Šta je novo?

Sta znaci "optimizovan za konzole" monitor

Stiletto

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2008
Poruke
322
Poena
320
Pozdrav ljudi, godinama imam Benq RL2455HM i generalno sam prezadovoljan sa njim.
Moja devojka zeli da kupi novi monitor takodje za budzetni gaming znaci 60hz 1080p ~24inchi i nasli smo Benq ZOWIE RL2455 koji na Benq sajtu u opisu pise da je stari dobri RL2455HM samo sada malcice doteran i spreman za konzole tj optimizovan za E sport konzole.
Posto nigde ne vidim objasnjenje sta to tacno podrazumeva za PC korisnika, moja logika je da je jednostavno to sto je jedini ZOWIE monitor na 60hz a svi koji su za PC su 144hz sto je za skroman gamerski PC losa ideja.
Ali posto ne mogu da nagadjam i lupetam bez potvrde, ako iko zna sta stvarno znaci to da moze da mi potvrdi da je to isti stari dobri RL2455HM samo doteran i da ce da radi isto ili bolje na PC kao i stari.
Inace evo link ka zvanicnom sajtu Benq sa opisom datog monitora:
Hvala unapred!
https://zowie.benq.com/en/product/monitor/rl/rl2455.html
 
Marketing. Bolje trazi review tog monitora, umesto da gubis vreme na analizu proizvodjackih fora i fazona. Svakako se misli na 60MHz refresh rate.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru, predpostavljam da je marketing fora da console igraci predju sa tv na monitor, ali mi nije potrebno da gledam reviews, jel taj isti monitor koristim godinama znam kakav je niko ne moze da mi ga review...
 
Cist marketing,isti proizvod u novom pakovanju pa je zowie samo njihova nova linija,pre godinu dana sam pregledao review-e raznih monitora i taj benq po testu ima (za moj ukus) izrazene corona overdrive artefakte (na AMA high,jos gore na premium) kao 2450HE koji sam narucio i vratio.
Ako hoces preporuku (za TN) uzmi Asus VG245H(E),jeste malo skuplji ali radi na 75Hz,ima odlicno resen overdrive i podrzava freesync,ili uzmi benq zowie rl2455 ako si zadovoljan i nisi uocio ikakve probleme/smetnje.
 
Hvala na odgovoru, cenim predlog ali smatram da je ovaj monitor vise nego dobar za gamera koji se fokusira na performanse vise nego na boje itd, mislim na isp panele, hdr, uhd itd itd, znam da to ovaj monitor nema ali uzima se za odredjene svhne za koje je odlican.
Inace samo jedno pitanje, posto stvarno ne znam sta znace korona artifakti na overdrive, ako mozes da mi pojasnis kako se to ispoljavalo na datom monitoru?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ovaj monitor je poznat po tome sto apsolutno nema ghosting i pogotovo za to vreme 2014 krajnje odlican odaziv.
Doduse znam nasta mislis, kada mi je stigao monitor ja sam izneverovao sliku, fakticki ostrina, boje, ghosting sve je bilo prisutno, nisam mogao da poverujem u to i cackao sam mu presete i podesavanja iskljucio totalno nebulozni "RTS" profil, i ne secam se tacno koju opciju da nestane ghosting u potpunosti (mozda ama posto mi to zvuci dosta poznato kad pomislim na to vreme) , od tada ga koristim svaki dan godinama, hard core gamer sam nikada nisam video ghosting a perfekcionista sam koji opaza sitnice koje za normalne ljude su smesne. Takodje su ortaci koji su gameri imali prilike da ga koriste kod mene niko nikada nije primetio ghosting ili bilo kakav trag da ostaje iza u brzim scenama itd.
Jedan od takodje hard core fps gamera je skoro na preporuku uzeo isti i prezadovoljan je, doduse takodje posle sto je "iskopirao" moja podesavanja.
 
Poslednja izmena:
Cela ta prica oko "monitori za konzole" mi je totalno nebulozna... Kao sto Jerry rece totalni marketing.
Ako ne igras na nekom "profi" nivou igre (poput tabacina, mada ni tada ne bih razmatrao TN) za konzole koje zahtevaju manji odziv uzmi TN panel, u suprotnom IPS monitor bez razmisljanja. 60fps ce podrzati manje-vise svaki IPS monitor bez problema sa ghostingom.
A dobijas mnogo bolje uglove gledanja i reprodukciju boja u odnosu na TN panel. Licno i sam koristim konzolu+IPS za igranje

Cak je i bolja opcija VA "gejmerski model" nego TN...
 
Ne znam sta je znacilo ranije, ali ubuduce ce Xbox One X podrzavati AMD Freesync, pa bi bilo dobro traziti takav monitor (ne bi me cudilo da i PS4 Pro dobije support).

Generalno gledano svaki monitor ce biti bolji od TV-a, tako da ako igras na monitoru automatski imas prednost u odnosu na TV igrace u multiplejeru.
 
Ko ovde uopste prica o konzolama i igranju na njima? lepo je napisano da se monitor uzima za svrhe igranja na PCu....
 
Nazad
Vrh Dno