Šta je novo?

Tablet 10 inca Lenovo, Huawei...

Animal

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poruke
2,062
Poena
255
Kupio bih neki nov tablet sa oglasa naravno iz razloga sto je dosta jeftinije nego u radnjama.

Plafon 20000 din a koliko vidim u 10 inca tu jedino uklapam ili Huawei MediaPad T3 10 ili Lenovo TAB 4 10, oni krsevi Vivax, Estar, Prestigio i slicno me ne zanimaju, hocu pristojan tablet.

U sustini kod ova dva modela vidim potpuno isti hardwer, ali me zanima ako neko ima da preporuci i kako rade i slicno.
Kamere mi nisu bitne, podrska za sim takodje nije bitna i presudna ali nije lose ako ima, baterija da bude dobra, zvucnik isto solidan da bude da ne bude previse tih cak i kada ga pojacam na max da bude tih ( imao iskustva ) i da sluzi lepo i dobro za surf da ne stuca i ne zabada, youtube, po neka igrica zvana ubijanje dosade tipa Kingdom Rush, Hill Climb i slicno...

Jesam li osudjen da biram izmedju ova dva modela ili cu morati da smanjim dijagonalu na 8 da bih uzeo nesto bolje ?

Sve preporuke i predlozi su dobro dosli sem kako sam vec napomenuo Vivax, Estar, Prestigio, Tesla i slicni.
 
20k je nov huawei u radnjama. Lenovo je skuplji, a koliko mi subjektivno deluje losije izrade.
Vivax je lošiji, ali i jeftiniji...
Ja nisam ništa drugo našao, a ovde preporučuju naručivanje iz kine uglavnom.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo juce huawei t3 u mts-u, 10.000 kosta (tj 24rate x 417din). Ok je tablet za ono što meni treba, mislim da su ih ljudi prodavali za oko 100e po oglasima, ove iz mts-a

Ili nađi nekog ko ima box pa uzmi preko njega.
 
20k je nov huawei u radnjama. Lenovo je skuplji, a koliko mi subjektivno deluje losije izrade.
Vivax je lošiji, ali i jeftiniji...
Ja nisam ništa drugo našao, a ovde preporučuju naručivanje iz kine uglavnom.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

Da jeste 20k na oglasima je nesto jeftiniji... Kako li rade koji se bolje ponasa, vidim da lenovo ima dosta vecu bateriju, izrada ajde i nije bitna toliko koliko sam rad i performanse. A to narucivanje je tek macka u dzaku ko zna kako rade oni Onda, Chuwi i slicni, jos neki problem se desi budem 2 meseca bez uredjaja + platim postarinu oko 10 e za slanje na popravku + me oklempaju na carini po 2 put, nema od tog posla nista.

Ja sam uzeo juce huawei t3 u mts-u, 10.000 kosta (tj 24rate x 417din). Ok je tablet za ono što meni treba, mislim da su ih ljudi prodavali za oko 100e po oglasima, ove iz mts-a

Ili nađi nekog ko ima box pa uzmi preko njega.

To 10k jedino uz nesto neki paket ili internet itd... Da ima za 100e uzeo bih odmah za te pare ne bih nista ni pitao, ali to si ti nesto pogresno video, bar ove od 10 inca.
 
Poslednja izmena:
Da, u pravu si, oko 150e traze za 10".

u mts-u uz box paket je 10.000, wifi varijanta. Nadjes nekog od rodjaka ko ima box a nije uzimao uredjaj i ne planira, i on uzme za tebe uz aneks (cak i ako mu nije istekla dvogodisnja ugovorna obaveza).

Ili imas lte varijantu uz neke internet pakete, isto u mtsu, vidi sta nude, mene nije zanimalo.
 
Mislim da cu da odustanem od ovoga svi nesto kukaju te ne valja ovo te losa izrada te ono te ovako te onako, bar na ovim recenzijama sto sam malo gledao.

Sacekacu malo dodacu 5 hiljada i uzeti Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016) ili Huawei MediaPad M2 10.0 jesu stariji godinu dana sa izlazkom ali su novi i ozbiljniji od ovih pomenutih, pogotovo ovaj Huawei koji ima cak 4 zvucnika i deluje da je izradjen perverzija.

Ne vredi preslab je izbor kod nas tableta za razliku od telefona kojih ima i previse. Ako ima neko od ova pomenuta dva neka napise kako je zadovoljan.
 
Sam sebe ograničavaš na "ozbiljne" tablete. Kaže ti neko ko koristi "neozbiljan" tablet od 10.6" od 100 dolara a po specifikacijama kao Huawei MediaPad T3 10 ili Lenovo TAB 4 10

Specifikacije su jedno a rad, upotreba i primena je nesto sasvim drugo. Ne znam sta imas ali sam pogledao samo neke od recenzija tih kineskih tableta i mogu ti reci da sam bas neprijatno iznenadjen da tableti sa takvim hardwerom stucaju kada se kreces kroz sistem a ne kada nesto radis. Tako da te specifikacije i da li je Mancester jaci od Evertona na papiru i slicne stvari me ne zanimaju posto nisu relevantne po nekad i kod brediranih uredjaja a kamoli kod tih kineskih koji nicu brzinama dva puta vise od normalne.

Prvi problem sam naveo vec, nisam spreman na rizik da se uredjaj pokvari ( a sve je veca sansa kod takvih tableta jer i to imas po komentarima koje kude ) i onda da se ja cimam da saljem natrag da putuje mesecima, da placam postarinu, da mi vracaju, da posle molim carinu da me oslobode troskova jer sam ih vec jednom platio i slicno.

Jedno vreme mi je bilo zapalo oko za Lenovo P8 koji opet sa carinom ispada oko 200e i opet nemam nikakvu garanciju na njega, pa sam se preracunao i rekao bolje da ovde uzmem za 20k i da budem miran dve godine. Ali ocito da za 20k ne moze da se uzme ono sto bih ja hteo to jeste da budem miran naredne dve godine da sve radi solidno i fluidno.

Inace imao sam prilike da probam uzivo Huawei MediaPad T2 10.0 Pro, tablet ima dva zvucnika ali su toliko slabi to jest nejaki da je to zapanjujuce moj sadasnji Huawei MediaPad T1 sa jednim zvucnikom izuva ova dva iz cipela a sto se tice samog kvaliteta on je na granici kao ova dva, znaci strasno, onda pojavljuju se neke parke u milisekundi prilikom prelaska i otvaranja novih tabova ( na dva uredjaja znaci nije jedan pa da je felerican ), oce da zasteka po nekad i da zabode u radu sa jednom aplikacijom koja nije nista specijalno a jaci je na papiru i od Huawei MediaPad T3 10 i od Lenovo TAB 4 10, a da ne kazem od tih jos vecih no name kineskih koje kakvih...


Koliko para toliko i muzike. Ta dva i jesu najbolji za te novce. Ja bih pre uzeo Huawei, zato što su mi iskustva samo pozitivna sa Huawei tabletima.

Da, i ja imam jedan i zadovoljan sam ali ga je vreme pregazilo a i hocu veci ekran. Videcu u zavisnosti od garancije, duzine, i gde je ostvariva cu se opredeliti za jedan posto su sa cenom u 10e razlike.

Inace ovaj review mi se bas svideo, uredjaj obecava i ovaj Damir bas to radi kako valja :

 
Dodaj još 10000 i kupiš M3 Lite i imaš solidan Tablet za sve. Inače ako su ti zvučnici prioritet.,M3 Lite ima zvučnike bolje nego neki mnogo skuplji modeli.
 
Specifikacije su jedno a rad, upotreba i primena je nesto sasvim drugo. Ne znam sta imas ali sam pogledao samo neke od recenzija tih kineskih tableta i mogu ti reci da sam bas neprijatno iznenadjen da tableti sa takvim hardwerom stucaju kada se kreces kroz sistem a ne kada nesto radis. Tako da te specifikacije i da li je Mancester jaci od Evertona na papiru i slicne stvari me ne zanimaju posto nisu relevantne po nekad i kod brediranih uredjaja a kamoli kod tih kineskih koji nicu brzinama dva puta vise od normalne.

Prvi problem sam naveo vec, nisam spreman na rizik da se uredjaj pokvari ( a sve je veca sansa kod takvih tableta jer i to imas po komentarima koje kude ) i onda da se ja cimam da saljem natrag da putuje mesecima, da placam postarinu, da mi vracaju, da posle molim carinu da me oslobode troskova jer sam ih vec jednom platio i slicno.

Jedno vreme mi je bilo zapalo oko za Lenovo P8 koji opet sa carinom ispada oko 200e i opet nemam nikakvu garanciju na njega, pa sam se preracunao i rekao bolje da ovde uzmem za 20k i da budem miran dve godine. Ali ocito da za 20k ne moze da se uzme ono sto bih ja hteo to jeste da budem miran naredne dve godine da sve radi solidno i fluidno.

Inace imao sam prilike da probam uzivo Huawei MediaPad T2 10.0 Pro, tablet ima dva zvucnika ali su toliko slabi to jest nejaki da je to zapanjujuce moj sadasnji Huawei MediaPad T1 sa jednim zvucnikom izuva ova dva iz cipela a sto se tice samog kvaliteta on je na granici kao ova dva, znaci strasno, onda pojavljuju se neke parke u milisekundi prilikom prelaska i otvaranja novih tabova ( na dva uredjaja znaci nije jedan pa da je felerican ), oce da zasteka po nekad i da zabode u radu sa jednom aplikacijom koja nije nista specijalno a jaci je na papiru i od Huawei MediaPad T3 10 i od Lenovo TAB 4 10, a da ne kazem od tih jos vecih no name kineskih koje kakvih...




Da, i ja imam jedan i zadovoljan sam ali ga je vreme pregazilo a i hocu veci ekran. Videcu u zavisnosti od garancije, duzine, i gde je ostvariva cu se opredeliti za jedan posto su sa cenom u 10e razlike.

Inace ovaj review mi se bas svideo, uredjaj obecava i ovaj Damir bas to radi kako valja :



Tako su ljudi isto pre 5 godina pričali da su Huawei i Lenovo krš a vidi sad kako ih hvališ. Sve je u tvojoj glavi.
Nećeš da prihvatiš rizik? U redu. Nemoj. Plati više.
Matematika je jasna.
 
Dodaj još 10000 i kupiš M3 Lite i imaš solidan Tablet za sve. Inače ako su ti zvučnici prioritet.,M3 Lite ima zvučnike bolje nego neki mnogo skuplji modeli.

To je vec previse novcaa i da imam toliko pre bih narucio dva iz kine pa sta mi bog da... Nisu prioritet naveo sam samo primer sta je problem na jednom kvalitetnom tabletu koji nosi oznaku pro a kamoli sta sve moze da bude kod ovih drugih kineskih... Treba samo normalno da se cuju nista vise a ne da prislanjam uvo na tablet.

Tako su ljudi isto pre 5 godina pričali da su Huawei i Lenovo krš a vidi sad kako ih hvališ. Sve je u tvojoj glavi.
Nećeš da prihvatiš rizik? U redu. Nemoj. Plati više.
Matematika je jasna.

Nesto si maloo pobrkao Lenovo je klasa vec dugiii niz godina tako da to nije tacno, sto se tice Huaweia, Xiaomija, Meizua itd ok, ali opet to su sada provereni proizvodjaci kojima se uglavnom moze verovati, nisam za rizik nemam para za bacanje, ne bih zeleo da se kajem, sto ti kazes matematika je jasna.
 
O covece dragi zasto bih prelistavao ? U kom aspektu obracanja ja nisam bio jasan, ili mozda pisem neke delove na Aboridzanskom pa je nerazumljivo ? Ja NE ZELIM da narucim nepoznati i neprovereni tablet proizvodnje iz PRC-a ! Jasno sam napisao da zelim da kupim ovde tablet sa garancijom do odredjenog cenovnog ranga, nemoj kao moji prijatelji da me teras da vozim mountain bike kada ja vozim drumasa i jednostavno ne zelim da vozim nista sem drumasa i ne zelim PRC tablet od potencijalno sklj proizvodjaca iz jasno navedenih razloga. Hvala.
 
Odes u Huawei radnju u Uscu i istestiras T3. Ja sam ga tamo kupio za 19000. Ok je tablet, dobre izrade ali nije 10 vec 9.6 inca.
 
A nismo svi iz Beograda.
Nije problem to da li je 10, 10.1, 9.6, 10.5 itd bitno da je oko 10.

Vidim to ''Ok je tablet'', u nekom segmentu nisi zadovoljan da bi to ok preslo u recimo odlican ?
 
O covece dragi zasto bih prelistavao ? U kom aspektu obracanja ja nisam bio jasan, ili mozda pisem neke delove na Aboridzanskom pa je nerazumljivo ? Ja NE ZELIM da narucim nepoznati i neprovereni tablet proizvodnje iz PRC-a ! Jasno sam napisao da zelim da kupim ovde tablet sa garancijom do odredjenog cenovnog ranga, nemoj kao moji prijatelji da me teras da vozim mountain bike kada ja vozim drumasa i jednostavno ne zelim da vozim nista sem drumasa i ne zelim PRC tablet od potencijalno sklj proizvodjaca iz jasno navedenih razloga. Hvala.

Pa kupi, ko ti brani? Ti si već u prvom postu odlučio, čemu onda tema? Da nisi mislio da možeš Samsung ili Apple sličnih karakteristika da kupiš za te pare?

Garancija košta, ime košta. A ako se nešto desi tabletu, videćeš koliko će garancija da ti znači. Ne koristimo svi uređaje na isti način. Mojoj drugarici deca uništavaju jedan tablet mesečno, njoj se više ne isplati ništa skuplje od 3-4 000 da kupi, sve će završiti na isti način, tu ni ime ni garancija ne pomažu, kad je neko bahat i nepažljiv džabe sve. U tvom kraju možda struja nije dobra, tu će ti crći i Apple isto kao i FangŠeng.

Ne moraš više da odgovaraš, shvatili smo šta hoćeš. Žao mi je što nisi zadovoljan odgovorima....
 
Ti si coa pomesao ovde i babe i zabe i kruske i jabuke zajedno...

Uzeo sam Samsung galaxy tab A 2016 ipak, uredjaj za kratko vreme probe leti, ekran bas dobar, osvetljenost ubitacna sa nekih 30% i vise nego dovoljno za opusten rad, citanje, gledanje snimaka... sto god, baterija monstruozna ! Sto se tice zvucnika ovi mnogoooo bolji nego na Huaweiu T2 pro, dok su oni imali samo kvalitet ali ne i jacinu ovi imaju i jedno i drugo sigurno da moze jos bolje pogotovo sto su 2 komada ali ko hoce bas za muziku neka kupi bt zvucnik...
 
Drugari hteo bih da pokrenem ponovo ovu temu sa vasim velikim iskustvom i znanjem vezano za dobar tablet. Hteo bih zenu za osmi mart da obradujem sa jednim dobrim tabletom. Od kvalitetnijih a da nisu preskupi pronasao sam: Lenovo Tab M10+ LTE 4/64 (ZA5V0208RS) tablet 10.3" Octa Core Mediatek MT6762 Helio P22T 4GB 64GB 8Mpx sivi. , sa cenom od 27.000,00 dinara.
Dali se po vama moze naci bolji za istu svotu novca, sta mi preporucujete ?
 
Imala sam lenovo četiri godine i mogu da ti kažem da je čist promašaj. Ako se sećaš onog modela koji može sam da stoji. Ni četiri godine nije sastavio uz normalnu upotrebu.

Tati i bratu sam kupila Samsung galaxy. Tatin je krenuo da propada tek nakon sedam godina, bratovljev traje duže od četiri godine bez problema.

Imala sam i lenovo telefon, slobodno mogu reći da je krš kompletan.

Meni isto treba tablet do 200 EUR, ali bi mi istovremeno služio kao rezervni telefon, pa je neophodno da ima mogućnost da se ubaci kartica, telefonski pozivi, sms poruke.

Šta preporučujete?
 
Nazad
Vrh Dno