Šta je novo?

EU Volume limit

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nixysx

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2017
Poruke
978
Poena
70
Otvaram novu temu da ne ide off na drugu za iOS 11. Mene je ovo zainteresovalo pa sam malo istražio. Ko nije upućen za EU volume limit neka pretraži malo na google o tome ili nek pogleda nekoliko poslednjih stranica na temu “iOS 11”

Da ne biste pomislili da sam opterećen i da sam spamovao ljude za ovo. Poslao sam na snapchatu poruku svima koji imaju iPhone i žive u inostranstvu da mi pošalju skrinšot i napišu informacije o uredjaju gde su kupili. Imam oko 25 rezultata, ali okačiću ovde nekoliko kako ne bih preterao[emoji23]
iPhone SE, kupljen u slobodnoj prodaji, Nemačka
d5975733a09c3b04cbac6219cd9a196f.jpg

iPhone 5S, kupljen kod operatera A1, Slovenija
6aa26de372647d9e57420048baab1294.jpg

iPhone X, kupljen u slobodnoj prodaji, Švajcarska
a3e48ef09fe172ca79c8fa1c61872630.jpg

iPhone 8, kupljen kod operatera swisscom, Švajcarska
5f533115b0af39d1ef034579a9996631.jpg

iPhone 6S, kupljen u Svajcarskoj, koristi se u SRB
6ccfb4fa60548b6693c46ad08e8eddb4.jpg

iPhone 7 plus, kupljen u Švajcarskoj, koristi se u SRB
b9b4bcc727db05836e2b1550dc07938f.jpg

iPhone 7, kupljen kod opertera A1, Austrija
8ac43ae9b1f4de74552247a8bca4e41f.jpg

iPhone 6S kupljen u slobodnoj prodaji, Švedska
24d08e1940b5cf85b414f1a3d4eafb94.jpg

iPhone X, kupljen u slobodnoj prodaji, Austrija
723e890331ea38c7cbd46ac3b1363f27.jpg

iPhone 8 plus, kupljen kod operatera telering, Austrija
dd9730c55536cb1153fd8e597917cf51.jpg


Znači svi uredjaji koji su kupljeni u EU u slobodnoj prodaji ili kod operatera imaju EU limit. Ima slučajeva kao što se može videti na slikama po carrier name gde je srpski operater a ima EU limit. Ti uredjaji su iz EU ali se koriste u SRB i imaju i dalje limit, što znači da region koji je stavljen u podešavanja i ip adresa nemaju uticaj na to. Stavljao sam u svoj telefon koji nema EU limit iz telenora austrijsku i italijansku karticu, menjao region na te dve zemlje i ip adresu i idalje nisam imao eu limit. Tako da eto, ne znam. Izgleda da Apple proizvodi uredjaje za države koje nisu u EU ili na tu foru, jer imam i desetak skrinšotova koje nisam postavljao zbog spama, svi su uredjaji kupljeni u srb kod operatera ili u slobodnoj prodaji i ni jedan nema EU limit, što bi valjda trebalo da znači da je uvoz u našu zemlju ostvaren legalnim putem. Ali me buni recimo Švajcarska nije u EU ali ima EU limit? Jedino ako možda nisu usvojili taj EU zakon, toliko duboko nisam zalazio ali eto. Ako neko ima nešto da doda, da se priključi temi ili me ispravi neka to slobodno uradi. Još jednom, znam da je mnogima to nebitno i glupost, ali eto, dosada pa sam se malo zainteresovao za ovo i istražio[emoji102]


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Nema to veze gde je telefon kupljen,najbolje je proveriti po oznaci modela,jedno ili dva slova pre slash-a,u zavisnosti od regiona:

https://www.premiuminfo.org/know-iphone-origin-country/

Npr,dobio sam telefon iz iStyle-a,ima EU limit,oznaka je ZD,sto bi trebalo da znaci- Luxembourg, Austria, Belgium, Monaco, Germany, France, Netherlands, Switzerland

Provericu bas i na druga dva telefona.
 
Moja osmica uzeta u mts ima oznaku SE i nema ovaj Volume limit.
 
Koja je poenta ove teme? U podesavanjima imas samo mogucnost ogranicenja glasnoce na "EU recommended" vrednost i nista vise, cemu drama?!
 
Nema to veze gde je telefon kupljen,najbolje je proveriti po oznaci modela,jedno ili dva slova pre slash-a,u zavisnosti od regiona:

https://www.premiuminfo.org/know-iphone-origin-country/

Npr,dobio sam telefon iz iStyle-a,ima EU limit,oznaka je ZD,sto bi trebalo da znaci- Luxembourg, Austria, Belgium, Monaco, Germany, France, Netherlands, Switzerland

Provericu bas i na druga dva telefona.

Puno hvala za ovaj link! Ako je verovati 100% ovakvoj informaciji, mada ima smisla onda super. Za moj uredjaj stoji “SU” a to mu dodje Ukrajina, koliko ja znam ona nije u EU tako da onda ima smisla. Proverio sam drugaričin 6S uzet u vipu pre nekoliko meseci i ima oznaka “SE” što je zapravo Srbija. Samo mi je čudno zašto je Telenor uvozio uredjaje iz Ukrajine, čudno ....

@Jericho Nema drame, nego se u drugoj temi dosta išlo u off vezano za ovo pa sam otvorio ovu. Eto conquer je ostavio link koji je od velike koristi a sumnjam da na ovom forumu postoji recimo tema baš za proveravanja modela za koje je tržište, i ako ima verujem da je stara. Ali eto, da mi nije volume limita ne bih saznao odakle mi je uredjaj, odakle je uvezen i slično.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da garantujem 100%,ali ima nekog smisla. Takodje,ne mora znaciti da je uvezen iz te zemlje,vec samo da je uredjaj predvidjen za to trziste,a cinjenica je da neki "zalutaju" i da ustvari nema pravila. A sto se tice Ukrajine..Cuti,dobro je,mogao je biti i Honduras [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koja je poenta ove teme? U podesavanjima imas samo mogucnost ogranicenja glasnoce na "EU recommended" vrednost i nista vise, cemu drama?!

Jeste drama kad te na fašistički način teraju da se ponašaš po tuđim zakonima, a još ih papreno plaćaš za to. Zakon treba da se poštuje ali ne da se nametne. Ovo je prvo
Drugo: statistički podaci po eu zakonima tvrde tobož da se masovno gine ili zbog prejakog zvuka gubi sluh. Ja sam mišljenja da bi to trebao biti regulisano da mi sami imamo kontrolu nad uređajem. A ne da se kvari utisak da kadgod pojačaš preko 60% da se pojavi prozor high volume kao da smo neki retardi pa ne znamo što činimo.
I napokon treće mislim da bi i operateri trebali da nam skrenu pažnju na prednosti i mane jednog ili drugog modela,pa makar i oko ovoliko malog pitanja oko limita. Mišljenja sam da svaki od nas treba da ima više autonomije nad sopstvenim uređajem u okvirima zakona države u kojoj živimo/boravimo.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Sad pogledaj boldovanu rec u gornjem citatu, pa potrazi neki drugi argument.
 
Da li neko sa isključenim eu limitom koristi bluetooth slusalice? Htio bih znat da li se i tu pojavlja poruka ili samo kod žičanih sluški.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja mogu samo da kažem da znam da na starom iPhone koji je imao eu limit, koji mi je uvek bio uključen, kad povožem bluetooth speaker nije imao limit, najnormalnije kao da nema. To je onaj JBL GO e sad ako iUredjaj pravi razliku nekako izmedju bt slušalica i bt speakera onda je to. Verujem da je Apple ubacio i to u software ako su njihove one nove bt slušalice


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Ako ovo sto sam pisao nisu dovoljno ubedljivi argumenti onda nek se stavlja katanac


Sent from my iPad using Tapatalk

Kakvi argumenti? Softver ti daje MOGUCNOST da ogranicis glasnocu, dakle ni u cemu te unapred ne onemogucava, niti ti namece. Zalis li se na proizvodjace automobila jer stavljaju rucnu kocnicu, a ti je, recimo, nikad ne koristis?
 
Kakvi argumenti? Softver ti daje MOGUCNOST da ogranicis glasnocu, dakle ni u cemu te unapred ne onemogucava, niti ti namece. Zalis li se na proizvodjace automobila jer stavljaju rucnu kocnicu, a ti je, recimo, nikad ne koristis?

Dobro je brate, ako imaš rešenje javljaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pročitah i ja nedje po guglu da se onaj high volume popup može maknuti sa evropskih modela jedino ako se odradi, citiram: restore sa US VPN adresom (ako dobro prevodim). Pošto se ne razumem puno ovo VPN-a da li bi neko ko ima evropski model pokušao ovo da uradi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema to veze gde je telefon kupljen,najbolje je proveriti po oznaci modela,jedno ili dva slova pre slash-a,u zavisnosti od regiona:

https://www.premiuminfo.org/know-iphone-origin-country/

Npr,dobio sam telefon iz iStyle-a,ima EU limit,oznaka je ZD,sto bi trebalo da znaci- Luxembourg, Austria, Belgium, Monaco, Germany, France, Netherlands, Switzerland

Provericu bas i na druga dva telefona.


Prema ovom iz linka, neki telefoni, koje prodaje MTS, su za trziste Kanade i nemaju EU limit za volume.

Kakvi argumenti? Softver ti daje MOGUCNOST da ogranicis glasnocu, dakle ni u cemu te unapred ne onemogucava, niti ti namece. Zalis li se na proizvodjace automobila jer stavljaju rucnu kocnicu, a ti je, recimo, nikad ne koristis?

Ovo je tacno i ne postoji nametanje vec obaveza proizvodjaca da odredjene modele prilagode zakonime koji vaze u odredjenim zemljama. Namerno sam u citatu podebljao deo gde je to i napisano.


Ko je dugo korisnik iPhone-a, zna da se deo sa, tadasnjim, ogranicenjem jacine zvuka, resavao jailbreak-om, pristupom file sistemu i prepravkom odredjenog plist fajla.

Ovde se samo pojavljuje prozorce koje nekog obavestava o onome sto odredjeni zakon nalaze a ne uskracuje mogucnost maksimalnog pojacavanja zvuka.


Kao sto sam vec napisao, model iz MTS-a, sa uradjenim restore-om bez VPN-a, a koji je, prema modelu, za kanadsko trziste, nema EU volume limit.


Istom logikom, koriscenjem VPN-a za restore, bi se lako zaobislo ogranicenje za FaceTime koje postoji na modelima za trziste arapskih zemalja.
 
Poslednja izmena:
Prema ovom iz linka, neki telefoni, koje prodaje MTS, su za trziste Kanade i nemaju EU limit za volume.



Ovo je tacno i ne postoji nametanje vec obaveza proizvodjaca da odredjene modele prilagode zakonime koji vaze u odredjenim zemljama. Namerno sam u citatu podebljao deo gde je to i napisano.


Ko je dugo korisnik iPhone-a, zna da se deo sa, tadasnjim, ogranicenjem jacine zvuka, resavao jailbreak-om, pristupom file sistemu i prepravkom odredjenog plist fajla.

Ovde se samo pojavljuje prozorce koje nekog obavestava o onome sto odredjeni zakon nalaze a ne uskracuje mogucnost maksimalnog pojacavanja zvuka.


Kao sto sam vec napisao, model iz MTS-a, sa uradjenim restore-om bez VPN-a, a koji je, prema modelu, za kanadsko trziste, nema EU volume limit.


Istom logikom, koriscenjem VPN-a za restore, bi se lako zaobislo ogranicenje za FaceTime koje postoji na modelima za trziste arapskih zemalja.

Mene zanima da li se može zaobić iskačujući prozor ako odradim restore preko onog VPN-a. Jail je piraterija a ne bih zbog toga uopste da se bacam na tu priču korisno vs mane. Nekako mi ova metoda preko VPN-a zvuči legalnije pa da i mi obični smrtnici nadmudrimo ove mozgove legalno. Za to se borim ovdje lično, više kontrole nad uređajem kojeg sam platim. Ono što prethodni govornik ne shvata jeste da kad ti ,,apple proda auto, on te tjera da ga voziš kako se njima sviđa, al za tvoje pare" zašta se ja bunim na neki način.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bas nebitna tema
 
Mene zanima da li se može zaobić iskačujući prozor ako odradim restore preko onog VPN-a. Jail je piraterija a ne bih zbog toga uopste da se bacam na tu priču korisno vs mane. Nekako mi ova metoda preko VPN-a zvuči legalnije pa da i mi obični smrtnici nadmudrimo ove mozgove legalno. Za to se borim ovdje lično, više kontrole nad uređajem kojeg sam platim. Ono što prethodni govornik ne shvata jeste da kad ti ,,apple proda auto, on te tjera da ga voziš kako se njima sviđa, al za tvoje pare" zašta se ja bunim na neki način.


Jailbreak je sve sem piraterija (bar za autora ovog posta). Niko od onih koji vole da koriste iOS, ne radi jailbreak zbog piraterija. To je jos jedna od potpuno pogresno posmatranih stvari vezanih za iOS tematiku.

Ne postoji legalniji i manje legalan nacin za bilo sta u zivotu. Ili je legalno ili je nelegalno.

Zaobilazenje nebitnog prozorceta koje se pojavi kao upozorenje o maksimalno pojacanom zvuku, i koje je postavljeno, ne zbog zahteva Apple-a vec zbog zakona u EU, restore-om preko VPN konekcije mi nije poznato kao metoda. Da ne kazem da me to nikad nije ni zanimalo ali analogija nalaze da bi tako zaobisao i FaceTime ogranicenje kod modela za arapsko trziste, a to tako ne radi.




Bas nebitna tema

Tako je :)
 
U redu, ajde onda ovako: veliš jailbreak je sve osim piraterije. Pa da popričamo onda o tome zašto apple ne dozvoljava jailbreak da se vrši na njihovim uredjajima (bar ne tako lako kao na android)?
S'obzirom da je ovo nebitna tema, kad bi jailbreakovali ne bismo ni pomislili da poskidamo aplikaciju / knjigu koja košta koliko i telefon na app store? Dajte, pa nismo anđeli.
Smatram po nekoj logici da kad bi moglo teoretski da se to izvede (čisto sumnjam zato sam zamolio kolege da pokušaju nešto sl.) ne bi ni u koji način predstavljao ilegalnu aktivnost. Prozorcic ili ne to je za mene tuđi zakon i kraj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno