Šta je novo?

Vip Kucni net vs Telenor home za video streaming

mikkiweb

Cenjen
Učlanjen(a)
17.06.2011
Poruke
3
Poena
151
Pozdrav svima, dvoumim se izmedju odabira 4G paketa interneta koji ce mi sluziti za video streaming, verovatno po vecim gradovima u Srbiji.
Ne znam ko od mreze ima bolju pokrivenost i kvalitet, meni ce generalno trebati upload 4-5 mbit.
Naravno gledacu da koristim prvenstveno internet koji je dostupan na lokaciji.
Hvala unapred na preporukama
 
Kolega imas pm

Послато са LG-H340n уз помоћ Тапатока
 
Mape i izvestaji ti nece mnogo znaciti ako na tvojoj lokaciji jedan radi, a drugog nema.
Ali za 4-5Mbit upload, cini mi se da moras ici na skuplju varijantu Telenor Home, i sigurno barem srednju (cenovno) VIP Kucni net.

Pa samim tim ti je MTS mozda i bolji izbor. Za 1200 dobijas 100GB, bez limita brzine, i plus 600minuta :) Jedino sto ne dobijas modem, ali za 20e mozes kupiti USB modem ili koristiti tehter sa telefona.
 
Pa ne verujem baš da za 20e može da kupi USB 4G modem?
A tether sa telefona nije baš zgodno da se koristi uvek.

U tom slučaju bi morao da uzme ruter, a 4G ruteri nisu baš jeftini..

Telenor ili VIP, najbolje vidi koji ima bolju pokrivenost na teritoriji na kojoj planiraš da ga koristiš, i da li ti je 100GB dovoljno (VIP). Ako nije, onda bolje uzmi Telenor(150GB).
Plus, na VIPu se prekida sesija jednom u 12h, ne znam koliko ti to igra ulogu..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ako ti ne treba svakodnevno, Vip vikend net?
 
Koristicemo ga svakodnevno na jos jednoj lokaciji, a nadam se da cemo uslugu live streaminga raditi po Srbiji, sa pretpostavkom u vecim gradovima i okolini istih. Gledacu prvenstveno da se koristi internet sa lokacije ukoliko je upload zadovoljavajuc. Iz tog razloga i gledam sta da odaberem, da budemo kompletno nezavisni.
 
Iz mog iskustva Vip je krenuo da zeza u BG-u, jedan Vip net mi je u Karađorđevoj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristicemo ga svakodnevno na jos jednoj lokaciji, a nadam se da cemo uslugu live streaminga raditi po Srbiji, sa pretpostavkom u vecim gradovima i okolini istih. Gledacu prvenstveno da se koristi internet sa lokacije ukoliko je upload zadovoljavajuc. Iz tog razloga i gledam sta da odaberem, da budemo kompletno nezavisni.

I jedan i drugi rade dobro za tvoje potrebe.
Ukoliko ti ne treba ruter kod telenora možeš da uzmeš samo 12 meseci UO, dok kod vipa mora 24 meseca UO.
 
Poslednja izmena:
Čekajte, zar osnovna stvar nije da je Vip Kućni net vezan za jednu BS, Telenor Home Net takođe + jedan postpejd broj? Kako onda šetanje po Srbiji?
 
Čekajte, zar osnovna stvar nije da je Vip Kućni net vezan za jednu BS, Telenor Home Net takođe + jedan postpejd broj? Kako onda šetanje po Srbiji?

Ne, možeš da koristiš po celoj Srbiji.

"Telenor kućni internet. Kada bi stavio SIM u svoj 4G ruter, možeš da net koristiš na bilo kojoj lokaciji koja je pokrivena LTE signalom, a ukoliko se desi da isti nemaš, moguće je korišćenje i 3G mreže, bez brige". /Jelena - odgovor iz Telenora kada se pojavio kućni net našem kolegi sa foruma.
 
Poslednja izmena:
To je novost onda - na sajtu stoji da može da se koristi samo na navedenoj lokaciji, u prevodu, vezano za (bar) jednu BS. Hvala za info!
 
Čekajte, zar osnovna stvar nije da je Vip Kućni net vezan za jednu BS, Telenor Home Net takođe + jedan postpejd broj? Kako onda šetanje po Srbiji?

Telenor i u samoj reklami kaže, pretvori svaku kuću u svoj dom uz Telenor home (a i u uslovima piše da možeš da koristiš gde god hoćeš), samo provere da li je lokacija na kojoj kažeš da ćeš koristiti uglavnom pokrivena 4G signalom.
 
U VIPu piše da možeš da koristiš samo na jednoj lokaciji, valjda su hteli da se ograde ako ti ne radi na nekoj lokaciji.
Ali radi gde god da ga poneseš, ako nema 4G onda na 3G.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
U zadnje vreme, zahvaljujući agresivnoj reklamnoj kampanji Telenora i Vipa, često se srećem sa osobama koje su uzele neki od ovih kućnih paketa i sada od njega očekuju mogućnosti flat interneta, pa se žale kako im internet usporava nakon što odgledaju par filmova. Prosto mi je neverovatno da ljudi uzimaju ovaj tip interneta, a da se prethodno ne raspitaju kako funkcioniše.
 
Mislim da ljudi precenjuju koliko zapravo trose mnogi danasnji servisi.

Ja nemam problem sa kolicinom saobracaja. Meni je i 100 GB puno. Korisitio sam ranije VIP-ov paket, sada sam uzeo Telenor (samo je moj paket stariji, bez ogranicavanja brzine).

