Šta je novo?

Pentium G4560 i Windows 7 kompatibilnost

dbqp

Poštovan
Učlanjen(a)
25.01.2016
Poruke
40
Poena
55
Da li moze ikako da se instalira pomenuti sistem na konfiguraciji ciji bi procesor ovo bio a ploca bi bila Asus Prime Z270-P uz neki DDR4 @2400 MHz itd.?
Unapred se izvinjavam ako sam pitanje postavio na pogresnom podforumu, jos sam nov ovde.
Takodje unapred hvala svima koji se jave na temu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
mozes, potrazi na sajtu ploce u opciji utility alat koji se zove Asus EZ Installer. skini ga i preko njega napravi instalaciju jer ce sve sam da ti odradi. snaci ces se, prosto je...
 
Moze ali ces imati problema sa drajverima za integrusu ako ces je koristiti. Moraces ih modifikovati da bi sve radilo i to ce raditi dosta losije nego na Win 10
 
Samo uzmi ps/2 miš i rešen posao, pošto win7 nema usb 3.0 integrisano u sebi. Najbolje da odradiš preko dvd-a jer se preko usb-a javljaju problemi oko prepoznavanja, ili da napraviš butabilni hdd, ali sve sa ps/2 mišem. Uradio to na kaby i na ryzen i sve šljaka normalno. Kakva desetka bagovita, treba je ukinuti kao vistu.
 
Samo uzmi ps/2 miš i rešen posao, pošto win7 nema usb 3.0 integrisano u sebi. Najbolje da odradiš preko dvd-a jer se preko usb-a javljaju problemi oko prepoznavanja, ili da napraviš butabilni hdd, ali sve sa ps/2 mišem. Uradio to na kaby i na ryzen i sve šljaka normalno. Kakva desetka bagovita, treba je ukinuti kao vistu.

Moze narodna enterprise verzija ali i na njom sam izgubio na gasenja i podesavanja 2 *mjau**mjau**mjau**mjau*na dana kavki degenerici iz redmonda zlo crno brate.
 
Uzeo sam juce i3 6100, malo sam ga preplatio ali sam sada siguran da nece biti problema oko drajvera za iGPU i sa opstom kompatabilnosti sa Windows 7micom.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Uzeo sam juce i3 6100, malo sam ga preplatio ali sam sada siguran da nece biti problema oko drajvera za iGPU i sa opstom kompatabilnosti sa Windows 7micom.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Nemozes da instaliras sedmicu bez alata koji preinstalira usb drajvere . Mozes jos da instaliras sa ps/2 misom tastaturom i dvd citacom.
 
Imam PS/2 misa i tastaturu i buduca ploca ima PS/2 ulaze za tastaturu i misa, jedini je problem DVD citac ali snacicu se.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Digao jos u sredu noc na cetvrtak sedmicu, konfa je i3 6100, Asus Prime Z270-P, 2×4GB crni Kingston @2400 MHz, Samsung EVO 250 GB, WD 1TB EZEX, NZXT 340, Corsair 750W semi modular bronze, itd.
Leti u odnosu na i3 540 @3.20GHz, Gigabyte H55, 2x4GB Kingston Blu @1600 MHz sa 2 EZEX-a od 1 TB, *mjau**mjau**mjau* poredim prvu i 6tu generaciju CPU-a, a vec je i3 8100 i Z370 u akciji.
Ali kazem morao sam da uzmem ovo zbog 7mice jer jednostavno na toj platformi radim a 10tka je nuzno zlo na HP 450 G4 i jednostavno iako je mozda ne znam ni sam sta da kazem, prosto ne volim je i prosto dok ne budem primoran necu je ni stavljati i cao. Ne svidja mi se ni njen GUI niti bilo sta vezano za nju, sistem koji je nedovrsen i nije ga vredno stavljati osim ako nisi pomodar ili si primoran da ga imas zbog hardvera.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Drzao sam ja taj SSD i na i3 540 i to na Asus U3S6 SATA 3 adapteru, samo je pravio probleme EZEX-ima, bilo da ga bodem na SATA 2 na ploci bilo na adapter.
*mjau**mjau**mjau*, ne moze od babe devojka...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nešto drugo je tu bilo problem onda.

Ja sam samo prokomentarisao da "leti" zbog ssd-a. i3 540 uopšte nije loš procesor i za 90% korisnika završava posao odlično. Kad se ubaci i ssd u tu priču, u svakodnenom radu se na prvi pogled ne vidi razlika u odnosu na novije i3-ke.
 
Nešto drugo je tu bilo problem onda.

Ja sam samo prokomentarisao da "leti" zbog ssd-a. i3 540 uopšte nije loš procesor i za 90% korisnika završava posao odlično. Kad se ubaci i ssd u tu priču, u svakodnenom radu se na prvi pogled ne vidi razlika u odnosu na novije i3-ke.
540tka je top jer se lepo klokuje na 4 - 4.2 GHz, makar moja na TX3 kuleru. Ali s obzirom da joj je sada namena nesto drugo a ne izivljavanje dosta joj je i 3.2 GHz. Ali fale USB 3.0, SATA 3, UEFI...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
540tka je top jer se lepo klokuje na 4 - 4.2 GHz, makar moja na TX3 kuleru. Ali s obzirom da joj je sada namena nesto drugo a ne izivljavanje dosta joj je i 3.2 GHz. Ali fale USB 3.0, SATA 3, UEFI...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Chipset nju hebe ne hebe nju arhitektura...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno