Šta je novo?

GTX 970 G1 skidanje kulera

ericm

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2011
Poruke
4,412
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
10980XE & D15s / 9900K & U12A
Matična ploča
Rampage VI Extreme Encore / Z390 Phantom
RAM
4x16GB TridentZ / 2x16GB TridentZ
GPU
4090 TUF OC / 3080 TUF OC
Storage
990 Pro 2TB / 970 Evo Plus 500GB
Zvuk
Bose Companion 3 / Audioengine A2+
PSU
Dark Power Pro 12 1500W / SF750
Kućište
5000D Airflow / NR200
Monitor
AW3418DW / VP349
Miš & tastatura
Lamzu Thorn & Tofu65 2.0 / Skoll & Leopold FC660C
Ostale periferije
PS5, Steam Deck OLED
Laptop
MBP 14" M3 Pro
Mobilni telefon
S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
da li je neko skidao kuler sa ovog modela?

juce sam probao, odvio ovih 6 srafova (4 sa gpu-a i ona 2 mala u produzetku) ali kuler ni da mrdne. nisam upotrebljavao neku vecu silu ali na svim klipovima koje sam odgledao ljudi lagano skidaju hladnjak nakon sto odviju ovih 6 srafova.

jedino sto me malo mozda buni je sto moja grafika ima crne cepice na portovima dok su kod svih ostalih plave boje pa je mozda revizija druga ali ne vidim da postoji bilo kakav dodatni sraf ili bilo koja razlika na mom modelu...

sa grafikom je inace sve u redu, cisto sam hteo posle skoro 3 godine da joj promenim pastu a imam pun spric thermal grizzly-a.
 
Dobro pogledaj da li si sve odvrnuo ako si siguran to je zapekla pasta na cipu, moraces laganano i oprezno na vise strana dok ne odvoji.
 
pa posumnjao sam i u to ali bas je nekako fiksirano, kao da nisam nista ni odvio. malo mi je cudno da bi mogla toliko da zapekne.

svi klipovi su isti i na svakom je model sa plavim cepovima ali to je jedina razlika. da postoji dodatni sraf video bih ga sigurno.
 
Proveri da li ima neki saraf kod dvi ili hdmi izlaza ili kod pinova za napajanje...
 
ima srafova kod izlaza ali taj deo ostaje na ploci, ne skida se svakako sa hladnjakom. mogu da probam ali ne verujem da ce pomoci. potpuno je sve isto kao na klipovima koje sam odgledao a sa druge strane hladnjak ni da cuje da se odlepi...
 
Kazem ti neke graficke su i tamo fiksirane, za onaj metalni deo na grafickoj... Ceo taj hladnjak moze biti fiksiran kd tih izlaza da bi bilo cvrsce ako je graficka malo duza i da bi bilo jace i stabilnije dok se prikljucuje/iskljucuje pin sa napajanja :)
 
ma verujem ja u sve to ali mi ne ide u glavu zasto bi samo kod mene to postojalo dok svi ostali skidaju uz pomoc ovih pomenutih 6 srafova. nerealno mi je da ne mogu ni da nadjem na nekom forumu ili jos neki malo bolji video. nemoguce je da samo ja imam ovaj model sa skrivenim srafom :0

probacu svakako opet neki drugi put jer prvi put nije bilo sanse da ga skinem...
 
Jesi je dobro zagrejao pre skidanja, da pasta popusti......
 
pa bila je mlaka, nisam je nesto przio.
videcu onda meki test da izvrtim pa da je skinem, mada ohladice se do tad jer ne mogu tek tako da je izvucem. zato mi je malo i mrsko opet da isprobavam pa bih da saznam sta treba da radim pre nego sto je skinem.
 
probacu onda i fenom kasnije ili sutra kad ustanem pa javljam.
nisam ocekivao da ovako moze da zapekne ako je to u pitanju pa eto tek sad resih da zamenim pastu.
videcu i ovu temu kad budem za kompom mada ovo je 1080 i nema veze sa mojim modelom.
javim sta sam uradio...
 
Moze da zapekne i gore, tebi se cini sada da je to mnogo jer ne smes da zapinjes :)

Link sam ti okacio jer je tamo tutorijal za skidanje za sve karte.
Pratis proceduru i to je to. Nije bitno koji je model karte u pitanju.

Dakle, kada zagrejes kartu, uhvati rukom za gornji deo PCB/Backplate i uvrci postepeno, levo, desno.. Sve ti tamo pise..

Pozdrav.
 
pa iskreno nisam nesto zapinjao jer vidim da karta ne mrda pa rekoh da otvorim temu da me manje kosta :)

pogledacu temu sad za kompom pa javim kad isprobam veceras ili sutra...
 
samo da javim da nisam uspeo... do sad sam je cimatao, grejao fenom, proveravao sve sto sam mogao i bataljujem posao jer je sledeci korak verovatno lomljenje iste...

revizija karte je 1.1 u kojoj su verovatno koristili lepak umesto paste... sledeci put nece biti nista od gigabyte-a.

hvala na pomoci ali je mozda i bolje da ne popravljam ono sto radi...
 