Kod VIP-a je umelo da nervira to resetovanje sesije. Kod Telenora toga nema, jedino imam s vremena na vreme neko zagusenje u radu. Nemam pojma zbog cega se to javlja, stane ucitavanje strane i tako stoji i stoji dok odjednom ne proradi. Toga kod VIP-a nisam imao, nije isto kao samo resetovanje sesije. Ovo je bas kao zakrcenje saobracaja.
 
Pozdrav svima, dvoumim se izmedju odabira 4G paketa interneta koji ce mi sluziti za video streaming, verovatno po vecim gradovima u Srbiji.
Ne znam ko od mreze ima bolju pokrivenost i kvalitet, meni ce generalno trebati upload 4-5 mbit.
Naravno gledacu da koristim prvenstveno internet koji je dostupan na lokaciji.
Hvala unapred na preporukama
Ni jedan, ni drugi.
Kucni net probao, imam vikend net, a takodje imam i Telenor Home.
Ako ces da streamujes cesto potrosices te GB jako brzo.
Ako ces da koristis Vikend Net to je ok resenje, ali zavisi kako gde radi i u koje vreme (u ruralnim mestima je uglavnom super, po gradovima, pogotovo gde je gusca naseljenost ume da radi strasno lose).
 
U VIPu piše da možeš da koristiš samo na jednoj lokaciji, valjda su hteli da se ograde ako ti ne radi na nekoj lokaciji.
Ali radi gde god da ga poneseš, ako nema 4G onda na 3G.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Та реченица им је скроз небулозна и потенцијални корисник може веома лако одустати од њиховог нета због тога и перипетија око евентуалне промјене адресе.Могли су рећи да ради гдје год има покривеност 4Г сигналом и готово.Овако заиста изгледа као да је везано за само једну адресу.
 
Mape i izvestaji ti nece mnogo znaciti ako na tvojoj lokaciji jedan radi, a drugog nema.
Ali za 4-5Mbit upload, cini mi se da moras ici na skuplju varijantu Telenor Home, i sigurno barem srednju (cenovno) VIP Kucni net.

Pa samim tim ti je MTS mozda i bolji izbor. Za 1200 dobijas 100GB, bez limita brzine, i plus 600minuta :) Jedino sto ne dobijas modem, ali za 20e mozes kupiti USB modem ili koristiti tehter sa telefona.

U pravu si, poslednja varijanta trenutno ispada najpovoljnija. Sada postoji i snizenje na osnovne cene postpaid paketa. Jedino sto moze biti nezgodno jeste deklarisana brzina nakon istrosenih 100 GB. Posto ne znam koliko bi takav internet bio koristiv ukoliko bi osobi bilo bitno da moze da zavrsava neke zahtevnije stvari i nakon isteka tih 100 GB. Inace je definitivno to sada najpovoljnija opcija (+ 600 minuta koji se dobijaju).
 
Poslednja izmena:
Mislim da ljudi precenjuju koliko zapravo trose mnogi danasnji servisi.

Ja nemam problem sa kolicinom saobracaja. Meni je i 100 GB puno. Korisitio sam ranije VIP-ov paket, sada sam uzeo Telenor (samo je moj paket stariji, bez ogranicavanja brzine).

Svaki paket ima SSD na 2mb/s kada se potrosi quota od 100 ili 150gb.
 
U koliko tema si probao pisati u isto vreme, pa se nasao SSD u temi o net brzianama?:)
 
Trenutno imam i VIP-ov kucni net i Telenor-ov Home. Za obe usluge je istekla ugovorna obaveza, pa posto mi jedna suvisna trebalo bi da je otkazem kada prodje ova situacija.

Kod Telenora imam ruter: Huawei b315s-22
https://consumer.huawei.com/rs/mobile-broadband/b315/

To je paket od 100 GB, uzeo sam "stari paket". Ako se ne varam tada nije bilo ogranicavanja maksimalne brzine (mesecna cena mi je 1250 dinara).

Kod VIP-a imam ruter: ZTE MF283+
https://www.aliexpress.com/item/32799534326.html

To je takodje paket od 100 GB, tacan naziv je Kucni Net M, inace sam ga uzeo dok je naziv jos bio Kucni Net 1 (mesecno me izadje oko 1100 dinara)


Ako sam dobro razumeo Telenor je sada na svim paketima, ukljucujuci stare, onemogucio neograniceni net (nakon potrosnje 100GB morao bih da aktiviram dodatak)?

Da li mi je Telenor uprkos tome i dalje bolja varijanta?
 
U telenoru ako uzme Telenor Home 150 sa WiFi ruterom ako zeli moze da raskine uo od 24 meseca je da otplati ostatak rata za ruter i to je to. Ne mora da otplacuje paket, obavezan je samo ruter da otkupi.
 
Nisi mozda procitao citav post.

Uzeo sam ja davno u Telenoru paket, u vreme kada nije bilo ogranicavanja maksimalne brzine. Ugovorna obaveza za taj paket mi je istekla.
Vagam da li da otkazem uslugu u VIP-u ili u Telenoru. Imam najslabiji paket kod oba.

Danas sam bas radio neke testove, ali ne znam koliko je ovo merodavno:

Telenor:
Telenor 2222.PNG

VIP:
vip 222222.PNG

Nije mi jasno kako na VIP-ovom paketu kod kojeg je inace protok ogranicen na 10/2 imam bolje rezultate.
 
Poslednja izmena:
Kod VIPa nemoj da koristiš njihov server kad testiraš, tada ne pokazuje realnu brzinu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu, samo jedno pitanje... I ja se dvoumim izmedju telenora i vipa za kucni net, pa me interesuje na koliko se prekida sesija na Telenoru? Znam da je na vipu 12h.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno