Šta je novo?

Kopanje altova (shitova) preporuke, saveti, računice, linkovi

Evo ja kopam tj poceo sam da kopam Ritocoin,koji je x21s algo pa cu da vidim kako ide,a kopam na svoj novcanik posto ga nema jos nigde.Poceo je 30 11 pa da vidim kako ide.Kopam ga sa dve masine od po 6 karti 1070ti,miner je t-rex 0.8.3,a pool je www.gos.cx
Sad za sad ide dobro sto se kolicine komada tice nekih 5000 komada za 24 sata,a cena mu je na nekim nebitnim menjacnicama bila(nisam gledao skoro) 0,00000043BTC-a
Od mene toliko,nisam neki iskusni,ali da dam bar mali doprinos bench zajednici :D
 
Ima li sto zanimljivo za crvene ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima ! Samo da najavim datum 12.12.2018. Pocinje lansiranje platforme na bazi ethereum-a Teslafunds.io Moci ce da se kopa sa AMD i Nvidia grafikama. Nova prilika za dobru isplativost ako se krene sa kopanjem od samog starta. Uskoro vise detalja i uputstva za minere na sajtu i zvanicnoj bitcointalk temi: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5080832
 
Poslednja izmena:
I sad ima dosta coina na eth koji se kopaju al su daleko od isplativosti kao eth( cak i sad )

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima ! Samo da najavim datum 12.12.2018. Pocinje lansiranje platforme na bazi ethereum-a Teslafunds.io Moci ce da se kopa sa AMD i Nvidia grafikama. Nova prilika za dobru isplativost ako se krene sa kopanjem od samog starta. Uskoro vise detalja i uputstva za minere na sajtu i zvanicnoj bitcointalk temi: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5080832

Zanimljio , Dajte vise detalja . Da li izlazite i na koju menjacnicu ? Kakav je dalji plan sa novicem itd ..
 
Ne bih da kudim od starta, ali ne deluje kao previše ozbiljan projekat, pola linkova na radi, hajde, naši su ljudi, voleo bih da bude nešto...

F1
 
Pretpostaljvam da ce biti kao i 99% novcica za ovih 6-7 godina rudarenja - namesti minere i *.bat fajl, cekaj da se otvori pool, nakopaj se kao zivotinja u prvih dan, dva, istovari na prvoj berzi i zaboravi da je ovo uopste ikad i postojalo.
 
Zanimljio , Dajte vise detalja . Da li izlazite i na koju menjacnicu ? Kakav je dalji plan sa novicem itd ..

Pokusacemo da usmerimo projekat u cilju promovisanja celokupnog ekosistema kriptovaluta kroz mining, edukaciju, investiranje, razvoj i primenu... na nasem sajtu teslafunds.io je objasnjeno detaljnije. Za sada nam je u planu Cryptopia, ugovaramo finansiranje ulaska uz pomoc dot-ova i STEX menjacnica koja ima solidan obim trgovine.


Ne bih da kudim od starta, ali ne deluje kao previše ozbiljan projekat, pola linkova na radi, hajde, naši su ljudi, voleo bih da bude nešto...

F1

Linkovi ce biti dostupni nakon starta platforme za nekoliko dana.

Pretpostaljvam da ce biti kao i 99% novcica za ovih 6-7 godina rudarenja - namesti minere i *.bat fajl, cekaj da se otvori pool, nakopaj se kao zivotinja u prvih dan, dva, istovari na prvoj berzi i zaboravi da je ovo uopste ikad i postojalo.

Budi Bog S Nama...
 
Da bi zaradili...mora da imate sredstva da sami radite market making, ljude i neka iole pismenija menjacnica...ili da je novcic ekstremno inovativan, ali ni to ne garantuje uspeh bez ovog prvog...$

Inovativno nemate nista, tako da vam preostaje jedino prva opcija.
 
Pokusacemo da usmerimo projekat u cilju promovisanja celokupnog ekosistema kriptovaluta kroz mining, edukaciju, investiranje, razvoj i primenu... na nasem sajtu teslafunds.io je objasnjeno detaljnije. Za sada nam je u planu Cryptopia...

