Šta je novo?

Kopanje altova (shitova) preporuke, saveti, računice, linkovi

Koliko se iskopa dnevno novcica sa jednim rigom od 5,6 kartica sa 1060 6gb?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko se iskopa dnevno novcica sa jednim rigom od 5,6 kartica sa 1060 6gb?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Zavisi kojih novcica...:d
Imas na 1 strani covek je lepo ostavio 2-3 sajta za proveru isplativosti,idi nazad 2 strane i pogledaj jedna se zove gui.... a druga crypto coinz tako nekako...Ukucaj na njima koje kartice koristis 1060 i koliko ih imas i izracunace ti dosta novcica pa pogledaj da li si zadovoljan...

Mrzi me da kopiram sad linkove sa prve strane jer sam na laptopu pa sporije ide bez misa :d
 
Ma ti kalkulatori nisu tacni uopste, mislio sam na raven coin

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisu u Gavrana ali da imas neku okvirnu sliku...Ja sam bio zadovoljan sa crupto coinz kalkulatorom.Bar za coin koji sam tad kopa...rekao je 5k dnevno i kopao sam 5k dnevno :d
 
Nije da nisu baš za sve netačni, za ravencoin i minexcoin su tačni.
Ostalo mogu baš privremeno da pokazuju isplativos, iz vise razloga recimo kao za bulwark, baguje wallet svugde, pao jako diff. jer niko ne može nista da iskopanim da radi nesto.

Pitaj konkrentno i vece su sanse da dobijes odg.

@CaptainCrash dao odg. u praksi, nisu to ETH da imaš malio milion kalkulatora da dobiješ jasnu sliku.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja rvn kopam od 1 marta, a kopao se i pre 1 marta. Problem je sto ti kacis temu 19 marta i kao dajes mogucnost da ti neko uplati donacije, samo mi reci za sta da ti uplati donacije?
Za kakav tvoj trud? Kopao si 7 dana i kada je porastao dif resio si kao da pomognes drugima i probas da nakupis donacija i to sve iz hobija. Posle jos prosipas neki moral...
To je isto kao kada bi uzeo od doktora SRBplaris i pomogao nekom clanu poslao mu gde da skine i stavio da ti nesto donira jer eto pomogao si mu.
 
^
pa u principu i jeste pomogao jer mu je poslao gde da skine... sto nije nasao i skinuo sam :d
 
Ako vam toliko smeta sto ce ukrajinci da procitaju i da vam izbombarduju diff, onda pozovite njega i njemu slicnim sa jednim rigom, u te privatne grupe u kojima ste, umesto da gusite temu.
 
A dajte ljudi nije precizirao za donacije...kao da je covek rekao 5k Ravena mi posaljite...Da posaljes i 1 nista ne cini ni tebi a ni njemu a svakako bi njemu konkretno bilo drago jer bi smatrao da je nekome pomogao,nekome ko je to znao da ceni...bar ja tako gledam.
Evo koliko vec sad kad sednem za laptop saljem donaciju :)
 
Zato i jesmo tu gdje jesmo... tuga


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Trenutno po Crypto coinz BULWARK najisplativiji,oko 95kom se dobije dnevno sa 6x 1070 ali...pitanje je koliko je to tacno a drugo na Cryptopia stoji za Bulw ova poruka...

Market Paused

16/03/18 - In maintenance at the request of the Developers while network issues are resolved.
:d

a cena mu je sitnica..."samo" 16.5k Satosija.
 
Poslednja izmena:
Klikni sad Calculate, sad je neki Lizus, i to duplo isplativiji od BWK...
Edit: ovo se menja kako udahneš i izdahneš
 
Poslednja izmena:
Jako treba biti obazriv na coinove kojima wallet ili mreža baguju, a po tome je poznat taj BWK, ja ne znam kako mu skoči cena da bude prvi po isplativost a posle ga ni nevidim gde je.
Sigurno i jeste, ali niko ne može da prebaci da ga proda a onda kad svi navale padne na 50% manju isplativost, treba pratiti i ako se coin na kalkulatorima drži među prvima na listu znači da je stabilan tj. može s njim da se operiše.

Inače jako korisna telegram grupa (samo sam ga skinuo zbog nje):
New crypto ANN
https://t.me/NewCryptoANN

Informacija je od strane člana @vlada23 koji još nema prava ovde da piše zbog broj postova, a verujem da bi kvalitetnim postovima doprineo ovom forumu. :)
 
Koji coin po vama ima vecu perspektivu Verge XVG vs Ravencoin RVN ?

Imam nesto malo ZEC-a pa bih to pretvorio u jedno od ta dva ..
 
XVG samo iz razloga sto mozes da biras algoritam za kopanje istog mada ni Ravencoin nije los daleko je od loseg...

Racunam da ce XVG bas zbog toga privuci veci broj rudara a samim tim i korisnika istog.
 
Svaka vam dala :)

Dosad sam samo cuvao to sto iskopam i nisam menjao i prodavao , sad moram taj deo da provalim , korak po korak :p
 
Jel neko provalio da ovaj RVN trosi enormno mnogo struje?
 
Pa jel imate merace? Rvn ne trosi on dere

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
StainlessFrenky

S kojim kartama si probao , koliko ti kopaju na dan i koliko ti struje trose karte za kopanje RVN ?

Gotova je zima , skidam merac potrosnje sa klime i kacim na komp , bas da vidim koliko mi trosi .. Doduse ja njega kopam sa gtx 1050 i mislim da iskopa nekih 26 RVN na dan ..
 
Kopanje RVN sa enemy minerom meni na PL 85, CC +180, MEM -100
Trosi od 740W - 820W, varira jako od algoritma kojim trenutno kopa.

To je sa 5x1080, i dok nije skocio diff. oko 470 RVN na dan sa prosek nekih 61 Mh/s.

Dok jbni Zec Equihash algo na PL 80 vuce nekih 800W+ non stop.

Tako da gavranov x16r algo. ne vuce nesto vise, jedino sto siluje napajanje kad menja algoritme tj. opterećenje, naravno ne menja ih u trenutku nok stop.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
2x rx570 - mem 2150 , gpu 1150 , gpuz 0.840v -0.850v , FAN 29% - temp max 58c

gtx 1050 - mem +200 . gpu +190 , PL 85 , gpuz 0.900v , FAN 55% - temp max 59c

Napomena : kako se digne win tako mi se sve podesi u AB sto znaci da mi tada vent rade konstantno , ovo napominjem zbog merene potrosnje iako vent malo trose .

- ugasen komp trosi 2w
+ dignut win 10 sa 3 grafe 103w
+ 2x rx570 dual mining ETH + XVG , clay 11.4 , 242w a ceo sistem 345w
+ gtx 1050 kopa RVN sa Enemy miner 1.03 , 54w a ceo sistem 399w

Znaci kompletan racunar trosi 399w , po ovome se vidi da RVN ne trosi uopste mnogo , tacnije isto mi trosi kao i ZEC tj tu su negd e, pa i temp grafe .

zokocx

Bem ti sunce , 470 RVN na dan :p
 
Poslednja izmena:
@nexteen

Tih 470 rvn na dan bilo je kad diff. bio 11.500 sad kad skočio na 15.100 jedva nekih 300-340 na dan (nisam izbrojao lično)
Samo ovaj calc na 60 Mh/s pokazuje 337 rvn:
http://ravencalc.xyz/

A ovaj 297 u poslednja 3 sata (gornji verovatno uzima prosek diff. za 24 sata, jer i ovaj na 24 sata pokazuje vise)
https://crypt0.zone/calculator/details/RVN?hr=60&pwr=780&ec=0.07&fee=0&cur=USD&average=3h&exchange=1

Noćas sam pokušavao nešto još da nađem za kopanje i istraživao sam 2 coina.

* Espers (ESP) - algo HMQ1725
https://crypt0.zone/calculator/details/ESP

Često se pojavljivao prvi na spisku, ali veoma velik je rizik za kopanje.
1.) Volume trade ima strašno mali, bukvalno zarada mu varira za +/-25% a to zato što niko neće da kupi po ceni kojoj nude nego kad neko stavi na 4 satoshija od je + kad na 3 onda je minus
2.) Liči mi kao mrtav koin, cena mu je samo padala i time i diff. , realno je rizik, da se 24 sata iskopanog ponudi za 5 satosija i brzo proda to bi bilo OK, ali desetine i stotina hiljada ima postavljen sale većim sumama.

* Ferrum Coin (FRM) - algo Skein
https://crypt0.zone/calculator/deta...&ec=0.07&fee=1&cur=USD&average=24h&exchange=1

Malčice perspektivniji coin, biju ga FUDeri na btctalk, kojima kao neki ugrađeni malware ukrao coine iz officielnog walleta i kao nigde nema transakcija samo nestali, nema logike.
Ali samo veliki rizik
1.) Ima veći trajde volume, ali nije baš značajan i razlika u prod./kupuv. ceni je velika
2.) Tim iz coina je ambiciozan, sad koliko od toga su ispunili ili koliko će isputniti to nisam stigao da proverim

U svakom slučaju ne bi preporučio ni jedan od ova 2 coina za kopanje, jedino ako hoće neko da oproba sreću i da 24 časovni iskop proba po nekoj ceni u plusu da proda, ali može da se desi i da uopšte ne proda to.

Mnogo bolja alternativva je i dalje RVN, a kome kome njegov diff. je već veliki, MNX (Minexcoin) je isto solidna alternativa, pao mu diff. ispod 10, jedino što i cena na ~27$, ali ako se oporavi cena biće dobra zarada od iskopanog.

Podelite svoje mišljenje za neke coinove, ne mora za ova 2, svaki konstruktivan post je zlata vredan (da ne kažem satoshija :D).

I anonimnom donoru MNX se srdačno zahvaljujem, nije trebalo :).
 
Poceo sam s kopanjem RVN ccminer-x64-2.2.5-rvn-cuda9 , kopao 17 RVN-a na dan sa diff 12.435 , onda sam presao na Enemy miner 1.03 i iskopao skoro 27-8 RVN uz mnogo stabilniji hash u mineru . Ja sam zinuo kad sam video razliku u radu ta dva minera :)
Zapisao sam pocetno stanje i sutra cu videti koliko ce biti iskopano za 24h pa cemo znati i koliko su tacni podaci iz tih kalkulatora .
 
Nazad
Vrh Dno