Šta je novo?

Šta posle samsunga s5?

šile

Cenjen
Učlanjen(a)
03.09.2013
Poruke
973
Poena
170
Pozdrav, potrebna mi je mala pomoć kod zamene telefona. S5 mi jos uvek radi bez probema ali dolazi polako vreme za zamenu.
Kod telefona mi je bitna kamera i da bude bar malo veci displej od starog, igrice ne igram na telefonu,memorija bar 64gb ili da je prosiriva. Nisam alergican ni na kineze ni na polovne telefone a budzet je do oko 250e pa ako imate neki predlog

Послато са Lenovo A7600-F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav, potrebna mi je mala pomoć kod zamene telefona. S5 mi jos uvek radi bez probema ali dolazi polako vreme za zamenu.
Kod telefona mi je bitna kamera i da bude bar malo veci displej od starog, igrice ne igram na telefonu,memorija bar 64gb ili da je prosiriva. Nisam alergican ni na kineze ni na polovne telefone a budzet je do oko 250e pa ako imate neki predlog

Послато са Lenovo A7600-F уз помоћ Тапатока
Xiaomi MI 5
Nećeš se pokajati!
 
Kad si vec imao S5, ne razmisljaj nego na S7. Sve mnogo bolje radi, osim cene naravno :)
Ja sam prvi put odusevljen kamerom. Nisam profi ni blizu po tom pitanju, ali sve kamere na telefonima sam smatrao samo usputnim plusom, ali na S7 vec je impresivna, i prva kamera na kojoj mi zoom na blizinu sluzi :)

P.S. javi se prvo na PM ako mislis da prodajes S5, ja i dalje jurim neki stari samo za ekran :)
 
I ja sam sa s5 presao na s7. Kamera, baterija, ekran - to su ti glavni aduti.
 
Posle S5 samo S7.
 
Taman sam se nadao da cu malo da promenim kad ono gotovo svi ste za s7, ako je to naj bolja varijanta onda cu verovatno njega i ga pojurim

Sent from my
 
Pa ako baš hoćeš da promeniš, onda recimo G6, Honor 9...
Ali jednostavno, S5 je bio klasa za sebe, S7 je više nego dostojan naslednik... i jeste najbolja varijanta :) I najprihvatljivija po ceni.
 
Poslednja izmena:
S7/E su bolji od svakog Huawei/Honora slicne cene pa cak i od novijeg P10 na nekoliko bitnih polja (displej, kamera/kamkorder, zvuk preko slusalica) tako da je mnogo bolja opcija da kupi najbolji uredjaj u okviru planiranog budzeta nego da predje na neki malo losiji fon samo zbog ''promene''.

S7/E su odavno best buy Samsung androidi, samo ih treba naci sa domacom garancijom (posebno Edge) sto u sustini vazi za kupovinu bilo kog iole skupljeg telefona.
 
Poslednja izmena:
Verovatno ce tako i biti posto je cilj preći na bolje a ne cisto da bih menjao a s7 moze da se nadje za ispod 300e

Послато са Lenovo A7600-F уз помоћ Тапатока
 
S7E bi izbegao i zbog Edge-a i zbog moguce roze linije na Edge-u (sto bi cimao sa garancijom za nesto sto je jako verovatno da ce se desiti....).

EDIT: +sto je cena tacno dosta veca od obicnog.
 
Poslednja izmena:
Napisao si da bi presao na bar malo veci ekran, u tom slucaju S7E sa domacom garancijom ali je i skuplji pa verovatno otpada. Pomiri se sa istom velicinom displeja i kupi S7, mnogo je bolji od S5 a nije (pre)skup fon :)
 
S7, p10, Mi6, mix2 i G6 su za sada u razmatranju pošto mogu da se nađu za oko 300e što je malo više od planiranog budžeta i nadam se da nece ići dalje

Sent from my
 
G6 je je isto dobar telefon, sa s7 sam presao na njega, baterija mi je 30% bolja nego na s7, zadnja kamera bolja malo na G6, prednja je losija od s7 ali sa gcam app je odlicna.
 
Da ne otvaram novu temu, jer isti je slučaj kod mene, i ja sad imam Samsung Galaxy S5 koji još uvijek odlično radi, ali vrijeme je da se mijenja - 3 godine me vijerno služi već. Ja imam dilemu Nokia 8 dual sim (zbog microSD) ili Samsung Galaxy S7? Važno mi je da baterija bez problema izdrži 1 dan (sve preko toga je +), da je kamera bolja nego na S5, pogotovo u pogledu optičke stabilizacije videa i fotki u uslovima slabijeg osvjetljenja (po danu danas svi prave dobre fotke) sa pristojnim 4k snimkom, da ima što više interne memorije i da je pouzdan uređaj koji nema neki poznat bug. Naravno da je dovoljno hardverski i softverski jak da bez problema obavlja svakodnevne zadatke (telefoniranje, surf, poneki video, GPS navigacija, što bolji signal za 4G i WiFi, igrice ne igram). Da ima za kupiti S7 sa 64GB dileme ne bi bilo, ovako... S druge strane, nekad sam bio veliki poklonik Nokia telefona (dok se nisu pojavili pametni telefoni kad sam prešao na Samsung Galaxy S telefone), pa me vuče nostalgija te bih da Nokiji opet pružim priliku. Što se cijene tiče, S7 je malko skuplji a znatno stariji model, i to je nešto što me pomalo odbija, inače ne bih išao preko 380e. Kakva su iskustva ostalih sa ova dva telefona?
Unapred zahvalan na svakoj informaciji.
 
OnePlus 3/3T sa 64GB memorije mozes naci za 300e, a 128GB za 350e, doduse polovne naravno.
Uz GCam app za slike (default je slabiji dosta), plus jaci hardver, mislim da vredi da uzmes u obzir. Da mi na S7 ekran ne odgovara 2000x vise nego na bilo kom drugom telefonu (S5 i Note 3 su sledeci, tim redom, ali nazalost ni blizu), ja bi zadrzao moj OP3T.

Nokia brend nema vise veze sa Nikijom, sada je to kineska firma skroz.

S' tim da mislim da S7 ne vredi >300e, cak i nov da nadjes. Za Nokiu - no clue.
 
Ma S7. Bolja kamera, bolji ekran, duze trajane baterije. Za klasu kojoj pripada n8 ima sramotnu kameru.
 
Poručio sam Nokia 8 dual sim plave boje za 330e. Mislim da je to dobra kupovina. S7 je model iz 2016. a skuplji za 30e. Gledao sam i HTC U11, on je 100e skuplji a po karakteristikama je u rangu sa Nokiom 8. Gledao sam po Youtube snimke od te ispljuvane kamere Nokie i ok, S8 i S9 imaju bolju, ali i koštaju. Međutim, dobri su snimci i od Nokie.
 
Neko ti Nokiu porucuje jeftinije, a S7 nije mogao za ispod 360e?
Jeste da licno maltene uopste ne uzimam nove primerke u ozbir (zbog nepotrebno vece cene, a garancija smatram da je pala u vodu i ponela telefon sa sobom :D), ali to mi se cini preterano, jer za <300e sam mogao birati S7 polovne, i to kod prodavaca gde sam vec 4-5 komada telefona uzeo.
 
Bilo je i ovde u forumskih oglasima odličnih primeraka za manji novac.
Nego pusti čoveka, zapeo za nokiju i ne vredi ga odgovarati. Uostalom, već je uzeo i biće to najbolji telefon :d
 
Nazad
Vrh Dno