Šta je novo?

GTX 970 G1 skidanje kulera

ma jok, necu da je diram u inat, hteo sam da joj dam nove paste ali nije htela tako da ko je mjau mjau :)

previse je to cimanja a necu dobiti nista, mozda cak samo nesto zeznem. odradio sam i cable management radnog stola pa bih morao da dovlacim monitor iz druge sobe.

da se greje vise nego sto treba onda bih probao jos jednom... barem znam da sam definitivno zavrsio sa bilo cime od mjau mjau gigabyte-a...
 
ne slusam ih, samo hoce da me prevare da nesto pokvarim pa da mi se smeju :)
 
Искористио бих тему иако је стара поприлично...

На мојој Gigabyte GTX 970 G1 Gaming је од јуче почео баш лудачки да се чује један кулер. Вадио сам графичку, мало је продувао, одшрафио сам све оне мале шрафчиће који држе вентилаторе (3 пута по 3 за сваки вентилатор). Тиме сам их мало ослободио, очистио испод њих, вратио их, али звук је опет остао.

Други пут кад сам скидао графу сам прстом онако завртео кулере и приликом тога сам примјетио да ми се чује први кулер, онај који је постављен одмах до HDMI i осталих конектора. Чује се чак и када руком завртим кулер, зато и јесте тако гласан када га струја окреће.

Шта урадити... пошто ме звук нервирао, успио сам некако да шрафцигером повучем и извучем онај каблић који му даје струју... и тако сам сада угасио тај 3. кулер, он не ради уопште, док ова 2 друга нормално врте и не чују се. Колико је опасно дуго користити овако картицу? Колико сам видио преко GPU-Z док рачунар мирује темп је 29 степени што није ништа. Не знам како би се понашала при оптерећењу..

А за трајно ријешење је најбоље поручити овакав кулер из Кине и некако га монтирати? Имао сам сумњу да кулер физички качи неким ћошком пластику па прави тај звук, али изгледа да то није случај... да ли је могуће да сам кулер, у свом "погонском дијелу" добије неку фалинку па почне да испушта звукове при обртању? Ја друго објашњење немам, баш сам га загледао са свих страна... изгледа скроз исправно и да лијепо належе, али опет испушта звукове..
 
Naruči novi ventilator. Nisi imao sreće - dok je to redovna pojava kod rudarskih karti, kod tvoje je samo manjak kvaliteta.
 
I kod mene je otkazao jedan ventilator na istoj karti, samo na suprotnoj strani. Skroz je prestao da se okreće, a sa njega se očitava broj obrtaja. Zbog toga su se prekostala dva vrtela na maksimalnom broju obrtaja. Kupio sam na Aliju komplet od tri komada i zamenio taj jedan. Takođe nije korišćena u rudarskoj industriji [emoji4]
 
Хвала на брзим савјетима.
Онда ћу наручити овај х1, ваљда не буде нека превише лоша копија оригинала. У пар радњи на алију су свуда 4-5е. Комплет од х3 ми не треба.

Поручићу данас а када ми стигне и када га будем мјењао, ако се не будем баш сналазио сам, приупитаћу те преко пм-а @gadafi :d
Каблић на оригиналном вентилатору сам уз једвите муке успио извући, нема шансе да бих га сада могао вратити назад у конектор без да некако не расклопим цијелу картицу.

Али отом потом, видићу шта ћу добити сад од кинеза, можда буде дужи каблић :)
 
Mislim da imam nekorišćen komplet cooler za tu grafiku, moram proveriti.

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
I ja imam još dva na lageru. Nadam se da znam gde su. Potražiću i ja.
 
Паузирам онда наручивање у случају да неко од вас нађе до сутра - прекосутра, боље да частим вас него кинезе :)
 
@joximovic Pronašao sam ventilatore. Javi se na pp sa adresom za isporuku.
 
Nazad
Vrh Dno