Šta je novo?

EVGA G3 550W

melkor

Čuven
Učlanjen(a)
24.12.2001
Poruke
533
Poena
620
Uzeo bih napajanje za novu konfu, da sam miran sledećih desetak godina... Naglasak je na kvalitetu.

Treba da gura i5-8400 sa integrisanom grafikom, 32 GB memorije i jedan ili dva M2 SSD-a... dakle ukupno 100W.

Bacio sam oko na EVGA G3 550W ... za nekih 110€.

220-G3-0550-Y1_LG_1.png


Sviđa mi se i to što bi radilo u silent modu, jer preferiram apsolutnu tišinu iz kućišta.

Da li je izbor OK ili da pogledam još nešto?

Hvala i pozdrav!
 
Nema greske sa G3.
 
Zbog napredka tehnologije, nema šanse da si miran 10 godina. Inače ja bih išao na AMD, i ako koristim sada Intel. Ovo što si napisao je bacanje para, posebno sada kada su cene memorija otišle u nebo.
 
Ne vidim sta ce se to promeniti pa da 550W Gold i to jedno od najboljih napajanja bude prevazidjeno, cak i za 10g.

Mada, nikad se ne zna [emoji4]
 
Mene OCZ SxS 500W služilo 10 godina, da nije crklo, teralo bi još toliko. ( :
 
More, za 100+ evra ima da radi i više od 10 godina! ( :

Mašina, po prvom postu, neće služiti za igre, tako da je APU nepotreban.
 
Ili neka kupi neku brand's mašinu Dell, HP, Lenovo.
 
Nisam ulazio u to kakva je konfa, ovo je tema za napajanje. Svakako ako covek hoce kvalitetno i dugotrajno napajanje, neka to i kupi.
 
Seasonic Focus Plus Gold 550W, SSR-550FX, je Johnny Guru ocenio čak za nijansu bolje od EVGA G3 550W. Jedine zamerke što je naveo su uputstvo :d i kondenzatori u kablovima, za koje bi radije da ih nema. Osim toga, čista desetka.

main.jpg


ssr-750fx.jpg


Čak je i nešto jeftinije od EVGA G3 550W... ~100€.

Kome bi dali prednost od ova dva napajanja?
 

Prilozi

  • focus-plus-gold-ac-side.jpg
    focus-plus-gold-ac-side.jpg
    234.7 KB · Pregleda: 74
Ja bih pre Seasonic, ali nećeš da pogrešiš šta god uzeo.
 
Ja sam uzeo pre mesec i nešto Corsair RM550x kod severnih komšija za 93€, dobio sam 72 meseci madjarske garancije, Corsair je za prve serije davao 7 godina a sada je njihova garancija 10god. ja ću biti zadovoljan ako izdrži i tih 6 godina.

Inače i ono je semi-silent, kažu da je čak i tiše od G3i G2, a kod mene se ventilator vrti tek kada pokrenem neku igru pa ovaj moj FX povuče.
 
Da li je neko imao iskustva sa EVGA 600 BQ bronze? Relativno nova serija, nisam uspeo da nadjem review ni ko je proizvođač (hec?). Koja napajanja su na istoj platformi?

Sent from mTalk
 
Mislim da nisu ista napajanja, samo 500 i 600 BQ su ista serija ali ništa konkretno nisam uspeo da nađem, pogotovo me brine garancija od 3 god.

Sent from mTalk
 
SEASONIC Focus Plus 550 Platinum 550W - 101 eur
SEASONIC Focus Plus 550 Gold 550W - 81 eur

Recimo da sam priklonjeniji Seasonic-u. Ako sam dobro zapamtio, Seasonic duže ostaje u pasivnom modu od EVGA.

Kada uhvatim vremena, još ću malo da iščitam o navedenim napajanjima. Da li je Platinum išta kvalitetniji / dugotrajni, osim bolje efikasnosti?

Pozdrav

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ne isplati se 20e razlike, bolje ici na Gold 650W, nego na platinum 550W.
 
Sto se EVGA BQ serije tice, nije u pitanju HEC kako sam naveo nego Andyson (500w & 600w). Citajuci testove & komentare na netu, nije bas za preporuku:
https://www.computerbase.de/2017-02/be-quiet-pure-power-10-cm-evga-bq-test/2/

Danas mi je stiglo Seasonic 550w Focus+ Gold (odustao sam od EVGA BQ - hvala Ivane). Da budem iskren, ovaj review me je ubedio:
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=529

The Good:
beyond mythic voltage stability
excellent ripple control
excellent build quality
ten year warranty
fully modular
switchable semi-fanless mode
The Bad:
not one dadgum thing
 
Ivane, oba su 550W.

Kako sam sa potrošnjom od 50 (max 100W u peak-u) daleko od optimalnog opterećenja napajanja, i 550W mi je overkill.

Izračunao sam da mi za 24/7 rad na mesečnom nivou Platinum napajanje štedi oko 2.5 dinara :d, mislim da nema rezona ići na Platinum, pogotovo što je kvalitet napajanja maltene isti.

I kao što kaže Jonny za Gold:

The Good:
beyond mythic voltage stability
excellent ripple control
excellent build quality
ten year warranty
fully modular
switchable semi-fanless mode
The Bad:
not one dadgum thing
 
Razumem, samo sam rekao da za 100e verovatno moze da se kupi 650W, ako 550W kosta 80e.
 
Nazad
Vrh Dno