Šta je novo?

Windows 10 ne vidi HDD

evilmc

Poštovan
Učlanjen(a)
21.06.2014
Poruke
565
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 8400 & LC Power LC-CC-120-ARGB-PRO
Matična ploča
Asus z370-A
RAM
G.SKILL 32GB Trident Z RGB DDR4 3000MHz CL16
GPU
ROG Strix GeForce® GTX 1060 OC edition 6GB GDDR5
Storage
SAMSUNG M.2.1TB 980 PRO & 7TB HDD
Zvuk
LOGITECH Z623 2.1
PSU
Corsair 850
Kućište
DARK BASE PRO 901 Black
Monitor
Dell P2719H x2
Miš & tastatura
Mx Master 2S & Anne Pro 2
Ostale periferije
BeQuiet 140mm x3
Mobilni telefon
iPhone 12 Pro Max
Pametni uređaji
QNAP TS-253Be-8GB
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav,

Uradio sam clean win10 instalaciju i sada mi se jedan HDD od 1TB ne vidi, dok SSD i drugi od 2TB vide. A inače sva 3 se vide u BIOS-u. Šta činiti?

a907f285a99cb99c4295a094890d2b16.png
 
Za početak zameni SATA port, recimo za taj na kom radi taj od 2TB. Ili uradi neki live Linux da li ga on vidi...
 
Zamenio SATA portove, i što je najgore opet vidi samo ovaj od 2TB :) Kako se radi live linux? Nemam iskustva s'tim.
 
Poslednja izmena:
Ne vidi se ni u device menager, inače imam problem sa live linuxom. Neće uopšte da mi ucita virtual Ubuntu nakon sto završi. Dobijem početni prozor za pokretanje virtuala i tu se gubi svaka priča. Nikako ne mogu da pokrenem.

HDD od 1tb se vidi normalno u biosu, sem u windowsu. A tamo imam fajlove koji su mi hitno potrebni za rad.


edit:

zaboavih da napomenem, HDD mi se video pre nego što sam uradio update BIOS-a...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako sa ne vidi u Device Manageru onda je nadrljao. Možeš da ga probaš na nekom drugom komu ?
 
Nemam ni jedan drugi računar sada. Probacu sutra da nadjem neku fioku, pa ću proveriti.

Samo se nadam da nije otišao :/

Do sinoc je sve normalno radilo, čak i pre instalacije proverio sve diskove i svi su bilo 100% health. Jutros odradim novi windows i nastao ovaj problem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Resetuj BIOS ako nisi.
 
Nisam, ali sada sam pronašao jedan 2,5’ HDD od 250gb i njega je prepoznao na istom sata konektoru gde ovaj od 1tb neće.

Šta mi je sledeće ciniti? Neki servis za popravku?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Fix HDD Not Showing Up in Disk Management Error

If the HDD fails to show up in the Disk Management on your computer, just follow the below tips:

Step 1. Change HDD drive letter
1. Press Win + R keys to bring up Run dialog and type: diskmgmt.msc, hit Enter.
2. Find your HDD hard drive and right-click on it, select Change Drive Letter and Paths.
3. Assign a new drive letter to replace the old one for your hard drive and click OK to keep all changes.

Step 2. Fix existing errors to make HDD show up by using Control Panel

1. Right-click on Start and select Control Panel, click on Troubleshooting.
2. Find Hardware and Sound in the right pane, and click Configure a device.
3. Run as Administrator and click Next to run Troubleshooter.
4. Click Apply this fix if any issues or errors exist.
After this, just restart the computer and HDD will show up in Disk Management on your Windows 10 PC by then.
 
Vratio se sada iz lokalnog servisa i zakačio ga serviser na komp, i bez problema se učitao. Nema ni jedan loš sektor, kao što sam bio i napomenuo kada ga je učitao preko HDD sentinela. Meni i dalje nije jasno šta raditi dalje...

@filni, probao sam ovo još juče, ali nije ništa pomoglo.
 
Kako si formatirao hdd prilikom instalacije Windows-a? MBR ili GPT?
 
Hardove sam izvadio iz stare konfe koja je radila do pre par dana, i samo prebacio u novi. Oba sekundarna harda su radila u staroj konfi bez problema, WD Red i WD Black. Problem je nastao na novoj konfi, koja se vidi u potpisu.
 
Ova tema me tako asocira na mladost i drndanja dzampera na CD/DVD, HDD itd. kada imas vise, pa neki radi, neki ne i onda moras da pravis kombinacije sa dzamperima :)
 
Taj HDD koji se ne vidi je interni a ne eksterni?

Sent from mTalk
 
Možda je neka potpuna glupost, promeni kabl i port. Vrati ako može na predhodni BIOS, možda je bug.
 
Vreme je novac, a skup je ovih dana :)

Mozda je najbolje resenje da kupis drugi polovan 1TB hard disk, proveris jelte da li ga ploca prepoznaje.
Onda prebacis na njega podatke sa tog tvog 1TB hard diska i onda njega prodas.

Neces izgubiti ni dinara, a sacuvaces zivce i vreme.
 
Ma da, to sma i uradio. Naručio sam novi od 2TB, a ovaj poslao na reklamaciju. Odustao sam odma, jer video da samo gubim vreme.

On jeste 100-100, ali nije perfect stanje u hdd Sentinel, izbaca neki problem da se teze pokreće, tako mi rekao serviser.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Fix HDD Not Showing Up in Disk Management Error

If the HDD fails to show up in the Disk Management on your computer, just follow the below tips:

Step 1. Change HDD drive letter
1. Press Win + R keys to bring up Run dialog and type: diskmgmt.msc, hit Enter.
2. Find your HDD hard drive and right-click on it, select Change Drive Letter and Paths.
3. Assign a new drive letter to replace the old one for your hard drive and click OK to keep all changes.

Step 2. Fix existing errors to make HDD show up by using Control Panel

1. Right-click on Start and select Control Panel, click on Troubleshooting.
2. Find Hardware and Sound in the right pane, and click Configure a device.
3. Run as Administrator and click Next to run Troubleshooter.
4. Click Apply this fix if any issues or errors exist.
After this, just restart the computer and HDD will show up in Disk Management on your Windows 10 PC by then.

Meni je pomogao ovaj drugi deo, hvala na savetu.
 
Nazad
Vrh Dno