Šta je novo?

mali kablovski modem umesto SBB gluposti (Cisco nesto nesto)

Sasa

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
20.07.2000
Poruke
5,269
Poena
780
Da li uopste moze, i ako moze sa cime moze, da se zameni tipican Cisco koji daje SBB.
Hocu da kupim kvalitetan wifi ruter, a da umesto SBB-Cisca koristim neki fizicki manji.

Mora da bude manji, nemam mnogo mesta u ormaru gde se to stavlja.

Kad smo vec kod toga, kako radi Cisc- SBB ako ga stavim u neki bridge mod ?

hvala
 
Koliko ja znam možeš uvek da uzmeš SBB modem i rešiš sebe bede zvane SBB Cisco smeće. Planiram to i sam uskoro.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Modem epc3208/3212 koje imaju u ponudi su istih spoljnih dimenzija kao i epc3925/3928 home gateway (modem/ruter/ap) Noviji Ubee uređaji su mislim i još nešto većih dimenzija. Najmanji uređaj im je bio stari epc2100 docsis2 modem, ali njega više ne daju, ostao je u upotrebi samo kod starih korisnika koji nisu menjali pakete na brže od ~25mbps. U poslednje vreme je jako teško dobiti modem, navodno ih nemaju.

Sopstveni docsis modem nikada nije bilo moguće koristiti.
 
Poslednja izmena:
Sopstveni docsis modem nikada nije bilo moguće koristiti.

Valjda treba da odeš da ti povežu mac adresu sa nalogom prvo, ili si išao pa nedaju drugu opremu da se kači?

Na PTT si mogao da staviš kablovski koji si hteo, samo si morao da odeš do njih da im prijaviš mac adresu.
 
Poslednja izmena:
Teoretski i praktičo je moguće koristiti sopstvenu opremu kod bilo kog provajdera, ali SBB to ne prihvata kao opciju, čak i biznis korisnicima izdaje docsis modem/ruter u odnosu na potrebe.
 
Ne odgovara im jer ne mogu da guraju dodatne usluge, no zbog svega toga sam ja već počeo da razmatran KDS Koji je znatno fleksibilniji i jeftiniji. Plus imaju i Arenu i SK.

Kako li KDS radi TV/Net ako imam svoj modem i STB ? Kakav je kvalitet neta i televizije? Ponuda kanala odgovara, 20 Mbita mi je sasvim dovoljno brzine, ne igram se niti me za ima previše ping.

Tapatalk
 
Na PTT KDS ne može da se koristi svoj modem. Mora onaj Arris gateway (koji je inače ogroman) i za koji ne dozvoljavaju ni bridge mode. Tražio sam pre možda 2 meseca; modeme navodno nemaju u ponudi, svoj ne može, Arris ne može u bridge...
Nekada su bili fleksibilni, a sada su nezainteresovani. Na kraju sam morao svoj ruter da stavim iza Arris-a.
Za STB ne znam da li može svoj da se koristi; ja sam od njih uzeo karticu (CA modul).
 
Poslednja izmena:
Jel se može preko SBB izdejstvovati neki WiFi modem/rooter ?
Drugo kako ga izdejstvovati ? Pretnjom otkazom ugovora ?
Na poslu imamo Cisco trash stari, a iza njega na NAT Airport Express iz 2007. To radi svakako osim kako treba.
Ne daju mi se baš pare za AirportExtreme (premda sam ga po preporuci sa foruma uzeo za kući :d)
 
Na PTT KDS ne može da se koristi svoj modem. Mora onaj Arris gateway (koji je inače ogroman) i za koji ne dozvoljavaju ni bridge mode. Tražio sam pre možda 2 meseca; modeme navodno nemaju u ponudi, svoj ne može, Arris ne može u bridge...
Nekada su bili fleksibilni, a sada su nezainteresovani. Na kraju sam morao svoj ruter da stavim iza Arris-a.
Za STB ne znam da li može svoj da se koristi; ja sam od njih uzeo karticu (CA modul).
Pa STB može kad uzmeš CI(+), ako je daju.
Ja imam Panasonic STB na SBBu i radi sjajno.

Tapatalk
 
Kartice imaju. Ja sam je bocnuo u TV i dotle znam :)
Ruter mora njihov.
 
Nazad
Vrh Dno