Šta je novo?

Huawei storage

Gaston

Čuven
Učlanjen(a)
12.07.2003
Poruke
265
Poena
620
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ima li neko njihov storage u produkciji? Kakvi su u odnosu na EMC i NetApp? Mi smo do sad trošili EMC, ali u ovo što imamo sad nije isplativo ulagati. Jednu kutiju je i EMC zaboravio (Clarion CX serija), a u VNXe3200 koji je relativno mlad nije više pametno ulagati. Pametno u smislu da bi dodavanje nove fioke ubilo performanse (već smo ga digli na 40TB). Sve ukupno imamo 70TB, a kako zahtevi rastu svakodnevno, išli bismo na nabavku od bar 100TB na primarnom sajtu. Za DR stranu se još uvek lomimo. Ako preselimo VNXe i kupimo DataDomain i za primarni i za DR sajt, nemamo problem (bar ja mislim da ga nemamo). Ja se primarno bavim mrežom, ali kako nas je u infrastrukturi malo (kolega koji se bavi sistem administracijom i ja), hoću čoveku malo da pomognem. O Kinezima znam samo ono što sam pročitao na netu, a to je da tržište napadaju vrlo agresivnom cenovnom politikom. I to je to. IBM, HP ne razmatramo zato što ih moj direktor ne voli iz nekog razloga. Huawei ovde ima par instalacija, ali što se partnerske podrške tiče, servisne mreže, ništa ne znam. Džabe što je nešto jeftino, ako čekaš na deo nedelju dana, a za to vreme ti stoji produkcija. Tačno bi nas neko nabio na kolac... Znam da je oziljna lova u pitanju, ali i posao je ozbiljan. Zato i jurimo informacjie.
 
Huawei ima kancelariju kod nas ako se ne varam, a mislim da im je SAGA tehnicki partner / Implementator.
Koliko sam cuo Telenor trosi njihove storage-a i zadovoljni su.
Siguran sam da prilikom kupovine storage-a od ~100 TB moze da se dogovori da postoji neki magacin sa rezervnim delovima koju su tu garantovano za vas.
Nazalost ja nemam licnih iskustva sa njima.
 
Huawei ima kancelariju kod nas ako se ne varam, a mislim da im je SAGA tehnicki partner / Implementator.
Koliko sam cuo Telenor trosi njihove storage-a i zadovoljni su.
Siguran sam da prilikom kupovine storage-a od ~100 TB moze da se dogovori da postoji neki magacin sa rezervnim delovima koju su tu garantovano za vas.
Nazalost ja nemam licnih iskustva sa njima.

To informaciju sam i ja dobio. Da, kancelarija je kod nas, pokrivaju jugoistočnu Evropu i Holandiju! iz Srbije. Mislim, i Holandiju... Znam i da je SAGA partner i implementator i to je sve. Hvala za Telenor! Ovo nisam znao, ali znam par ljudi tamo pa ću njih da cimnem i pozovem na kafu i razgovor. Hvala puno na odgovoru :)
 
Nazad
Vrh Dno