Budi Bog S Nama...

Bog ili ne, za ovih 6 godina rudarenja sam se naslusao stotina sličnih priča raznih "developera" i "inovatora" i lovaca u mutnom, i sve su završile na smetlištu kripto istorije.
Voleo bih da sada bude drugačije, ali neće.

Edit: Nisam rekao da necu da kopam, verovatno par dana ukoliko bude profitabilan, a ne zato sto je floskula:
"Pokusacemo da usmerimo projekat u cilju promovisanja celokupnog ekosistema kriptovaluta kroz mining, edukaciju, investiranje, razvoj i primenu... na nasem sajtu teslafunds.io je objasnjeno detaljnije..."
Verovatno cete i vi tu malo da se omastite, i to je to. Zavrsice kao 104. klon eth i cao zdravo.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice Teslafunds.io.
"Pokusacemo da usmerimo projekat u cilju promovisanja celokupnog ekosistema kriptovaluta kroz mining, edukaciju, investiranje, razvoj i primenu... na nasem sajtu teslafunds.io je objasnjeno detaljnije..."
Citava recenica je samo fraza koja kaze sve ali u stvari nista, kao nasi politicari u smislu obezbjedicemo nova radna mjesta onima koji vec rade, edukovacemo edukovane, nahranicemo one koji nisu gladni....
Generalno prilikom istrazivanja o nekom coin-u gledam da je developer "John Smith". Ako nije tako odmah sumnjam na neku muljazu toliko da ne bi kopao ni na svom pool-u jer mislim da bi sam sebe zakinuo.
Koristenje imena Nikole Tesle cisto iz razloga sto je skoro svako cuo za njega bez direktne primjene je gubljenje vremena.
Mislim da tezina rijeci da se neko bavi kriptom u Srbiji nekoliko godina nije bitna kao referenca. Prica o berzama dok jos nista nije ni pocelo sa radom nije dobra takodje. Berza treba same da odreaguju nakon nekoliko godina mukotrpnog rada na projektu, a ne tako sto im se nesto plati ili neka vezica povuce. Takodje, na sajtu, postavljanje linkova ka servisima koji ce mozda tek za godinu dana dodati coin daje sliku da vi njih trebate, a ne oni vas. Kljuc uspjeha u svakom projektu jeste da budete pozvani, da vas rad i trud bude prepoznat, a ne da se nudite nekom.
Ono sto treba da se uradi da bi ovo bilo ozbiljno ili mozda drugacije da bi se na neki nacin iskoristilo ovo sto Tesla postaje popularan u svijetu mora da se uradi nesto kao:
- Saradnja sa muzejom Nikole Tesle (konkretni koraci) - finansiranje istrazivackih projekata, skeniranje dokumenata i postavljanja na chain u cilju stvaranja mogucnosti pristupa istrazivacima citavog svijeta
- Privlacenje svih onih istrazivaca koji rade na projektima cija su osnova Teslini eksperimenti i nagradjivanje istih iz Premine-a

Naravno prijedloga moze jos biti ali je bitna svrha ovoga svega, upotrebna vrijednost, konkretna svrha, ne finansijska. Ono sto je bitno jeste da vi morate da navedete i prosjecnog korisnika ne samo onog ko zna nesto o kripto valutama da ucita vasu platformu, tj. da napravite da je jedini pravi izvor informacija online o Tesli upravo vasa platforma i da svako ko zeli da se bavi tom tematikom mora da je koristi. Pri tome moguce je recimo istrazivace na osnovu vremena provedenog u koristenju platforme(citanju dokumenata) nagraditi tokenima cija kolicina moze imati svrhu u finansiranju projekta tog istrazivaca. Ono sto ja mogu da kazem, kao osoba koja je do 15-te godine napravila nekoliko projekata baziranih na Teslinom radu igranje sa njegovim likom i djelom je veoma opasno. Svaka neozbiljnost ovde u cilju stvaranja profita koristenjem lika i djela moze da ostavi velike posljedice da nas stranci pljuju jos vise.
 
Poslednja izmena:
Budi Vitalik s vama

Hahahhaha moze i tako da se kaze :)


Da bi zaradili...mora da imate sredstva da sami radite market making, ljude i neka iole pismenija menjacnica...ili da je novcic ekstremno inovativan, ali ni to ne garantuje uspeh bez ovog prvog...$

Inovativno nemate nista, tako da vam preostaje jedino prva opcija.

Hvala na savetima...

Bog ili ne, za ovih 6 godina rudarenja sam se naslusao stotina sličnih priča raznih "developera" i "inovatora" i lovaca u mutnom, i sve su završile na smetlištu kripto istorije.
Voleo bih da sada bude drugačije, ali neće.

Edit: Nisam rekao da necu da kopam, verovatno par dana ukoliko bude profitabilan, a ne zato sto je floskula:
"Pokusacemo da usmerimo projekat u cilju promovisanja celokupnog ekosistema kriptovaluta kroz mining, edukaciju, investiranje, razvoj i primenu... na nasem sajtu teslafunds.io je objasnjeno detaljnije..."
Verovatno cete i vi tu malo da se omastite, i to je to. Zavrsice kao 104. klon eth i cao zdravo.

Voleo bi ja da stavljam masne postove na 104.oj stranici sa temom kucači eksera i kliknem Add to Ignore List...

Sto se tice Teslafunds.io.

Citava recenica je samo fraza koja kaze sve ali u stvari nista, kao nasi politicari u smislu obezbjedicemo nova radna mjesta onima koji vec rade, edukovacemo edukovane, nahranicemo one koji nisu gladni....
Generalno prilikom istrazivanja o nekom coin-u gledam da je developer "John Smith". Ako nije tako odmah sumnjam na neku muljazu toliko da ne bi kopao ni na svom pool-u jer mislim da bi sam sebe zakinuo.
Koristenje imena Nikole Tesle cisto iz razloga sto je skoro svako cuo za njega bez direktne primjene je gubljenje vremena.
Mislim da tezina rijeci da se neko bavi kriptom u Srbiji nekoliko godina nije bitna kao referenca. Prica o berzama dok jos nista nije ni pocelo sa radom nije dobra takodje. Berza treba same da odreaguju nakon nekoliko godina mukotrpnog rada na projektu, a ne tako sto im se nesto plati ili neka vezica povuce. Takodje, na sajtu, postavljanje linkova ka servisima koji ce mozda tek za godinu dana dodati coin daje sliku da vi njih trebate, a ne oni vas. Kljuc uspjeha u svakom projektu jeste da budete pozvani, da vas rad i trud bude prepoznat, a ne da se nudite nekom.
Ono sto treba da se uradi da bi ovo bilo ozbiljno ili mozda drugacije da bi se na neki nacin iskoristilo ovo sto Tesla postaje popularan u svijetu mora da se uradi nesto kao:
- Saradnja sa muzejom Nikole Tesle (konkretni koraci) - finansiranje istrazivackih projekata, skeniranje dokumenata i postavljanja na chain u cilju stvaranja mogucnosti pristupa istrazivacima citavog svijeta
- Privlacenje svih onih istrazivaca koji rade na projektima cija su osnova Teslini eksperimenti i nagradjivanje istih iz Premine-a

Naravno prijedloga moze jos biti ali je bitna svrha ovoga svega, upotrebna vrijednost, konkretna svrha, ne finansijska. Ono sto je bitno jeste da vi morate da navedete i prosjecnog korisnika ne samo onog ko zna nesto o kripto valutama da ucita vasu platformu, tj. da napravite da je jedini pravi izvor informacija online o Tesli upravo vasa platforma i da svako ko zeli da se bavi tom tematikom mora da je koristi. Pri tome moguce je recimo istrazivace na osnovu vremena provedenog u koristenju platforme(citanju dokumenata) nagraditi tokenima cija kolicina moze imati svrhu u finansiranju projekta tog istrazivaca. Ono sto ja mogu da kazem, kao osoba koja je do 15-te godine napravila nekoliko projekata baziranih na Teslinom radu igranje sa njegovim likom i djelom je veoma opasno. Svaka neozbiljnost ovde u cilju stvaranja profita koristenjem lika i djela moze da ostavi velike posljedice da nas stranci pljuju jos vise.

