Šta je novo?

Treperenje monitora

snow381white

Poštovan
Učlanjen(a)
21.12.2016
Poruke
161
Poena
70
Pre nekih mesec dana poceo je da mi treperi monitor. Posto sam imala neka posla, iskljucim komp odem i kad sam ga ponovo ukljucila u toku dana bilo je sve OK do sinoc kada je ponovo pocelo. Kada sam restartovala racunar monitor je bio crn, onda sam pokusala da ga ukljucujem i iskljucujem i cim ga ukljucim pojavila bi se slika na sekund i potom bi ponovo bio crn. Nakacim ga na stari komp, ponovo treperi. Od jutros se smenjuju periodi treperenja i mirovanja. Dok ovo kucam toliko treperi da sam blizu epi napada.

Da budem precizna, nije da trepere slike i slova, nego osvetljenje, znaci ono cas je svetlo, cas tamnije.

Monitor je neki Samsung, star desetak godina sa VGA prikljuckom. Na kompu je integrisana grafika Intel HD610, na onom drugom gde takodje treperi je neka prastara ATI graficka karta, ali cisto sumnjam da je do racunara.

Kabl koji ga povezuje sa kompom nikada nije bio zategnut ili uvijen, stoji iza kompjuterskog stola, gde je suvo i umerena temperatura. Isti je slucaj i sa kablom za struju. U neposrednoj blizini monitora su modem i 3 zvucnika, ali tako stoje oduvek, tako da je malo verovatno da oni izazivaju neke smetnje.

Moze li na osnovu ovoga da se postavi neka dijagnostika. I kada bih ga eventualno nosila na servis, gde zapravo da ga nosim u servis racunara ili u TV servis? Pretpostavljam da mi se vise isplati da uzmem drugi nego da dam 2-3 crvene za popravku i da drzi vodu dok majstori odu.
 
Najverovatnije su ti otišle lampe za osvetljenje. One se odavno više ne proizvode i jedini način da se to popravi da se izvadi iz monitora koji ima ekran istih dimenzija a to znači da dobijaš podjednako stare lampe. To mi je rekao serviser kada sam mu pre dve-tri godine dao svoj monitor na popravku (još uvek čekam da zameni lampe).
 
50-60e za polovan monitor sa digitalnim ulazom i pesma za oci [emoji4]
 
Hvala vam na odgovorima. Ne bih uzimala nista polovno jer danas je i kupovina nove stvari pod garancijom lutrija, a kamoli od nekog fantomskog prodavca sa KP i slicnih sajtova.

Gledala sam vec ponudu monitora i cene su od 8-9K pa nadalje, a na primer, Tesla i Fox televizori (32'' hd ready) su 20K i 17K, pa razmisljam da uzmem tako neki budzet tv da mi vrsi funkciju monitora.

Javljam se sa mog CTX (crt) 15" monitora :d
 
Ivane, uvazila sam tvoj predlog. Danas je stigao AOC I2280SWD. Narucila u Gigatronu. To mi je bila najsigurnija opcija jer imaju radnju u mom gradu i lakse je realizovati eventualnu reklamaciju i zamenu ako nesto ne bude u redu.

Slika je mnogo jasnija i boje su cistije nego na obicnom TFT monitoru i naravno ima bolji ugao vidljivosti. Kao nedostatke bih izdvojila nemogucnost da se podesava pozicija ekrana, sto i ne bi bio neki veliki problem da ekran nije nagnut ka napred i strujni adapter koji zauzima prostor. Prvi problem je za sada resen postavljanjem monitora na srednji (horizontalni) zvucnik, dok cu se na adapter valjda navici vremenom.

Za 12,5K nemam pravo previse da se zalim i zanovetam. Cenim da je ovo ipak dobra kupovina. Hvala na preporuci.
 
Izgleda da ta opcija postoji samo na papiru. Drzac pri vrhu ima nesto kao viljusku koja se zabada u monitor, a malo nize su dva metalna krila koja lezu u zlebove na donjoj ivici monitora. To je cvrsto fiksirano i nema nacina da se manevrise. Plus monitor je bio u otvorenoj kesi, prasnjav, a na displeju su otisci prstiju. Kesice sa kablovima i napajanjem su bile pocepane. Kada sam ga ukljucila u struju lampica je odmah zasijala sto znaci da je prethodno bio ukljucen. Plasim se da su mi uvalili polovnjak ili neki izlozbeni model. Kako bilo, isto mi se hvata. Zvacu ih u ponedeljak da se zalim. Plasim se da trazim zamenu ili neki drugi model da mi ne bi opet poslali rabljenu stvar. Verovatno cu uzeti novac natrag. Ne znam samo da li mogu to da uradim u njihovj radnji kod mene ili ga moram slati kurirskom sluzbom za BG, odnosno KG posto na nalepnici stoji da je poslat odande. Ako je to slucaj pretpostavljam da moram slati o svom trosku. Monitor radi, ali narucila sam i platila novu stvar, a oni nigde ne navode da su second hand ili outlet web shop, pa je red da me ispostuju.
 
Sramota!

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ako si narucila online mozes da ga vratis u roku od 14 dana. Tako da zovni ih i reci im. Ako ti se taj svidja trazi isti ali potpuno nov, ili vidi neki drugi onda.
 
Svidja mi se i sve radi kako treba, ali brine me sto je ocigledno bio koriscen. E sad pitanje je da li je samo stajao na polici u radnji, ili su ga oni koristili ili ga je neko uzeo pa vratio. Na kutiji je zalepljen i otvoren onaj najlon gde se ubacuju racun i ostala papirologija, a sa druge strane je najlon u kojem je bila papirologija za mene. Osim nalepnica sa mojom adresom i adresom radnje u KG iz koje je poslat, stoji i neka stara umazana nalepnica sa adresom njihove radnje u Kraljevu.

Takodje nije mi jasno zasto su mi slali iz KG, kada na sajtu pise da je dostupan u radnjama u NS, SD i VA koje su mi daleko blize od KG? Videcu sutra sa ovima iz call centra, a imam i telefon i osobu za kontakt iz te prodavnice u KG. Ovo mi je jos jedna lekcija iz trgovine. Nema nista dok ne dohvatis zeljeni artikal pa ga prevrces, pipkas i zagledas kao penzioneri kad biraju veknu hleba :D
 
Samo reci da ga želiš vratiti, nisi zadovoljna. I obavezno nagovesti da za to imaš zakonskog parava, ako vide da nisi upućena znaju izmanipulisati ljudima........
 
Takodje, kupac nije obavezan da salje o svom trosku, prodavac snosi troskove dostave.

"Sve troskove koji su neophodni da bi se roba saobrazila ugovoru, a narocito troskove rada, materijala, preuzimanja i isporuke, snosi prodavac."

Zakon o zastiti potrosaca, clan 52.
 
Poslednja izmena:
Epilog je sledeci: Momak iz call centra mi je rekao da mogu da iskoristim to pravo od 14 dana za odustanak od kupovine i da popunim obrazac. Na moju primedbu da mi nisu poslali obrazac rekao je da mogu da odnesem monitor u najblizu Gigatron radnju i kazem da odustajem od kupovine. U njihovoj radnji u mom gradu je slab izbor, a ne bih da mi vise bilo sta salju kurirskom sluzbom, tako da cu razmisliti sta da radim.

Zahvaljujem se svima na korisnim savetima, a eto sada znamo da reklamacije i prigovori mogu da se rese u radnji iako je nesto naruceno online. To je bezbednija opcija nego vracati kurirskom sluzbom jer tehnika i racunarske komponente znaju da dobiju krila, i onda uz prvobitan problem nastaje jos veca komplikacija.
 
Nazad
Vrh Dno