 530, samo R7.

Opet izbrisem drivere, odem na dell sajt , ukucam serijski broj laptopa, izbaci da je to taj koji sam i kupio i tu mi ponudi drajver za Radeon 530, skinem taj i instaliram i eto sad stoji taj drajver. Probao sam i Heaven benchmark (nemam nikakve igre instalirane niti ce se igrati na tom laptopu) i radi, ne brlja ne izbacuje bsod i slicno.

Nije mi jasno sada, da li ja imam 460 ili 530 grafiku? jer koliko sam ja shvatio R7 serija se zavrsila sa 400 modelima?
Kako da proverim koja je tacno grafika? :eek:
 
Korisio sam i ranije gpuz, kada je windows sam inslirao drivere, gpuz je rekao da je 460, kada sam izbrisao i ubacio drivere sa Dell sajta, onda je gpuz pokazao da je 530.... tako da mislim da nije mnogo pouzdano po tom pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno