Šta je novo?

Mozgalice

Dvoje su se tako smuvali.

Pa valjda je potrebno dvoje da bi bilo moguce da su dvoje rodjeni na isti dan?!?
 
Dvoje obično znači muško i žensko :D
Dva (prijatelja) ili dve (prijateljice) su drugačija priča. Bar je tako bilo u moje vreme :)
 
621fe24ae74253cc4cf6d8965a90a384.jpg


Sent from my S8 using Tapatalk
 
Jedna jedina koja može
9

Pitanje je - gde su 1, 2, 4 i 5
 
Poslednja izmena:
Po crtezu.. samo

9, ili nijedna, jer su kofe na slici, nije casa.... :D
 
Ne kapiram, zar nije 3?

Edit: ok jedina koja moze...
 
Poslednja izmena:
Stavljajte odgovore u spoilere.

Dakle, punjenje tih čaša, ako je fazon u tome...

...da voda teče samo kroz nezatvorene cevi, jedina koja će se uopšte puniti i napuniti je 9-ka. Prema svim ostalima, cev je negde zatvorena. Ako sve cevi smatramo otvorenima, prva se puni trojka.
 
Poslednja izmena:
Jel postoji sooler na tapatalku? Ili moram negde da iskopiram zagradice sa spoiler tagom...
 
Mene smara ovo, ne mogu da otvaram spojlere preko telefona, jer ne koristim tapatalk.
 
Hm. Njega nisam upoznao.
 
Koliko trouglova ima ukupno?
DaVQLHNX0AA2u7U.jpg

Odgovor u spojleru:
DaVqCGWVQAULqLW.jpg
 
answers.PNG

Evo jedna od mene, da vas vidim :D
 
За 10 секунди размишљања,
трећа у првом реду.
Или да опет погледам? ;) Овакви низови ипак могу да имају више решења са различитом логиком.
 
За 10 секунди размишљања,
трећа у првом реду.
Или да опет погледам? ;) Овакви низови ипак могу да имају више решења са различитом логиком.

Ako si stvarno razmisljao 10 sekundi za ovo, svaka ti cast, da, to je tacan odgovor, inace ovo pitanje se uglavnom koristi kao najbrzi (naravno i najneprezicniji) nacin da vidis da li je neko 2 standardne devijacije preko proseka, i naravno da ima samo jedno resenje.
 
Poslednja izmena:
Meni je trebalo dosta duze da provalim pattern (izmedju 20 i 30 sekundi), verujem da nekom sa super visokim IQ ne treba puno da proveri sve moguce patterne i pronadje pravi. Interesantna fora u svakom slucaju. Nisam se bavio ovim od petog osnovne kada smo radili test inteligencije pa sam zaboravio koji se mehanizmi najcesce koriste kod ovakvih problema.

Zapravo ovaj problem i nije tezak jer je mehanizam tj. algoritam poprilicno prost za provaliti, samo sto eto posle tvoje najave sam mislio da je nesto ubi boze komplikovano pa sam tako i rezonovao. Najtezi su oni koji nemaju jasno uocljiv algoritam, takvi su bese bili od 50-60 problema na tom testu od 60 problema koji smo radili tada.
 
Poslednja izmena:
Kockice se medjuaobno ponistavaju? Jel kao razlomci?
 
Evo jedna dobra, ko ode na google da pogleda, kupale ga ciganke

Soba, u sobi tri stolice, jedna iza druge, ovako - L L L

u sobu ulaze tri lika. Sedaju na stolice. Cetvrti lik (Gejm master) unosi 5 sesira, 3 CRNA I 2 BELA. 3 lika na stolicama to vide.

odlazi iza njih, sa sesirima. Stavlja im sesire na glavu. Sesiri nemaju obod, ne vidis koje ti je boje sesir na glavi.

Ostavlja 2 preostala sesira iza njih, dolazi ispred njih i kaze:

Pita ovog poslednjeg u nizu koji vidi sve ispred sebe ( >> L L L ) : Da li znas koji ti je sesir na glavi ? On kaze NE

Pita srednjeg ( L >L< L) Da li ti znas koji ti je sesir na glavi ? On kaze NE

Pita prednjeg (onog koji vidi samo gejm mastera, i ne vidi dvojicu iza sebe, dakle L L L < ) Da li ti znas koji ti je sesir na glavi ? On kaze ZNAM!!!!

Kako je on shvatio koje mu je boje sesir ?
 
na glavi mu je
crni
malo mi je šuplje, ali rezonovanje ovako
da je treći video ispred sebe dva bela, zna šta je na glavi, znači ispred su ili su dva crna ili mešano
da je drugi video ispred sebe beli, znao bi da je kod njega crni, znači i dalje važi prethodno, ne može znati šta je na njegovoj glavi
za trećeg je prosto i logično, šta god da je kod prethodnih, kod njega je crn
 
Poslednja izmena:
tacno, rezonovanje je za treceg odatle polazi logika i u tome je ceo trik, i to si odlicno skapirao. Inace to je deo google pitanja za zaposljavanje, imam ih sve pa cu ih napisati postepeno da ljudi probaju mozak.
 
tacno, rezonovanje je za treceg odatle polazi logika i u tome je ceo trik, i to si odlicno skapirao. Inace to je deo google pitanja za zaposljavanje, imam ih sve pa cu ih napisati postepeno da ljudi probaju mozak.
Laz. U redu je, zanimljiva su pitanja, ali ovo sa google je prosto laz. U google-u rade retardi i *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i radi "diverzifikacije".
 
Nazad
Vrh Dno