Šta je novo?

Telefon do max. 50€ - Android ili Lumia?

jurodivi

Čuven
Učlanjen(a)
15.08.2011
Poruke
7,956
Poena
745
Pre no što se iskidate od smeha, tražim neki smartphone za majku. Sestra joj je nedavno otkrila "čari" Facebooka (urgh) pa bih da joj nađem nešto jeftino jer nikad ranije nije imala smartphone. Pošto bi se koristio samo za generalnu telefoniju, FB, YouTube, eventualno malkice surfovanja i igru ili dve, ne mora da bude ništa spektakularno, je li...stoga i limit od max. 50€. Ne želim da dam više i da keva potencijalno digne ruke od smartfona, pa da bacim pare...
Naravno, moraće da bude polovan telefon, najverovatnije. Bitno je da nije baš nešto sa KitKatom i slično, da je baterija dobra i da je pouzdan, performanse manje-više, za njene potrebe je i neki krš dovoljan.

Nešto sam razgledao KP i za te pare je jako mršav izbor što se Androida tiče, ili su oštećeni ili prastari...zato u obzir uzimam i Lumije, 640/640XL, recimo. Windows Mobile jeste kaputt ali ono osnovno ima, a bolje se nosi sa slabim hardverom od Androida. Plus, mahom su Lumije bolje izrade od Androida sa sličnom cenom i imaju zamenjive baterije...

Ako neko ima neki predlog ili savet, slušam...
 

Nah, na slikama je Redmi Note 4x.


Prevara neka 100%, ima li bar ocena kakvih taj?

Nema. Mada, da ima verovatno bi znao koliko košta...
Ne znam, ni ja ne verujem da je legit ali sam bio radoznao i rešio da probam. Videćemo. Ne bi bio prvi put da iskopam neki biser na KP, externi 4TB drajv sa Hitachi diskom unutra i USB3 sam platio 11k na KP...i to nov, sa garancijom.
 
Ako nije neka prevara i ako nije taj redmi note4g onda si prosao ne odlicno, nego fenomenalno. Mada iskreno cisto sumnjam. Ako zna da postavi oglas na kp zna i da proveri sta ima u rukama. Da je stavio i 10k cenu prodao bi ga odma, naravno ako je telefon ispravan. Svakako svaka cast na hrabrosti. :cool:
 
Poslednja izmena:
Isuviše dobro da bi bilo istinito :)
Možda i jeste 4X, ali ima neki feler koji je prećutao.
Proveri zvuk tokom razgovora, displej ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ok, imam dobru i lošu vest.

Loša vest: ipak je prevara u pitanju (veliko iznenađenje, je li), umesto telefona sam dobio karton.
Dobra vest: pošto sam dobar sa likom u pošti, ubedio sam ga da prvo zajedno otvorimo paket. Kad sam video koliko je sati, nisam hteo da platim, samo sam se okrenuo i otišao, heh. Neka mu vrate paket ili šta već, ne zanima me...tako ću i ubuduće.

Experiment je gotov, razočarenje je tu, tražimo dalje...
 
Valjalo bi da ga prijaviš, da ne zavrne nekog drugog.
 
A ne znam kako da ga prijavi. Nažalost pokusaj prevare kod nas nije kaznjiv, da je do prevare došlo onda da. A i paket se mora vratiti kao neisporuciv, nije smeo biti otvaran, i tako ce ga i vratiti nazad. Taj lik ga nece podici jer da ne placa duplu postarinu za svoj karton, i nikom nista. Nema tu nekog spasa nego otvoriti četvoro očiju, i razmišljati.Moze se naci nesto jeftinije ali za nerealnu cenu nikako. Kazem opet, taj ko zna da okaci oglas na kp zna i kakav je telefon i koja mu je cena. Pogotovo neko ko nema ocena, ima svez profil i prodaje telefon vise nego duplo jeftinije.... iskreno nikako mi nije jasno cemu si se nadao. :eek:
 
Objavi nam ime tog "prodavca",da se ne zezne još neko

A kevi uzmi nešto iz wina ili emija za 6-7k i ne treba joj ništa bolje,verovatno može da živi bez čitača otisaka prsta
Ova moja ima Lenovo a2010 star 2 godine i gleda fejs,jutjub,blic slika po nešto ,bez problema
 
Bio sam radoznao šta će ispasti, heh, nikad do sad nisam bio prevaren na KP. Prijavio sam im ga, valjda će ga blokirati...
Vrebaću neku Nokiu 3 od operatera, da ne komplikujem više...Hvala na sugestijama. Ispade duži thread, verovatno jer je bilo zanimljivo polemisati o best buy za tako mali budžet, za 200+ € je daleko lakše naći...
 
Poslednja izmena:
Na KP ne kupujem od likova sa manje od 50 ocena. Kontam da je to broj ocena u koji je uložen neki trud i da neće da rizikuje negativnu ocenu ili blokadu naloga zbog prevare. Isto obavezno uđem i proverim ko je dao ocene (ima spisak) i gledam da od istog člana nema po 10-20 ocena (napravi više naloga pa lupa ocene za izmišljene trgovine, jer na kp nema provizija kao na limundu/kupindu). Na forumu gledam da lik ima par stotina postova. Newcomer i sl. zaobilazim.

Za 20 godina koliko se bavim trgovinom, 5 puta sam prevaren. 2 puta rešio u svoju korist. 3 puta ne. 2 puta na kp i jednom na forumu. Pukao 150eu što nije mnogo za sve ove godine. Na kp imam 493 pozitivne i jednu negativnu. Ta negativna me nervira mnogo, a svi koji uđu u istoriju ocena i vide komentar lika koji mi je dao negativnu, nasmeju se.

A rizik se nekad i isplatio. Par puta sam dobio mnogo dobre dilove od likova bez ocena ili sa malo ocena. Mada zadnjih 3-4 godine ne praktikujem. Jednostavno se nakotilo mnogo prevaranata. Nekad nije bilo tako.
 
Principi stoje. Mnogo ljudi,mnogo i iskustva.
Dobra solucija - pitaš čoveka da preuzme tvoj drugar/rođak/poznanik iz tog mesta. Ako počne da vrda, znaš odmah na čemu si.
A ako stvarno imaš nekoga tamo odakle je prodavac, još bolje.
Ja nisam nikad prevaren ali nisam ni toliko trgovao. Rizikovao sam svega par puta svesno, za sitnu cifru,, jednom extra profitirao kada sam kupio satić za 1.200din koji je koštao oko 460€. Ali za taj primerak nije ni čudo, jer su mnogo retki.
 
Pojuri akciju (sako danas) povodom 15-tog rođendana Gigatrona. Ulefone S7 (Quad, 2GB) košta na akciji 6990 dinara. Novo je novo. 2 godine garancije. Plus možeš na rate. Dodatni popust možeš da ostvariš ako imaš Gigatron bodove.

Na kineskim sajtovima košta oko 55dolara i sa eventualnom carinom i pdvom izađe i više nego u Gigatronu. A opet nemaš validnu garanciju. Mislim da se stvarno isplati. Ja sam naručio jedan. Uz Gigatron bodove izašao me 5100 dinara.
 
Poslednja izmena:
Verovatno bih i ja, ali pogledaj u prvom postu šta čovek hoće od telefona i za koga. Mislim da mu je ovo bolja varijanta. Još ako uzme na kredu, izađe 280 din mesečno.
 
Nazad
Vrh Dno