Šta je novo?

Telefon oko 350e nov, za tinejdzera

lab310

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2005
Poruke
1,053
Poena
360
Sta izabrati za sumu do recimo 400 evra, novo, sa garancijom.
Treba da bude relativno brz u igricama, kamera pristojna ali nista specijalno, baterija u najgorem slucaju da izdrzi bar ceo dan. Ostali zahtevi - ekran manji od 6" ali da bude iznad proseka po kvalitetu, sve ostalo moze prosek.
Za te pare ima samsung A8 2018, ima li nesto slicno ili bolje?
 
BTW, klinac koji ide na IT/MT takmicenja i jos uvek koristi S3 def. nije tipican klinac, i respect za "maloga" :wave:
I samim tim, posto je koristio S3, S7/S8, sta god dodje zgodno u trenutku kupovine, se prosto postavljaju kao izbor.
 
A koja je razlika da li ce imati telefon od 150-200 ili 400?

Razlika je kako učiš dete koliko vredi 200 i 400 evra.


Slazem se u potpunosti, ali smatram da i to treba da ima neku granicu.

Eto ja smatram da nije etički detetu koje još ne zarađuje kupovati telefon od 300+ evra pa makar ono imalo 10 zlatnih medalja sa takmičenja. Tačno je da oni koji ne znaju da izračunaju ni cos 90 imaju i skuplje telefone ali time neće dobiti pohvalu u njihovom društvu, jer je opet roditelj omanuo u vaspitanju kad promocijom skupog telefona hoće da nagradi dete za uspeh. Ne treba se povoditi za okolinom. Bolje detetu uplatiti neko zanimljivo putovanje a uzeti jeftiniji telefon.

Da ne bude da nisam predložio, LeEco Le Max 2 nema alternativu za pare koliko košta.
 
Poslednja izmena:
BTW, klinac koji ide na IT/MT takmicenja i jos uvek koristi S3 def. nije tipican klinac, i respect za "maloga" :wave:
I samim tim, posto je koristio S3, S7/S8, sta god dodje zgodno u trenutku kupovine, se prosto postavljaju kao izbor.
Što mora sa Samsunga na Samsung? [emoji4] Ozbiljno pitam, nisam ironičan. Zar nije bolje probati (normalno ako postoji takva opcija) što više različitih proizvođača i onda ustanoviti šta je najbolje (za pojedinca)?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ko kako hoće da vaspitava svoju decu tako i treba da uradi (sem da ne bude totalni bolid, da bije i sl.). Ja sam samo napomenuo da 350eu za fon tinejdžeru je mnogo. Bolje uzeti jeftiniji a dobar. Konkretan primer Le Max 2. Košta upola od A8 a bolji je od A8 u svakom smislu. Ima ga moja žena. Kad sam joj dao da bira između njega i Sasmung S7 uzela je njega. Pitam zašto - kaže jel me zezaš, vidi koliki ekran. A evo kako toliki fon izgleda kod nje u ruci.

26638476_10156001972493805_1381470970_n.jpg


A što se vaspitanja tiče. Imam troje dece i prošao sam sito i rešeto. Moja ćerkica je sa 2 godine koristila laptop, sa 3 je imala i tablet, a sada, sa 6 godina, uzeo sam joj i telefon. Neće ništa od toga da pokvari dete ako ga usmerite u pravom smeru.
 
Kad placas vec, ne isprobavaj :) ne placas 1000e za Sammya, vec 300e.
Imaju u drustvu druge, isprobaju ih klinci.
Džaba mi tudja mišljenja, potrebe što se tiče telefona nisu ista, evo tu se npr. razlikujemo, ali poštujem tvoje :) doduše, kad roditelj plaća je jedno, sam uzimati drugo...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Stvarno preterujete sa mudrovanjem...
Ono što je za nekog 100€ za nekog je isto to 300€ a za nekog 1000€
Svako ima svoja merila a ne gleda šta je drugom mnogo ili malo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@blue Jel to reklama za tel, masku ili nokte?

