Šta je novo?

AMD Athlon II X4 635 2.9GHz Quad-Core ili AMD Phenom II X3 720 2.8 GHz Black Edition

Miki_Laf

Poštovan
Učlanjen(a)
25.12.2016
Poruke
117
Poena
70
Pozz drustvo. Ovako: moja plojka ne podrzava novije fx procesore. Posto nemam kesa kupit novo, zelim bar da uzmem jaci procesor da ne budem na AMD x2 250. E sad gledam ova dva iz naslova, pa zelim vasa iskustva. Kod Atholna imam 4 sigurne jezgre, ja nisam overkloker ne volim da se bavim time. Dok Phenom ima l3 kes 6mb samo tu razliku vidim, i to sto je BE, ma da meni to nista ne znaci. Sta uzeti od ova dva ?
 
Sto ne bi uzeo neki Phenom II X4, ne uklapa se u budzet?

Ploca podrzava Phenom II X4 955.
 
da podrzva x4 955, al kazu ljudi da nije 95w tdp nego je vise, a meni naposka samo do 95w moze...

Ovi mi se uklapaju u budzet trenutno; AMD Phenom II X4 910 2.6Ghz Quad Core L3=6MB, AMD Phenom II X4 945 3.0Ghz Quad Core L3=6MB
 
Poslednja izmena:
Imaju verzije x4 955 i 965 sa 95W TDP. Mislim da su to svi sa C3 revizijom jezgra.
 
AMD Phenom II X4 910 2.6Ghz Quad Core L3=6MB a ovaj c2 revizija, jel 95W tdp?
 
nije
 
Ok ti je ovaj AMD Phenom II X4 945 3.0Ghz Quad Core L3=6MB
 
http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=506#cpusupport

Nemoj da ides na manji clock zarad vise jezgara, jer ces u single threaded performansama zapravo odraditi downgrade, a te performanse i ovako vec poprilicno kaskaju za aktuelnim procesorima.

S obzirom da nemas novca za nov komp, po meni je najisplativije da zadrzis tih 8GB DDR3 memorije i kupis polovnu plocu i procesor novije generacije od te trenutne (FX ili i5).
 
http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=506#cpusupport

Nemoj da ides na manji clock zarad vise jezgara, jer ces u single threaded performansama zapravo odraditi downgrade, a te performanse i ovako vec poprilicno kaskaju za aktuelnim procesorima.

S obzirom da nemas novca za nov komp, po meni je najisplativije da zadrzis tih 8GB DDR3 memorije i kupis polovnu plocu i procesor novije generacije od te trenutne (FX ili i5).

Sta napisa ti sad? :) Kakvih 8GB? Covek nije pomenuo memoriju, a 200Mhz nizi clock je nista.
 
ono što je čovek mislio je da je od kloka mnogo važniji deklarisani tdp. tojest, ne uzimati 125w procesore, samo 95w.

tako će manje opterećivati naponsku na ploči, a moći će eventualno da se overklokuje iha haj više.
 
Ljudi uzeo ovog x4 620 tolko se imalo kesa, 95w tdp, nego me buni me ovo 106, oce li otici naposka, pise za moju maticnu da podrzava ovaj procesor pa sve do phenoma 955

I bio mi je potreban hitno uzet neki cpu, jel mi je stari riknuo

http://prntscr.com/ise3rt
 
Poslednja izmena:
Pa i nije baš.
Default napon za athlon x4 procesore je nerazumno visok po defaultu - 1.4v. Treba da uđe u bios, i da smanji vcore na 1.325v
 
Kolko je ova Biostar ploca sugava, da ni vcore nema u biosu, ili se mozda drukcije zove, nemam pojma.
 
A da pogledas u njegovu 'moja masina'? :trust:
Pa sta da gledam moja masina kada nas covek samo pitao sta da uzme od procesora i to je to. Nije rekao da hoce da menja plocu,procesor ili stavi novu memoriju tj. vise itd :D Otisao si bzvz u sirinu :p
 
Zašto misliš da je bezveze proširiti nekom vidike?
 
Zato što nije tražio nikakvo proširivanje vidika ?
 
Nisam ni ja tražio da mi ti i filni solite pamet, pa ste ipak to radili - ja sam bar nudio savet za upgrade za koji mislim da je najisplativiji.
 
Ako ti ploča podržava, probaj da otključaš L3. Traži negde po bios-u core unlock, acc ili kako se već zove kod nvidije to.
 
Nazad
Vrh Dno