Šta je novo?

Patriot ram memorija

Boskic.44

Poštovan
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruke
2
Poena
51
planiram da uzmem komp, ryzen 5 1600, msi tomahavk ali me buni koji ram da uzmem, ram koji mi je zapao za oko je patriot viper 2x8gb brzina 3000mhz. Koji god ram da se prodaje kod nas u vecini slucajeva nije kompatibilan sa am4 maticnim plocama. Ali mi je prvobitno bila simpaticna asus b350-strix i g skill 2x8gb 3200mhz, ali ne znam da li ce ram moci na sve to s obzirom da na sajtu asusa nema ove memorije kao kompatibilne.

Pa me sad buni da li neko ima iskustva sa viper memorijom, kako se pokaazala, ili da li ce ova gskill moci sa ausom iako nije zvanicnoo kompatibilna?
ako neko ima neke predloge ili savete otvoren sam za sugestije.

Pozdrav! :D
 
Uslov da ram bude kompatibilan sa AM4 plocom jeste da je taj ram dimm DDR4 format(sodimm je za laptop). QVL je lista proverenih memorija od strane proizvodjaca, a posto ima mali milion razlicitih, veca je sansa da memorija nece biti na listi, nego da hoce.

Uzmi koju god memoriju koja spada u budzet, sto brzu naravno, bez mnogo razmisljanja o modelu. Tomahawk je ok ploca, Strix ne bih uzimao jer ima isti vrm kao Asus Prime B350 Plus, kosta vise zbog sminke(i eventualno razlike u konektorima, koja je vecini ljudi nebitna).
 
Poslednja izmena:
ja sam imao davno patriot black mamba ali ddr3 sa kojom sam dobio prvi put BSOD. inace je memorija bila jako lose odradjena i fizicki jer su sa jednog modula otpali hladnjaci istog dana. prodao sam je posle 4 dana i masina je nastavila da radi bez ikakvih problema. ne znam kakav je patriot danas ali ja sve njihovo obilazim u sirokom luku.
 
Moja masina, sklopio ukljcio i odradio OC sa par klika i sve sljaka odlicno! Ova ram memorija ti je najjeftinija a eto ja sam je sa 1klikom OC na 2933
 
Nazad
Vrh Dno