Pa sve:) Kad žensko uzme fon mora da se slože i maskica i nokti. Šalu na stranu, skinuo sliku sa njenog fejsa. U temi za Le Max sam kačio bio tu sliku i link jer je neko pitao za dobru žensku maskicu.

Inače, namerno sam stavio da sam ćerci uzeo mobilni. Znao sam da će da izazove neku reakciju. Uzeo sam joj S2 kako ne bi cimala naše fonove i kako bi bila važna jer ima fon kao i stariji brat. Zna i po par dana da ga ne uključi, a služi joj da na Viber pošalje baki i tetki po neki sticker. Pred spavanje joj pustim muziku na YT. Kaže tata, pusti mi onu tvoju muziku. To podrazumeva Princa, MJacksona, Madonnu... Nek dete nauči prvo šta je prava muzia posle može da gleda i pink (kad poraste).

Igre ne igra, barem ne sama. To radimo porodično preko android boxa. Mama spremi kokice, poređamo se, i raspalimo. Igramo na smenu. Plants Vs Zombies, Farm Heroes Saga i sl. mozgalice.

Režim u kući je takav da u 8 sati svi telefoni idu u dnevnu sobu. I moj, i ženin... svi. Ako nešto radimo, radimo zajedno. Gledamo TV, neki film, igramo neku igru. Posle 8 je vreme za porodicu.

Inače, u stanu nemamo komp, čak ni laptop više. Mobilne imamo, naravno. Imamo i tablet. A android box služi za zabavu (nekad ps4). I to je to.

Ako baš nekom treba komp, držim pc igraonicu, pa se ode do nje. Obično klinac najstariji ode da se igra sa društvom.

Poenta mog posta je, a malo sam više raspisao, da su mobilni, računari i sl. stvari sastavni deo današnjeg a i budućeg života. Treba ih samo primeniti na pravi način. Ja sam nikad ne bih seo da igram igricu, i pored toga što držim pc igraonicu. Ali mi je zabavno sa mojom porodicom ili sa društvom d aopalim partiju pesa, left 4 dead i sl.

Dodatno, što na fonu smatram da je besmisleno igrati bilo šta.
 
Poslednja izmena:
Do 350e nov S7.

Do 600e, ne znam koliko se kreće iP7+ nov? Ako ulazi u cifru, to je to.

Ne zanima njih da se bakću telefonima, niti treba da gube vreme na popravku istih (root, GCam, gasi ove procese, ima Fix za to...). Bolje da se bave sobom, idu na trening, školu jezika, plesa... rade nešto na sebi sto će im koristiti u životu.
 
Ma pravo da ti kažem ne bih mu ni uzimao ništa ali pokušavam da ga zainteresujem za jednu oblast koja je bitna za njegov smer u Tesli. Dao sam mu S8, vratio mi posle 3 dana. Kaže da mu je klizav. Nudio Honor 8, nece jer je staklen. Red A1 ni ne pomišlja. Zena ima iPhone X i 5s koji su mu smor. Nosi S2 i pita ima li nov da se kupi negde. A i meni su dosadili ovi moji pa ako neće ima ko hoće :)

Sent from...
 
... Nosi S2 i pita ima li nov da se kupi negde...

Hehe. Svom klincu sam dao S2 sa upucanim Neat romom :)
Verovatno bi mu koncepcijski najviše odgovarao S5. Ne S6 i ne S7 iako bih preporučio potonji.
Ništa, pošalji ga u bolje snadbevene prodavnice da ih sve opipa i pogleda.
 
Poslednja izmena:
Ako već voli neuništive ... HTC 10 ...ko kamen [emoji23][emoji23][emoji23] a naspram s2 izmislio telefon. Mislim da mu je I cena na oglasima oko 300€ nov možda i manje on ti je u klasi s7/e samo što je ceo metalan ...sigurno će se klincu svideti više nego stakleni.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno