Šta je novo?

USB stick - pomoc .

wispi

Cenjen
Učlanjen(a)
26.07.2011
Poruke
139
Poena
169
Poz svima, imam imation USB stick koji je nekad zasticen pass . Da li postoji nacin da se ukloni pass i stick koristi normalno . Podaci mi nisu bitni . Uradi normalno format , ali svaki put kad ubacim stick izbaci mi poruku da unesem pass , nakon sto to ignorisem mogu normalno kopirati na stick i formatirati ga , ali ostaje ovo obelezje preko ikone . Postoji li nacin da se stick vrati u "normalu" ?



photos uploader

 
Pogledaj, verovatno ima (skrivenu) particiju.
 
Probao sam sa "MiniTool Partition Wizard Home Edition" i on vidi samo jednu particiju (H od 7,44 GB) .

Na koji nacin da uklonim pronadjem i uklonim skrivenu particiju ?
 
Poslednja izmena:
Nije takav problem ali možda bi vredelo ovim postupkom razbucati particiju/e.
 
Hvala na savetima, uspio sam nekako promeniti pass , pa onda sa tim novim iskljuciti zakljucavanje . Nakon bezbroj pokusaja ni sam ne znam sta mi je pomoglo da postavi novi pass.
 
Da ne otvaram novu temu. Imam USB stick 32GB nisam ga dugo koristio,zadnji put sam ga koristio na D3 uređaju da snimim neki program. Prikačim ga na PC ono traži da se formatira ja ga formatiram. I piše da sada je naravno prazan ali ima samo 1,5GB mesta.Šta bi mogao da bude problem?
Pa pogledaj da nema možda neke particije.
 
Као и било који хард, отвориш Disk Management, обришеш постојеће партиције на USB и креираш једну на целој флешки.
 
Otvoriš u Windows neki fajl menadžer, na primer total commander pa ako imaš dva slova na primer od usb umesto jednog slova to znači da imaš dve particije.
Mada ne verujem da ti se to desilo jer ne može samo da se umnože particije.
Probaj ga formatiraj, ako opet piše da ima malo mesta znači da je riknuo.
Ja imam dve memorijske kartice koje rade samo pola kapaciteta već godinama.

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Ne mora da znači da je riknuo već D3 napravni neki svoj fajl sistem.

Pogledaj iz Disk Management-a da li se vide particije i kolike su veličine, ako vidiš particije onda ih izbriši odatle i kreiraj novu i to je to.

Ako ipak Windows ne vidi particiju koju je D3 napravio onda skini Hirens boot i nareži na cd, bootuj komp sa Hirensa i onda udji u alate za particionisanje i pokreni GParted on vidi tu particiju koju pravi D3 izbriši je odatle i napravi novu i formatiraj u Ntfs.
Mislim da i SuperFdisk isto sa Hirensa može da prepozna taj tip particije.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Не компликујте. Windows не може да види више од једне партиције на флешки а Д3 направи две ext4 партиције од којих прва (мала) служи за неко индексирање и друга за снимање. Пошто јелте Windows не уме да чита ext4 а и поменуто партиционисање му је проблем, он покуша само са првом постојећом и зато нуди само 1,5 од 32.
Disk Management решава све.
 
Ipak sam pokusao. Usao sam u disk management ovo pise i sta dalje?
d64db198be7c76636d61265c3e767a82.jpg


Sent from my UP520 using Tapatalk
 
Desni klik na tu prvu pa delete partition (obrisi particiju).
I onda ces imati jednu veliku nedodeljenu particiju.
Onda desni klik na nju pa napravi particiju i samo cepas Next (Dalje) i to je to.
 
Probaj onda prvo desni klik na ovu desno što nije dodeljena pa napravi particiju od nje ako može, onda obriši obe i napravi jednu.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Izgleda da ti je sve zasivljeno, ne dozvoljava ti da napraviš jednostavni volumen.
Ne može Windows da odradi Ext4 particiju.
Zato sam i predložio Hirens i GParted, ili isto možeš iskoristiti live Ubuntu.
GParted ti je lakše skini Hirens sa torenta, nareži na cd, pa butuj sa cd-a, idi na Partition tools pa izaberi GParted. Slično interfejs izgleda kao i ovaj Disk Management iz Windowsa, i na isti način brišeš particije, desni klik Delete partition, tu od 1.5Gb i onu od 28Gb, pa onda desni klik na jednu koju dobiješ i onda Create partition, odabereš Ntfs i to je to.


Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
prekomplikovano i nema potrebe za svim tim.

minitool partition wizard je resenje,daleko je laksi i podrzava svaki moguci format.desni klik na taj usb - delete all partitions - rebuild MBR - apply i izadje iz programa. posle toga,ako je usb ispravan sam windows ce da mu ponudi da formatira USB.
 
prekomplikovano i nema potrebe za svim tim.

minitool partition wizard je resenje,daleko je laksi i podrzava svaki moguci format.desni klik na taj usb - delete all partitions - rebuild MBR - apply i izadje iz programa. posle toga,ako je usb ispravan sam windows ce da mu ponudi da formatira USB.

Uspeo sa ovim tvojim programom vrlo lako. Hvala svima koji su odvojili vreme da bi mi pomogli. *mjau**mjau**mjau**mjau* me D3 :)
 
Овде је друго у питању, није ме мрзело да проверим кад сам ионако обртао 7 и 10. Диск менаџмент у седмици не може ово да уради, изгледа да се тотално збуни када има више партиција на флешки и онда нема помоћи. Диск менаџмент у 10 нема проблема са овим, може да брише партиције и да заврши посао.

Решење је да ово одрадиш на неком компу са новијим ОС или да искористиш неки линух да ово заврши. Или неки од предложених начина.
Програм код мене ради половично. Неке партиције види као ext4 и са њима нема проблема док неке види као ext3 и не може да их оправи. Иначе користим Paragon ExtFS for Windows и он ради, био је пробни период и сада ради мањом брзином, мада ми не значи много, ионако 95% времена будем на природном ext4 окружењу. ;)
 
ne shvatam cemu toliki otklon od partiton wizarda,kad radi savrseno u svakom win-u,vidi sve moguce i jos je dzabe.pride,najbolji OS i ssd migration softver koji sam ja koristio.
 
Рад са партицијама може да буде проблематичан а и деструктиван и често је боље употребити системски програм или стартовати са самосталног диска/флешке. MiniTool је одличан алат али ја немам обичај да инсталирам гомиле програма због евентуалне једнократне интервенције ... мада једва и користим Windows па другачије размишљам.
 
moze samo jedan primer kad je partiton wizard zeznuo nesto?
 
Nazad
Vrh Dno