Hvala na savetima, ni tebe nista ne sprecava da nastavis razvoj Teslinih zamisli ili da budes inspirisan njima... mozda bi trebalo da tuzimo Elon Musk-a ?



Uglavnom da zaokruzimo pricu, imao sam dosta upita ovih dana oko toga sta trenutno kopati pa rekoh da podelim i ovde vest za one koji zele da se pridruze... jos jednom hvala svima na dobrim savetima, uzivajte u profitu koji zasluzujete.
 
Trebao si da sacekas da se sve zeleni 10% kao danas, pa da ostavis post, drugacije bi bio prihvacen :d. Kako market, tako i ljudima raspolozenje..
 
Kakve veze ima market sa copy/paste klonovima? Svi su bukvalno na isti kalup, samo drugo ime.
"Pokusacemo da usmerimo projekat u cilju promovisanja celokupnog ekosistema kriptovaluta kroz mining, edukaciju, investiranje, razvoj i primenu... na nasem sajtu teslafunds.io je objasnjeno detaljnije..." :D Mislim daj, ovo ako nije do sada bilo 200 puta za neki wannabe full extra ultra coin...
Edukacija, investiranje, razvoj, primena :D bla bla. Daj samo pool da se nakopamo i istovarimo na prvoj berzi i cao zdravo.
"Voleo bi ja da stavljam masne postove na 104.oj stranici sa temom kucači eksera i kliknem Add to Ignore List..." - a ovo je neki pokusaj intenzivne duhovitosti, nivo BB show-a, Kursadzija?
Dzaba ti je ignore lista, ona te nece spasiti cinjenice da je ovaj novcic samo ko zna koji po redu klon, sa gomilom floskula i idejom da se uzme neki dinar za burek i jogurt.
 
Poslednja izmena:
Trebao si da sacekas da se sve zeleni 10% kao danas, pa da ostavis post, drugacije bi bio prihvacen :d. Kako market, tako i ljudima raspolozenje..


"No hard feelings"... oce to od bureka...

bitcoin ima pizza day... teslafunds ceka slicna sudbina sa burekom... nema nam spasa...
 
Poslednja izmena:
Odlicno , Moja podrska , uvek treba nesto raditi i pokusavati da se pokrene .
Naravno neki ce iskopati neku kolicinu novcica i preci da kopaju nesto drugo isplativije . Neki ce programirati i pokusavati da pokrenu neki novi projekat
ETH je i osmisljen za pokretanje novih projekata zasto ne bi i nasi ljudi napravili neki svoj novcic ako je vec 1000 drugih to uradilo

Svako treba da gleda svoj interes i da postuje tudj .

Sto se tice tih namera kreatora novcica , pa svedoci smo da 99.9 % projekata u kripto svetu nije zaziveo . Ali treba dati sansu i podrzati nase ljude , sad da li ce zaraditi za burek ili ce zaraditi bogastvo ili ce samo izgubiti vreme i novac pa tako je u svakom poslu , pa bilo to i otvaranje buregdzinice :)

Sretno momci
 
Svaka ambicija za stvaranje nečega novoga je svakako za pohvalu i podršku. Sa druge strane spominju AMD i Nvidia hardver, a svi znamo da na ethash algo-u su dominantni asici. Ispratićemo start, pa ćemo videti u kom pravcu ide...
 
Samo prava informacija i objašnjenje nama početnicima i zardjalima .
 
Kopa li ko energi ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja, odavno. Sad, pošto je prvi na wtm, planiram da se selim na nešto drugo... moram da istražim šta.
 
Verovatno mu isključili struju.
 
Nazad
Vrh Dno