Šta je novo?

TB250-BTC+ ne baca sliku

melkor

Čuven
Učlanjen(a)
24.12.2001
Poruke
533
Poena
620
Nova je ploča u pitanju, zavrti ventilatore, prvo odradi jedan bip - kao sve je regularno, i posle toga 8 kratkih (neki problem sa VGA). Ventilator na procesoru u tom trenutku ode na MAX i tako vrti sve vreme.
Ako monitor ostavim na DVI na matičnoj, nikada se ne pojavi slika, iako sistem diže u pozadini (ostala instalacija na SSD-u od ranije).
Ako priključim monitor na jednu od karti koje kopaju, pojavi se slika kada se podigne Windows.

Ne mogu da uđem u BIOS da podesim mining mod i ostale sitnice.

Čitao sam da je bilo sporadičnih problema ovakve vrste, ali nigde konkretnog rešenja.

Da li je problem u ploči ili postoji workaround?
 
Isključi sve kartice sem one na 16x PCI-e slotu i tako ćeš dobiti BIOS, pa podesi šta oćeš primarno da ti baca sliku. Možda i ne moraš isključiti kartice, probaj koja je glavnom PCI-e slotu

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednji bios skini, flesuj plocu pa odradi restart cmos.
Stavi minitor na integrusu i onda radi sta hoces sa biosom. Imam tu plocu, bas je njesra kad treba pokrenuti 8 kartica


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Problem je što ploča pišti osam puta kada se uključi i ne baca sliku na integrušu (sve ostalo počupano). Sve što sam probao do sada, nije urodilo plodom.

:(
 
Problem je što ploča pišti osam puta kada se uključi i ne baca sliku na integrušu (sve ostalo počupano). Sve što sam probao do sada, nije urodilo plodom.

:(

Koje ostalo je pocupano?
Sta je od konektora ukljuceno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imao sam isti problem, i na kraju je ispalo da na integrisanu baca sliku za bios i onda se iskljuci pa na pci daje sliku za windows...

probaj samo sa jednom grafickom, pa menjaj konektor za monitor sa grafe na ingrusu... uglavnom ploca je uzas.

kad krene komp stiskaj del i udji u bios pa onda menjaj konektor za monitor
 
Poslednja izmena:
Samo struja za ploču i struja za procesor.

U međuvremenu sam uspeo da dobijem sliku na monitoru, priključen direktno na DVI na ploči. Više ni sam nisam siguran šta sam uradio, u svakom slučaju sada je poslednji BIOS sa sajta fleshovan i odrađen reset CMOS-a sa izvađenom baterijom.
Ploča više ne pišti osam puta, samo jednom za POST OK i ponaša se normalno.

Eto.... :)
 
Uvek, tako kad se utripuje ploča ide reset CMOS, baterija napolje na bar 10 minuta pa nazad pa boot sa minimalnim hardverom prikačenim.

I kad radiš flash novog biosa stari uvek reset na default, pre toga ako imaš neka podešavanja to zapišeš negde (ili zapamtiš), jer hoće nekad u novom biosu da sklone, dodaju, izmene neka podešavanja a flashovanje ne resetuje na default podešavanja,
da posle ne moraš reset da mu radiš.

I za te Biostart BTC ploče ništa bez novog biosa, inače je zezancija velika.

Super što si rešio, bitno da je ploča ispravna. :)
 
Samo struja za ploču i struja za procesor.

U međuvremenu sam uspeo da dobijem sliku na monitoru, priključen direktno na DVI na ploči. Više ni sam nisam siguran šta sam uradio, u svakom slučaju sada je poslednji BIOS sa sajta fleshovan i odrađen reset CMOS-a sa izvađenom baterijom.
Ploča više ne pišti osam puta, samo jednom za POST OK i ponaša se normalno.

Eto.... :)

To je to onda, i potrebno je da , u slucaju mining moda, na plocu ubodes i oba molex konetora. Hoce poloca da brljavi ako nisu molexi ukljuceni u nju jer detektuje i njih pri bootu u mining mod


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Update:

Jedan od slotova ne radi, odn. sistem ne registruje karticu ako se ubode u "PCIE1_4". Trenutno je flashovan BIOS

B25EF222.BSS

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=886#download

Moja ploča je 6.1, a ovi već izbacili 6.3.

Neki stariji BIOS da probam?

Pozdrav!

Jesi li uboo molexe u dva ona slota na ploci?
Ako jesi i dalje ti ne registruje karticu. Udji u bios i sve PCIE slotove sa AUTO moda prebaci u GEN2 mod


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dva Molexa nisu rešila problem.

Slotove sam sa GEN1 prebacio na GEN2. Nisam siguran da li je pomoglo.. mislim da nije.

Reset BIOS to Default values je izgleda urodilo plodom. Sada radi svih 8 kartica kako treba. Hvala kolegi koji je ukazao na ovaj moj mogući previd.

:banana:
 
Izvadio graficku iz PCI-Ex16 koja je bila na ploci GA-970A-DS3P ( posto je slabija gtx960) uzeo je za drugi comp za igrice,ona je davala sliku na monitoru, , ostale 2x 570 ce su preko rizera na rigu, povezane preko PCI-Ex1... cim upalim komp automatski se pali TW i preko telefona pokrenjem majner, ali sad kopa samo jedna 570 druga ne , a u device menageru ih vidi obe? narucio onaj HDMI to VGA dapter da povezem na monitor da li moze bilo koja karta koja je preko riyera poveyana da da je sliku? ne znam kako to u biosu da podesim?
 
Izvadio graficku iz PCI-Ex16 koja je bila na ploci GA-970A-DS3P ( posto je slabija gtx960) uzeo je za drugi comp za igrice,ona je davala sliku na monitoru, , ostale 2x 570 ce su preko rizera na rigu, povezane preko PCI-Ex1... cim upalim komp automatski se pali TW i preko telefona pokrenjem majner, ali sad kopa samo jedna 570 druga ne , a u device menageru ih vidi obe? narucio onaj HDMI to VGA dapter da povezem na monitor da li moze bilo koja karta koja je preko riyera poveyana da da je sliku? ne znam kako to u biosu da podesim?

Ne moze, samo kartica koja je na pcie x16


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moram da iskopam temu...

Ploca je Biostar TB250-BTC. Ploca je do juce radila pristojno sa 3 XFX RX570 4gb karte (3 su na reklamaciji), kada je juce, jedna sa reklamacije zamenjena za ASUS RX 570 4gb STRIX, krece zezanje. Da skratim: Ukljucim masinu, ploca registruje 2 karte. Drugi put ukljucim, ploca vidi jednu kartu. Treci put - vidi 3 karte. Cetvrti put - vidi 2 karte. Sliku hoce da baci iskljucivo sa nove karte. Bilo koju od 3 stare ako ubacim (sa rajzerom) u pci16, ne baca sliku.

Odradjeno - bios B25CF413 updateovan. Probane skoro sve varijante u BIOS (mining mode, 4g, VT-D, gen1, gen2, auto). Moleksi ubodeni u plocu. DDU odradjen u win10. Stavljani stari crimson 17 drajveri, novi Adrenalin 19. Vadjena baterija iz ploce. Menjan RAM. Menjani rajzeri.

Ako ima neko neku ideju, zahvalan sam unapred!
 
Poslednja izmena:
Moram da iskopam temu...

Ploca je Biostar TB250-BTC...

Ja sam svojevremeno "igranku" sa TB250-BTC+ i Vega-ma rešio sa integrisanom grafikom, nije bilo šanse da namestim da radi preko neke od Vega, tako da savetujem da probaš tako, integrisana uz dummy konektor. Preko integrisane nikakvih problema nema dan danas. Koliko se sećam moralo je da se namesti u biosu na uefi, tako da proveri i to.
 
ja sam problem resio tako sto sam hteo da je polomim o koleno... zaznuo se natego sam gde je cpu i mem slotovi pa nije pukla iz prve ....resim se da je bocnem ,,,reko mozda se uplasila i eto je radi ko da joj nista nije bilo ...inace problem bio ne baca sliku nigde ne moze da se dodje do biosa ...
smece neopevano ne isplati se da bacis dnevnicu il dve dok se drndas sa *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*m bolje o koleno da se slomi vise se isplati ...mozda to smece ima lose veze stampu na ploci ili sta vec to mi pada na pamet
 
Treba iskljucivo koristiti integrisanu graficku za sliku, imao sam takodje problema sa ovom plocom, ali sada radi bez problema. Za svaki slucaj sam snimio telefonom sva podesavanja u bios-u, tako da ako jos uvek nisi resio problem, javi da ti posaljem video.
 
Zlikuvar jel pratiš i dalje temu? Imao sam i ja slične i još razne probleme, ploča je neviđeno bagovita. Vidim i da tebi crkavaju te xfx 570 ko lude, kod mene crklo 11 od 10, da svih 10 plus jedna s reklamacije radila dve nedelje i opet crkla. Imao sam i trip i da je nešto do te šugave ploče, ali pre će biti da je ta serija karti škart, do duše kod mene su 8gb, one s crvenim ventovima.
Zaboravio sam tačno cake i tripove, ali mislim da ploča ne baca uvek sliku sa pci16, mislim da ćeš dobiti sliku ako probaš da bodeš monitor u ostale. Mada je mnogo lakše i spas što kažu i kolege, integrisana grafika.
 
Zlikuvar jel pratiš i dalje temu? Imao sam i ja slične i još razne probleme, ploča je neviđeno bagovita. Vidim i da tebi crkavaju te xfx 570 ko lude, kod mene crklo 11 od 10, da svih 10 plus jedna s reklamacije radila dve nedelje i opet crkla. Imao sam i trip i da je nešto do te šugave ploče, ali pre će biti da je ta serija karti škart, do duše kod mene su 8gb, one s crvenim ventovima.
Zaboravio sam tačno cake i tripove, ali mislim da ploča ne baca uvek sliku sa pci16, mislim da ćeš dobiti sliku ako probaš da bodeš monitor u ostale. Mada je mnogo lakše i spas što kažu i kolege, integrisana grafika.

tebe druze jebu ekstenderi kineski slican slucaj znam pregoreo lik 9 karti ispostavilo se losa serija ekstendera preispitaj to
 
Ma nije sigurno, različiti su ekstenderi, mešani, ima ih plavih crnih.. 006 006s 006c molex, 6pin..
I na drugom rigu gde su druga napajanja, druga ploča, drugi ekstenderi a mešane kartice: dve majnerske sapphire 470 4gb, dve xfx 580 8gb i dva ta krša xfx 570 8gb samo su te dve poslednje crkle. Od 10 tih xfx 570 8gb sa crvenim ventilatorima (kupljene nove na crni petak 2018) svih 10 su pocrkale u prvih godinu dana od kupovine. I to rade na onom stock mining biosu i podešavanjima. Na reklamaciji daju iste takve, ne deluju nove, u neoriginalnoj no name šugavoj kartonskoj ambalaži, jedna zamenska je crkla odmah posle nedelju dana, jednu su dali sa neispravnim ventilatorom radi joj samo jedan. Čiste su ali nemaju svoju kutiju, ni folije...
- Od 10 komada xfx 580 8gb, nije crkla niti jedna.
- Od 60 komada sapphire 4gb isto niti jedna, a starije su godinu dana, znači imaju jedno vruće leto više i mnogo više rada iza sebe.
Na xfx 570 8gb uvek ista stvar, ili prestane skroz da daje sliku ili baca artifakte.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno