Šta je novo?

Dva ista monitora, razlicite boje

vsakos

Cenjen
Učlanjen(a)
20.09.2013
Poruke
118
Poena
170
Pre par meseci sam uzeo Dell P2317H. Svideo mi se monitor pa sam se odlucio za dual monitor setup i narucio jos jedan (iz druge prodavnice, ovi prvi vise nemaju na stanju), koji je juce stigao.
Ukljucim novi, stavim ih jedan pored drugog, otvorim Chrome na oba, i vidim da novi daje zucu sliku. Na starom su bele boje vise bele, na novom malo vuku na zuto. Podesavanja su identicna, probao sam i reset, zamenio kablove, opet isto. Takodje menu za podesavanja je na starom svetlo sivi dok na novom nesto izmedju sivog i zutog.
Da li je falican novi monitor ili su mi uvalili neki krs ili je jednostavno takav i tu nema pomoci?
 
Nikada dva ista monitora nemaju isti prikaz boja out of the box. Ima čak razlike i u tome na koji je priključak na grafici povezan monitor, recimo velika je razlika u prikazu boja između DVI i HDMI.
Ovo je iz mog dosadašnjeg iskustva jer i kod kuće (2x Dell 2312) i na poslu imam dual monitor setup. Jednostavno ćeš morati ručno da podesiš boje da bi dobio približan prikaz na oba monitora.
 
+1

Kod kuce sam imao 2x24" Viewsonic - koji su kupljeni zajedno i na istim podesavanjima pa cak i na istim izlazima su davali drugaciju boju, odnosno jedan nije bio dovoljno beo.

Na poslu slicna situacija samo sto su neki Dellovi 23" isto dva komada i potpuno ista prica. Verovatno bih nasao dva maltene ista jer ih imamo 500 ali meni to ne smeta toliko.

Ono sto bi ti mogao da prodas jeste da iscimas nekog ko radi profesionalno kalibraciju monitora i da ti sredi oba da rade kako treba.
 
Hvala na odgovorima. Znaci to je to, ili se naviknem ili nadjem nekoga ko ce da odradi kalibraciju.
Inace primetio sam jos da su razlicito polarizovani, jedan horizontalno drugi vertikalno, da li je moguce da je skroz drugi panel u novom pa je zato i ta razlika u boji?
 
Kod mene slično sa 2 x U2412M. Noviji ima bolju belu od strog, gde stari vise vuče na žuto. Moraće da padne kalibracija.
 
Nazad
Vrh Dno