Šta je novo?

koje pojacalo za pasivne zvucnike?

Orchard

Cenjen
Učlanjen(a)
16.02.2018
Poruke
3,049
Poena
170
pozdrav drustvo,potrebna mi je pomoc,posto sam poprilicno neupucen u materiju.

naime,godinama imam aiwa cetvorosistemce (8 oma,medijapan kutije,japan) za koje sam em vezan em sam navikao.dovlacio sam i focale i stosta od jeftinijih monitora i uvek se vracao njima jer em ih znam kao svoj dzep em stvarno mi odgovaraju kako zvuce.godinama sam to furao sa raznoraznim hifi pojacalima,zadnje philips je odapelo te mi je potrebna zamena.zbog estetike,mesta na stolu,a i iskreno pregrst problema sa ovim matorim hi fi komponentama uvrteo sam sebi u glavu da je vreme da se ocepim za nesto modernije.

bilo i kul kad bi to pojacalo moglo da tera slusalice ali nije presudno,takodje bi bilo kul kad bi imalo dva para aux stereo ulaza,blutut bi bio takodje zgodan,ali on tek na kraju.

imam mogucnost da narucim iz kine (aliexpress i kompanija) do 150e i da ne platim ni pdv ni carinu,ali nemam pojma sta da gledam,koje njihove brendove...ovo sto oni nude na papiru sve deluje okej ali ne bih se bas usudio da kupujem bez bar neke preporuke.

nadam sam da sam iole bio jasan,svako pitanje,razmisljanje,predlog bi bili vise nego dobrodosli.hvala unapred!
 
Alientek D8 XMOS je hvaljeno pojačalce, a tu su i Topping MX3 i Sabaj A4 ... To su predlozi na prvi pogled.
 
Poslednja izmena:
taj sabaj mi je najblize trazenom (na papiru) ali koliko vidim taj alientek bere sve nagrade,a i mislim da bi mogao jedan aux ulaz da zamenim spdifom,a na kraju ako se pokaze kao dobar DAC sto da ne da bude i primarni onda kapiram da bi cak i eliminisao potrebu za aux-ima?ovako gledajuci cene povrsno,takodje alientek je najjeftiniji.po nekom tvom/vasem misljenju koje,u nedostatku boljih izraza, bolje tj transparentnije zvuci?nisu neke razlike u ceni,pa bih ipak isao na ono koje najbolje zvuci.

snaga nije presudna,iako dosta cesto panjim muziku.

hvala jos jednom na predlozima!
 
Ufff, veoma je nezahvalno raditi bilo kakve procene bez slušanja. Pogotovo je pitanje šta bi tebi, sa tvojim zvučnicima i slušalicama sutra zvučalo najbolje.

Svakome nešto fali. Dodatni aux ulazi svima, Sabaj ima najslabije pojačalo za slušalice što nije neki problem ako planiraš neke nezahtevne ranga Superlux i sl, ali za skuplje visokoomske jeste. Topping ima najjači headamp, ali BT izgleda nije 4.2 kao kod Sabaj-a (čim nije naglašeno), što nameće neke limite. Alientek pa nema nikakav BT i headamp srednje snage ... Tako da ako bih lično morao da biram bez mogućnosti direktnog upoređivanja najverovatnije bih se odlučio za Alientek (XMOS isključivo, da naglasim još jednom) kao uslovno rečeno koliko-toliko sigurniju opciju zato što je neko vreme na tržištu i mnogi su ga kupili.

Jedan član ovde ga ima, ne sećam se korisničkog imena, i rekao je da je sasvim zadovoljan, naravno, u okviru klase, to je ipak all-in-one za stotinak evra, ne mogu se očekivati čuda.
 
slusalice jesu malo zeznute (k242 mk 2 i dt pro i neke jbl starije,ne secam se modela ovako napamet) ali realno ne koristim ih vise toliko,a bluetooth bi se koristio tipa jednom u mesec dana i to ako,tako da je stvarno krajnje najmanje bitan,cisto kad se bleji i hoce neko pusti nesto sa fona da ima ta mogucnost.a i uvek mogu fonovi na aux da se povezu ako je bas frka...

predpostavljam da dajes prednost alienteku zbog tog cipa tj to je neki proveren DAC cip predpostavljam,i kao DAC radi mnogo bolje od ostalih predloga?
 
XMOS je čip koji prima signal sa USB-a i kod Alienteka sa njim omogućava da se putem USB-a pusta materijal 192KHz sampling rate-a, dok je kod verzije sa PCM2704 ograničenje na 44.1KHz što je u današnje vreme bezveze.

Što se tiče kvaliteta DA konverzije to je drugo pitanje jer kvalitet ne zavisi samo od čipa koji to radi već i od okolne elektronike. Stoga sam siguran da nijedan od navedenih predloga ne radi mnogo bolje od ostalih, pre će biti da su male razlike u pitanju.
 
Šta sve kačiš na pojačalo kao izvor? Na ovima imaš optičke i koaksijalne digitalne ulaze. Ako nemaš baš neki napredni DAC ili zvučnu karticu, to je bolja opcija od AUX ulaza.
TV npr, 99% da će bolje "svirati" ako ga optikom zakačiš na pojačalo, nego izlaz za slušalice na AUX.
 
dosta muzicke opreme i kartica,a auxi mi trebaju za konzole (zato rekoh moguce da cu moci da zamenim bar jedan aux sa spdifom,sad sam ukapirao da soni mora imati bar neki digitalni izlaz,oni su ga i izumeli) ali sam apsolutno otvoren da radi kao samostalni dac jer mi je u tom slucaju zgodno,mogu da nosim ostalu opremu gde god mi treba a ovo da bude primarni izvor zvuka za po stanu i tako razdvojim muzicku i multimedijalnu opremu.

kapiram da onda u sustini alientek zavrsava sav posao,soni na spdif/koaksijalni,starije konzole na aux,a komp kao primarni izvor zvuka na usb i voila.
 
Da, to bi bilo to.

Koji su to Aiwa zvučnici, tačan model?
 
pojma nemam,nalepnica odavno nema bili su u sklopu nekog jaceg hajfaj sistema sa trebalo bi kraja sedamdesetih eventualno pocetka osamdesetih.
 
Ako si navikao na Philips, kupi neko polovno pojačalo, i neki DAC
 
Nazad
Vrh Dno