Ne postoji karta koja je za;epljena osim ako je sam ne zalepis,zapekla je,levo desno slobodno i ima da se odlepi pod uslovom da si skinuo sve srafove...
 
nema sanse, bas sam je cimao, i prste sam uspeo da posecem na hladnjak. polomicu je 100% jer izvaljujem da sam poceo polako da se nerviram dok je cimam.

vise sam ironicno rekao ovo za lepak jer nema sanse da popusti. neka je ovako, odlicna je obzirom da sve manje igram igre a u mini itx kucistu najvise sto je videla je 65c.
 
to je ta. ne skidaju se ventilatori nego ceo hladnjak zajedno sa njima.

ne postoji normalan klip na tjubu pa evo ovaj gde se jasno vidi sta treba:

https://www.youtube.com/watch?v=tHa7ru2_aRI

to sam i pokusao par puta ali nema sanse da se odlepi, bukvalno kao da je zavaren.

malo je cim da izvucem karticu posto je itx kuciste ali uslikacu ako treba iako se odvijaju samo ovih 6 srafova.

hvala na pomoci svakako mada sam digao ruke od ovoga jer je kartica hladna kao sto sam i napisao i apsolutno nista joj ne fali.

gigabyte vise ne kupujem, sa prosle dve gtx 680 sam imao nekih glupih problema sa razlicitim verzijama biosa i memorije i uopste iz podrske nisu umeli da mi odgovore...
 
Na 1:30 tog videa, kada pokaže skinutu ploču, vide se 7 rupa za šrafove. Na jednoj strani ima 3 a na druge dve po dva.

Sad se ne sećam tačno kad sam ja skidao hladnjak i fanove sa moje kartice. Ali, znam da je bilo šrafova sa svake strane koji drže okvir za fanove na hladnjaku, a pored toga da imaju ti šrafovi koji imaju opruge na njima koji su na backplatu. Dva šrafa su bila sa strane gde se završavaju fanovi, na boku da tako kažem, a jedan je bio pored portova. Namučio sam se baš oko tog jer mi je okvir fanova smetao da ga uhvatim sa šrafcigerom.
 
Poslednja izmena:
ali nema sedmog srafa, ne postoji :). voleo bih da ga ima jer bih znao da on drzi ali nema...
u prvom minutu gde snima odvijanje odvio je samo 6 srafova koliko ih ima.
moze da se vidi kroz prostor izmedju dladnjaka i same ploce i nema nicega sto bi smetalo ili drzalo hladnjak i dalje.
na kraju videa se jasno vidi da vraca isto 6 srafova koji jedino i postoje gore.

provericu svakako sve to sledeci put ali sam dva puta vec gledao.
 
hocu, samo da se nateram da opet rasturam pola masine. ali sve je identicno kao na klipu. postoji jos par videa gde je sve isto kao i ovde. ista je kartica u pitanju i nemam sigurno gore nikakav dodatni sraf.

e sad ako su ga gurnuli negde na drugo skriveno mesto onda svaka im cast. zato ne volim gigabyte revizije...
 
ako mislis na 2:57 deo klipa broj 7 je redni broj a ne 7 srafova. zbunicete me jos vise nego sto jesam :)
 
Nije se meni desilo, ali sam gledao kad se nekom desilo, isti slučaj, zalepila pasta ne pušta, i lik probao razne metode, grejanje; blago pomeranje i uvrtanje ali ni da mrdne, zalepilo kao super lepkom... I lik uzme 2 šrafcigera da je odvali ravnomerno, i odvali je... Na matičnoj ploči ostane pola čipa, a pola na hladnjaku. Pošto je već uništio grafičku pokušali smo da skinemo polovinu čipa sa hladnjaka, i nije imalo šanse, znači šrafcigerom se lomilo sve parče po parče i opet je ostala ugipsana pasta na ploči, nije mogla da se skine ničim...
Tako da pazi šta radiš, na silu ne pokušavaj ništa, moj savet. Bolje odnesi u servis nek je oni s*ebu nego sam da se nerviraš :p
 
ma jok, kakav servis, pre bih je bacio nego da imam posla sa nasim servisima :)

ne diram vise nista, proverio sam sve nekoliko puta dok sam odvijao srafove, odgledao sve klipove, upotrebio poprilicnu silu i preko toga ne idem.

opet kazem, nista joj apsolutno ne fali, na leru ne prelazi 30c u itx kucistu dok u full loadu bilo igre ili testovi nije videla vise od 65c u piku.

imam thermal grizzly kryonaut koji sam skoro stavio na cpu kad sam pakovao masinu u novo kuciste pa sam hteo da osvezim i grafiku, to je jedini razlog.

hvala svima jos jednom na pomoci ali bataljujem ovu djavolju rabotu.
 
Ugasi joj ventilatore i vrti je sa testovima da ode na 90c...ako i tad nece da odlepi onda *mjau**mjau**mjau**mjau* ga
 
Napisao je covek da mu je grafcika u ITX kucistu i da mu je potrebno dosta vremena da je izvadi iz racunara.
Kad kazem dosta vremena, znaci vreme za koje se graficka ohladi.

Jedino sto bi mogao da uradi je da sastavi bilo koji racunar van kucista, stavi graficku onda je dobro zagreje.
I nakon gasenja racunara izvadi graficku i proba da skine kuler.
Tu je vec vreme pristupa grafickoj od trenutka max temperature 10-15 sekundi, mozda mu tako uspe.

Znaci treba mu da pozajmi od nekoga plocu, procesor, memoriju hard disk i napajanje :)
 
ma previse je to egzibicije a i rekoh sebi vise puta - ne popravljaj ono sto radi :)
 
Nemoj da me nerviras sad :) Skini to bre :p Ja kad nesto hocu da odradim a ne ide ili cu ga popraviti ili pokvariti u inat :p

Izvadi sve iz kucista i sklopi na stolu. Odvrni sarafe sa graficke i ugasi ventilatore, onda upali furmark i pusti nek se zagreje grafa do 90 100c i onda ugasi komp i probaj da skines hladnjak, mora da se skine mjau mjau vau vau :) Ja sam na mojoj gtx 770 skinuo za 20sec sve i zamenio pastu sa nt h1 i spustio temp sa 84c na 76c :)
 
Nazad
Vrh Dno