Šta je novo?

Ipad 4 Not charging?

rhher

Cenjen
Učlanjen(a)
09.07.2010
Poruke
689
Poena
170
Pozdrav, od skoro sam vlasnik Ipad-a 4, pa ne zamerite ako se ne razumem najbolje u IOS terminologiju:)
Elem, sinoc sam stavio tablet na punjenje, ali posto mi originalni punjac zuji dok se puni, odlucim da ga stavim na adapter od Meizu telefona, racunam da je isto, a i nece me nervirati dok ne zaspim.
Sutra ujutru, skinem tablet da proverim mail, baterija na njemu 76%, vratim ga u struju, on nastavlja da se puni 1-2 min i onda ispisuje "Not Charging". Sa originalnim punjacem se isto ponasa, prikazuje da se puni nekih minut-dva, nakon toga izbaci not charging.
Interesantna stvar je da iako stoji not charging tablet se puni postepeno, samo to vrlo dugo traje. Par puta sam ga restartovao(power+home), menjao adaptere, jedino da kupim nov kabl pa da probam sa njim.

Da li imate neki predlog, nadam se da nisam ostetio nesto slabijim punjacem, ocistio sam thunderbolt od prasine, ali problem se nastavlja.... Svaka sugestija je dobrodosla
 
Za pocetak pokusaj da nadjes nekog ko ima original punjac, bez obzira sto kazes da ga i ti imas :), i original, ili MFI sertifikovan kabl.
Slabiji punjac, generalno, puni ali uvek mnogo sporije i to izbegavaj da radis.

Vecinu stvari si odradio, ocistio port, uradio hard reset, jedino ti preostaje proba sa dva nova dela i, manje verovatno, ali reba i to odraditi, restore (backup pre toga).


Ako nemas nikog ko koristi iPad, pokusaj da odes do iStyle-ai zamolis da ga prikljuce na neki od punjaca za izlozbene iPad-e.
 
Poslednja izmena:
32pin konektor tesko da imaju da ga nakace :p odakle si??

uh setih se 4 ima lightning :-D probaj onda u istyle :-D
 
Hvala na pomoci, prijatelj koristi Iphone 5s, da li ce njegov punjac odgovarati, ili je potreban brzi za iPad?
 
moj ipad pro komptno napunim sa iphone punjacem.. traje 7h ali taman preko noci :)
 
Mozes da ga nakacis i na USB port kompa i on nece prijaviti da se ne puni ali ce ga puniti, vrlo sporo, ali hoce, i tako danima.
Nije to poenta, vazno je da covek proveri sa onim sto je predvidjeno za uredjaj i vidi da li je kvar u nekoj od periferija.
 
Ista stvar na dva iPada koja imam, piše not charging a puni se veoma sporo. Original i punjači i kablovi.
Već odavno ignorišem to, preko noći se svakako napuni a posle baterija traje desetak dana pošto se slabo koriste..

Napiši ako nađeš resenje :)
 
Nazad
Vrh Dno